Úvod > Aktuality > Vyrazte s celou rodinou do jihočeských Borovan na jedinečné ovčácké slavnosti

Vyrazte s celou rodinou do jihočeských Borovan na jedinečné ovčácké slavnosti

Vydáno 4. srpna 2017 Životní styl
11. ročník Ovčáckých slavností v Borovanech nabídne skvělý program pro celou rodinu. V neděli 6. srpna se opět můžete těšit na stříhání oveček, ukázky dojení, úžasně inteligentní ovčácké psy, předení a pletení vlny, trh s ovčími produkty, dobré jídlo, pití, příjemnou hudbu...

Po roce se přiblížil čas, kdy si ovečky říkají o ostříhání, vlna jim během jarních deštivých dní narostla, kolovrátky se ošívají a místní přadlenky již svrbí prsty.

Součástí letošního ročníku Ovčáckých slavností je řemeslný trh s ovčí tematikou, tvořivé dílny pro děti i dospělé, ukázky výcviku a práce ovčáckých psů, výstavu plemen ovcí, dojení a ochutnávku ovčího mléka, ruční i elektrické stříhání ovčí vlny, předení a pletení šály z čerstvě nastříhané vlny.

Ovečky budete moci poznávat všemi smysly. Kromě vůně čerstvě nastříhané vlny a výrobků z ní určitě nezůstanete nic dlužni chuťovým pohárkům. K ochutnání budou lákat ovčí speciality - sýry, klobásy, guláš. Nebude chybět ani zmrzlina z ovčího mléka z borovanské farmy Mlsná ovečka.

Cílem slavností je osvěta chovatelství ovcí a drobných živnostníků - zpracovatelů ovčích produktů (masa, mléka, vlny, kůže). Akce je zajímavým tipem na nedělní rodinný výlet a příjemně strávený společný čas. Slavnosti se budou konat v areálu klášterní zahrady, na Žižkově náměstí v Borovanech.

Augustiniánský klášter Borovany - prohlídky s průvodcem

Augustiniánský klášter Borovany - prohlídky s průvodcem

Borovany na Českobudějovicku otevřely v červenci 2010 zrekonstruovaný bývalý augustiniánský klášter. Kromě prohlídek budov areálu kláštera se zde v průběhu turistické sezóny konají kulturní akce v interiérech nebo v přilehlé zahradě. Připravuje se obnova augustiniánského pivovaru.

Další aktuality

27.10.
2017
Sedm tipů na lázně-nelázně aneb kde si odpočinete jinak

Sedm tipů na lázně-nelázně aneb kde si odpočinete jinak

Jižní Čechy | Životní styl
30.8.
2016
Na dožínkové slavnosti se vydejte do Kaplice

Na dožínkové slavnosti se vydejte do Kaplice

Jižní Čechy | Životní styl