Úvod > Aktuality > Lanovka na Sněžku prochází údržbou, znovu se rozjede 5. prosince

Lanovka na Sněžku prochází údržbou, znovu se rozjede 5. prosince

Vydáno 28. října 2015 Památky
Kabinová lanovka na nejvyšší českou horu Sněžku je prozatím kvůli pravidelné údržbě mimo provoz. Do zimní sezony se znovu rozjede až v sobotu 5. prosince. Avšak i v době odstávky bude lanovka v občasném v provozu, a to o víkendech a státním státku 17. listopadu.

LanovkaZrekonstruovaná lanovka na Sněžku prochází v současnosti pravidelnou podzimní odstávkou. Provoz bude přerušen až do 4. prosince. Podle jízdního řádu tak bude pravidelná přeprava na nejvyšší horu ČR zahájena první prosincovou sobotu.

Nejčastějším výchozím místem výletu na Sněžku je horské městečko Pec pod Sněžkou (750 m n.m.). Vyjít můžete pěšky buď Obřím dolem kolem Slezské boudy a nebo přes Růžohorky a Růžovou horu.

Nejsnadněji se na nejvyšší vrchol České republiky dostanete lanovou dráhou Pec pod Sněžkou – Sněžka. Nová lanovka má od loňského roku místo dosavadních otevřených sedaček pro dva pasažéry čtyřmístné kabinky. Jízda až na vrchol Sněžky se díky vyšší rychlosti nové lanovky zkracuje z bývalých 25 na zhruba 16 minut. Za hodinu lanovka přepraví stejně jako u starého zařízení maximálně 250 lidí, což byla podmínka ochránců přírody. Čtyřmístné kabiny navíc umožňují pohodlný nástup i starším lidem či rodinám s kočárky.

Sněžka – nejvyšší hora Česka i Slezska

Sněžka – nejvyšší hora Česka i Slezska

Sněžka (1603 m n. m.) je nejvyšší hora v Krkonoších a v České republice. Vyhledávaný výletní cíl a rozhledový bod ve východní části Krkonoš na česko-polské hranici. Díky své výšce poskytuje neomezený panoramatický výhled do daleké krajiny.

Lanová dráha Pec pod Sněžkou - Sněžka

Lanová dráha Pec pod Sněžkou - Sněžka

Lanovka na Sněžku prošla od roku 2012 rekonstrukcí. Na vrchol nejvyšší české hory vás vyveze moderní čtyřmístná kabinková lanovka, která je v provozu denně mimo dubna a listopadu a má dva úseky. Provoz druhého úseku z Růžové hory na Sněžku závisí na přízni počasí.

Krkonošský národní park - kouzelná příroda českých nejvyšších hor

Krkonošský národní park - kouzelná příroda českých nejvyšších hor

Krkonoše jsou nejvyšším pohořím České republiky a patří také k nejstudenějším místům u nás. 17. května roku 1963 tu byl díky výjimečným přírodním hodnotám, rozmanité krajině a bohaté historii založen nejstarší český národní park.

Další aktuality

14.10.
2016
Hospital Kuks je Stavbou roku 2016

Hospital Kuks je Stavbou roku 2016

Krkonoše a Podkrkonoší | Památky
26.2.
2016
Do hornického muzea v Harrachově můžete přijít i v zimě

Do hornického muzea v Harrachově můžete přijít i v zimě

Krkonoše a Podkrkonoší | Památky