Úvod > Aktuality > Vyzkoušejte lázně, kde se léčil Petr Vok z Rožmberka

Vyzkoušejte lázně, kde se léčil Petr Vok z Rožmberka

Vydáno 20. února 2016 Lázně a wellness
Jet do jihočeských lázní znamená bahnit si. Hlavní složkou zdejší lázeňské léčby totiž jsou rašelinové a slatinné koupele, rašelinové zábaly a další procedury, které využívají bohatá ložiska slatiny z Borkovických blat a rašeliniště v okolí Třeboně. Jsou pro vás připravené specializované programy zaměřené na regeneraci, relaxaci a fitness, pro dámy jsou připravené zkrášlovací a wellness procedury, pro pány energické, pro seniory revitalizační, pro zamilované romantické pobyty v lázních.
Záleží jen na vás, které místo si vyberete – budou to Lázně Bechyně, jedny z nejstarších slatinných lázní v Čechách, známé svými úspěchy v léčbě poruch pohybového ústrojí, anebo Třeboň, jedno z nejkrásnějších historických jihočeských měst?

Třeboňský lázeňský provoz je rozdělen do dvou lokalit, do historických Bertiných lázní, které v loňském roce prošly rekonstrukcí. Dalším provozem lázní v Třeboni je moderní komplex Lázní Aurora. Jeho součástí je aquapark Wellnesscentrum Aqua viva se slanou vodou a spoustou vodních atrakcí. Na Velikonoce pro vás připravili dva speciální pobyty.Prožijte Vítání jara v Lázních Aurora v termínu 27.-30. března 2016 nebo Lázeňské Velikonoce v Bertiných lázních v termínu 26.-29. března 2016.

Komornější atmosféru nabízí Lázeňské sanatorium Vráž poblíž Písku. Srdcem lázní je novogotický zámeček, někdejší letní rezidence rodu Lobkowiczů, bezbariérově propojený s dalšími objekty.
Wellnesscentrum Aqua viva - Lázně Aurora Třeboň

Wellnesscentrum Aqua viva - Lázně Aurora Třeboň

Navštivte Wellnesscentrum v Třeboni - bazénový komplex se slanou vodou a nabídkou spousty vodních atrakcí (tobogán, divoká řeka, chrliče, whirlpooly, hydromasážní lavice atd.). Areál nabízí ubytování v apartmá De Luxe.

Relaxace v jihočeských lázních Vráž

Relaxace v jihočeských lázních Vráž

Nedaleko Písku, v romantickém prostředí lesnaté krajiny v údolí Otavy, najdete lázeňský komplex Vráž. Základem pro poskytování lázeňské péče se stala budova zámku postaveného v roce 1875 v novogotickém slohu českým šlechtickým rodem Lobkowiczů, který zde měl až do roku 1926 svou letní rezidenci.

Lázně Bechyně - léčení, wellness a relaxace v klidném prostředí

Lázně Bechyně - léčení, wellness a relaxace v klidném prostředí

Lázně Bechyně jsou jedny z nejstarších slatinných lázní v Čechách, známé svými úspěchy v léčbě poruch pohybového ústrojí. Využívají nejmodernější léčebné metody.

Lázně Aurora – odpočinek na břehu Světa

Lázně Aurora – odpočinek na břehu Světa

Pobytem v této oblasti jižních Čech rozhodně nemůžete nic zkazit, pokud vše chcete spojit s ozdravným lázeňským pobytem, zkuste třeba Lázně Aurora v Třeboni, určitě nebudete litovat. Na přelomu let 2016 a 2017 čeká lázně rozsáhlá rekonstrukce, která by měla trvat tři až čtyři měsíce.

Bertiny lázně Třeboň - místo, kde vás pohladí nejen na duši, ale ulehčí i vašim kloubům

Bertiny lázně Třeboň - místo, kde vás pohladí nejen na duši, ale ulehčí i vašim kloubům

Lázeňská péče v Třeboni má svou tradici trvání více než 100 let. Lázně se zaměřují na relaxaci, wellness a léčbu pohybového aparátu. Součástí lázeňského komplexu je bazén, sportovní areál s fitness a kurtem. Lázně jsou od prosince 2014 do 16. března 2015 v rekonstrukci.