Úvod > Aktuality > Vypravte se do pohádky na zámek Sychrov

Vypravte se do pohádky na zámek Sychrov

Vydáno 26. října 2017 Zážitky
Pohádkové prohlídky na zámku Sychrov již mají svoji tradici. První prohlídky tohoto druhu se uskutečnily už v prosinci 2002 a od té doby pravidelně nejpohádkovější zámek Libereckého kraje ožívá pohádkovým příběhem. Koncem října (28. a 29. 10.) poctí zámek Sychrov, který sloužil jako rezidence původem francouzského rodu Rohanů, svou přítomností Čert s vodníkem. Nechte se vtáhnout do děje, kdy dobro vítězí nad zlem.
Víte, že pohádka může být i interaktivní zábavou? Při sledování televize to asi nejde, v kině také ne, v divadle snad, ale na zámku rozhodně! Pokud vás zajímá, jak to dopadne s Čertem a vodníkem, přijeďte se na Sychrov podívat o víkendu 28. a 29. října 2017. Prohlídkyse konají vždy v 10, 11, 13, 14 a 15 hodin. Jednodtné vstupné na tyto prohlídky činí 150 korun.

Novogotický známek znají milovníci českých filmových pohádek velmi dobře, protože si v několika z nich zahrál - například ve Zlatovlásce či Nesmrtelné tetě. A skutečně, někdejší rezidence rodu Rohanů se zevnitř i zvenčí blýská pohádkovou nádherou. Zámecké interiéry jsou vybavené bohatou řezbářskou výzdobou, původním nábytkem, obrazy a dalšími doplňky.

Na Sychrově zkrátka získáte dokonalou představu, jak se bohaté šlechtické rodině žilo ve druhé polovině 19. století na venkovském sídle. Raritou je sbírka 240 portrétů, považovaná za největší kolekci francouzského portrétního umění ve střední Evropě. Kromě několika prohlídkových okruhů zámek nabízí noční prohlídky, ukázky historického sokolnictví, koncerty a speciální pohádkovou expozici pro děti.
Zámecký luxus na Sychrově

Zámecký luxus na Sychrově

Zámecký hotel Sychrov - designový hotel v srdci Českého ráje nabízí ideální podmínky pro vaši relaxaci. Novou energii můžete načerpat v hotelovém wellness centru, fitness, na venkovním hotelovém sportovišti či golfovém hřišti Ypsilon. Rozhodně si nenechte ujít také výlet do malebného okolí.

Zámek Sychrov - sídlo Rohanů, kam se můžete vydat po celý rok

Zámek Sychrov - sídlo Rohanů, kam se můžete vydat po celý rok

Novogotický zámek Sychrov, který sloužil jako rezidence původem francouzského rodu Rohanů, znáte z pohádky Zlatovláska či Nesmrtelná teta. Zámek nabízí 3 návštěvnické okruhy, noční prohlídky, ukázky sokolnictví, koncerty.

Zámecký park Sychrov - unikátní sbírka dřevin

Zámecký park Sychrov - unikátní sbírka dřevin

U romantického novogotického zámku Sychrov se rozprostírá rozlehlý anglický park, který po roce 1820 založil první z rodu Rohanů, kníže Charles Alain de Rohan, pro kterého bylo sbírat rostliny vášní. V letech 1840 až 1850 zde vysázel nejvíce dřevin, podle dokladů 398 jehličnanů a 1495 listnáčů.