Úvod > Aktuality > Vydejte se s dětmi na pražský Vyšehrad na VyšeHrátky

Vydejte se s dětmi na pražský Vyšehrad na VyšeHrátky

Vydáno 2. září 2017 Zážitky
Pro děti neexistuje lepší začátek školního roku než na pražském Vyšehradě, kde se každoročně začátkem září pořádá festival VyšeHrátky. Společně s portálem Kudy z nudy vás zveme na divadelní představení a večerní koncerty, čtení pohádek, bojovku a tvoření v kreativních dílnách. Festival se koná od 4. do 10. září v prostorách Královské akropole na pražském Vyšehradě.

VyšehrátkyVyšehradPraze není jenom památný vrch nad Vltavou, plný zajímavých staveb a soch, ale také skvělé místo pro relaxaci a zábavu. Důkazem toho je festival VyšeHrátky, který láká na Vyšehrad batolata, předškoláky, školáky i jejich rodiče. Po historicky laděných tématech v předchozích letech pořadatelé VyšeHrátek tentokrát obrátili svou pozornost k přírodním vědám – fyzice, chemii, biologii a dalším. Letošním tématem jsou tedy objevy a vynálezy. Od 4. do 8. září bude dopoledne Vyšehrad patřit školám. Právě pro ně zde pětkrát za sebou proběhně unikátní zážitková divadelní bojovka, tento rok zaměřená na převratné vynálezy a důležité vynálezce. Od pátku 8. do neděle 10. září pak VyšeHrátky nabídnou program pro širokou veřejnost, a tedy nejen pro dětské návštěvníky různých věkových kategorií.

Vyšehrátky divadloV rámci víkendového programu návštěníky festivalu čekají pohádky a workshopy souborů z různých koutů České republiky i sousedního Slovenska. ,Několik příběhů pro děti od 5 let odehraje pořádající Studio Damúza a stálý host VyšeHrátek Divadlo Toy Machine. Historii filmové techniky, principy promítání a filmových optických klamů představí Divadlo Činema. Centrum pro nový cirkus – Cirqueon dá malým i velkým možnost vyzkoušet si základní akrobatické prvky. Chybět nebude ani Divadlo Continuo, představení pro nejmenší diváky od 10 měsíců do 3 let přiveze Bábkové divadlo na Rázcestí z Bánské Bystrice, tříleté a o něco starší děti pobaví loutková pohádka Divadla Odivo.

V\šehrátkySamozřejmostí festivalu je také off-program pro děti i jejich rodiče. Během celé doby trvání festivalu najdete v areálu některá samoobslužná stanoviště divadelní bojovky z minulých let, o víkendu budou také po celý den v provozu kreativní dílny. V pátek večer po setmění se můžete těšit na letní kino, o zábavu sobotního večera se postará vesmírná kapela Divadla Polárka s názvem Polaris.
Vyšehrad - poznejte jedno z nejpamátnějších míst českého národa

Vyšehrad - poznejte jedno z nejpamátnějších míst českého národa

Vyšehrad, skála nad řekou s temnou siluetou štíhlých věží, patří neodmyslitelně k pražské krajině. I na začátku 21. století si Vyšehrad uchovává magickou atmosféru a tajemství.

Letní scéna Vyšehrad - divadlo pod širým nebem

Letní scéna Vyšehrad - divadlo pod širým nebem

Divadlo pod otevřeným nebem má zvláštní kouzlo - v plenéru umění dýchá jiným životem. Jedním z takových prostorů je Letní scéna na Vyšehradě, venkovní amfiteatr uprostřed hradeb, který je v provozu od 90. let 20. stol.