Úvod > Aktuality > Vyzkoušejte nový sportovně-rekreační areál Vrchbělá v Ralsku

Vyzkoušejte nový sportovně-rekreační areál Vrchbělá v Ralsku

Vydáno 31. srpna 2016 Zážitky
Středočeský kraj otevřel koncem srpna nový volnočasový areál v bývalém vojenském prostoru Ralsko u Bělé pod Bezdězem. Dětem i dospělým je zde k dispozici sedmikilometrová in-line dráha, lanové centrum, rozhledna nebo naučná stezka, nejmenší návštěvníky potěší velké dětské hřiště a mini zoo.
VrchběláNový multifunkční areál Vrchbělá u Bělé pod Bezdězem je vybudován na místě bývalého vojenského prostoru Ralsko, a než se proměnil na moderní sportovně-rekreační centrum, musela mu předcházet rozsáhlá revitalizace celého území. Bylo zapotřebí například odstranit nalezenou munici a provést demoliční práce původních objektů.

Areál o rozloze 60 ha areál nabízí 7,2 kilometrů in-line stezek, vyhlídku z nově postavené rozhledny, lanové centrum, velké dětské hřiště se sociálním zázemím i možnost navštívit malou dětskou zoologickou zahradu. V mini zoo uvidíte pštrosa, koně, ovce či kozy a zdejší osazenstvo by se mělo postupně rozšiřovat. Z areálu je výhled na přímo na hrad Bezděz a nedaleko se nachází Máchovo jezero.

Zázemí sportovně-turistického centra pak nabízí hotel s restaurací, ubytovat se lze i v přilehlém kempu. Do budoucna bude možné areál využívat i pro koncerty a větší sportovní akce.
Letiště Ralsko u Mimoně - ráj inlinistů

Letiště Ralsko u Mimoně - ráj inlinistů

V bývalém vojenském prostoru Ralsko je letiště, které tu zbylo po Sovětské armádě. Bruslit se dá jak na přistávací ploše, tak i na rolovacích drahách, povrch je velmi kvalitní beton. Provoz in-linistů je zde sice čilý, ale vzhledem k velikosti plochy si každý najde svoji cestu.

Mimoňskými lesy na bruslích: trasa Hradčany - Kuřivody

Mimoňskými lesy na bruslích: trasa Hradčany - Kuřivody

Pěkná trasa pro inline brusle lesy bývalého vojenského prostoru Ralsko. Tato trasa má kvalitní asfalt bez nerovností, vede lesem s minimálním automobilovým provozem.

Sportovně-rekreační areál Vrchbělá v Ralsku

Sportovně-rekreační areál Vrchbělá v Ralsku

Nový multifunkční areál u Bělé pod Bezdězem je vybudován na místě bývalého vojenského prostoru Ralsko. Sportovní vyžití nabízí sedmikilometrová in-line dráha, lanové centrum, rozhledna nebo naučná stezka, malé návštěvníky potěší dětská zoo.