Úvod > Aktuality > Wellness v srdci Šumavy, prosím ano!

Wellness v srdci Šumavy, prosím ano!

Vydáno 10. února 2016 Lázně a wellness
Nechte se hýčkat ve „vzdušných lázních“ wellness Orea Resortu Horizont v Železné Rudě! Načerpejte síly, pozitivní energii, zkrátka dopřejte si odreagování pro vaše tělo i mysl. Že vás wellness relaxace láká? Pak jste zde na správné adrese!
sumava-bezky.jpgHotel Horizont se nachází na jižním svahu PancířeNárodním Parku Šumava. Od hlavní komunikace je hotel vzdálen 1,8 km a od Špičáku pouhé 3 km, kde se nachází největší lyžařský areál Železné RudySKI areál Špičák se sedačkovou lanovkou a od roku 2014 s novou rozhlednou. V bezprostřední blízkosti se nachází svah zvaný "Hofmanky", na kterém se lyžaři mohou dopravovat jedno sedačkovou lanovkou, která vede až na samý vrchol již zmíněného Pancíře s taktéž známou rozhlednou.

Okolo hotelu vedou běžecké stezky, mezi takřka nejbližší místa k pěšímu výletu patří ledovcová jezera Černé a Čertovo, či přírodní vodopády Bílá Strž anebo se snadno dostanete chůzí zadní cestou mimo provoz motorových vozidel do samotné Železné Rudy. Po cestě budete míjet také hotel Belveder, kde se nachází i stejně zvaný minipivovar Belveder s nabídkou místního železnorudského piva.
 

Nechte se hýčkat ve wellness hotelu Horizont

Hotel HorizontHotel Horizont disponuje 101 pokoji, je již několik let plně nekuřácký. Naleznete zde hotelovou restauraci s nabídkou pokrmů ve formě ala carte nebo bohatého bufetu. Obě možnosti jsou plně dostupné i příchozím neubytovaným hostům tzv. zvenku. Nebo si můžete posedět v příjemném lobby baru. Přímo v hotelu se nachází zrenovovaný wellness areál s bazénem, whirlpoolem, saunou a římskými lázněmi. Lze si jít zacvičit do fitnessu či navštívit organizované hodiny například power jogy nebo spinningu. Vedle hýčkání všech smyslů ve wellness areálu si v hotelu můžete zajít i na masáž, léčivé zábaly, terapii teplými lávovými kameny, perličkové koupele spoustu dalších procedur z nabídky rehabilitačního úseku s osvědčeným týmem masérů.

A pokud máte na dovolené své nejmenší, můžete na ně dávat pozor komfortně. Odsud na své malé ratolesti uvidíte až k dětskému hřišti. Mimo to je hotel Horizont „baby friendly“ i v dalších směrech. V menu restaurace naleznete dětská jídla, mimo dětské hřiště tu v létě děti mohou v doprovodu dospělého navštívit i obří trampolínu či je zde v hlavní sezóně připraven animační program vedený skupinou zkušených animátorů profesionálů. Svůj vůz můžete zaparkovat na hlídaném parkovišti v areálu hotelu. V neposlední řadě bezplatné Wi-Fi připojení je dnes samozřejmostí.
Hotel Orea Resort Horizont v Železné Rudě

Hotel Orea Resort Horizont v Železné Rudě

Orea Resort Horizont se nachází na jižním svahu vrchu Pancíř na horské louce uprostřed lesů chráněné krajinné oblasti Šumava. Z hotelu je překrásný výhled na horské hřebeny, za pěkného počasí jsou vidět i vrcholky Alp.

Šumavou na běžkách - z malebných údolí až na Pancířský hřbet

Šumavou na běžkách - z malebných údolí až na Pancířský hřbet

Trasa v oblasti Železnorudska vede přes Hůrecké slatě do údolí Křemelné, odkud přes zasněžené pláně vystoupáte na horský hřeben k vrcholům Můstek, Habr a Pancíř.

Čertovo jezero - jediné šumavské jezero náležící k povodí Dunaje

Čertovo jezero - jediné šumavské jezero náležící k povodí Dunaje

Pověstmi opředené Čertovo jezero ledovcového původu leží na jihovýchodním svahu Jezerní hory, poblíž Železné Rudy. Jako jediné ze šumavských jezer náleží k povodí Dunaje.

Minipivovar a hotel Belveder - na pivo do Železné Rudy

Minipivovar a hotel Belveder - na pivo do Železné Rudy

Navštivte druhý nejvýše položený pivovar ve střední Evropě - 902 m nad mořem. Pivo je vařené dle starých receptur a je nepasterované a nefiltrované. Pivovar navázal na tradici měšťanského pivovaru v Železné Rudě, který vařil pivo již v roce 1787.

Rozhledna šumavský Špičák

Rozhledna šumavský Špičák

Rozhledna postavená roku 2014 na šumavském Špičáku měří 26,5 metru a na její vrchol vede celkem 135 schodů. Svou výškou převyšuje všechny okolní stromy a nabízí tak jedinečný výhled na Šumavu z obou stran, za jasného počasí lze dohlédnout i Dachsteinské Alpy.

Rozhledna na vrcholu Pancíř

Rozhledna na vrcholu Pancíř

Jeden z nejkrásnějších šumavských výhledů naleznete na vrcholu Pancíř (1214 m), odkud se naskýtá pohled daleko do Bavorska, na Velký Javor s horskou chatou Arberschutzhaus a za jasného počasí jsou vidět také Alpy.

Lanovka na Špičák v Železné Rudě

Lanovka na Špičák v Železné Rudě

Lanovka vás přepraví ze Sport areálu Špičák až na vrchol Špičáku (1202 m). Přepraví zde bez problémů pěší i cykloturisty, paraglidisty a tělesně postižené turisty. Přeprava kol a kočárků je zde zdarma.

Ski areál Špičák - nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy

Ski areál Špičák - nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy

Areál Ski&bike Špičák - Železná Ruda nabízí nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy. Příležitost si dobře zalyžovat zde najdou všechny skupiny lyžařů od začátečníků přes rodiny s dětmi až po lyžařské experty.

Černé jezero na Šumavě - největší přírodní jezero České republiky

Černé jezero na Šumavě - největší přírodní jezero České republiky

Podniknout výlet k Černému jezeru by měl každý, kdo se ocitne v krásném prostředí Šumavy. Největší české přírodní jezero ledovcového původu totiž poskytuje jeden z nejhezčích zážitků při toulkách šumavskou přírodou.

Další aktuality

20.1.
2010
Horká novinka wellness ve Frymburku

Horká novinka wellness ve Frymburku

Šumava | Lázně a wellness