Úvod > Aktuality > Vydejte se o víkendu na cestu do pravěku do Všestar

Vydejte se o víkendu na cestu do pravěku do Všestar

Vydáno 13. října 2017 Památky
Portál Kudy z nudy vám na každý den nabízí desítky akcí, výjimkou není ani nastávající podzimní víkend. Kam se s námi vypravíte v sobotu a v neděli 14. a 15. října? Archeopark Všestary u Hradce Králové pořádá v tyto dny komentované interaktivní prohlídky a také pravé archeologické dny.

Víte, že v Archeoparku ve Všestarech u Hradce Králové se můžete vydat na výlet do pravěku? Otevře se před vámi názorná učebnice živé archeologie s atraktivním modelem pravěké krajiny i s rozsáhlými venkovními expozicemi a stovkami názorných exponátů. O víkendu 14. a 15. října se zde konají oblíbené Archeologické dny.

Plnění úkolů pro malé archeology, soutěže a zábava, ale také seriózní představení práce archeologů spojené s komentovanými projekcemi. Ty pro děti budou probíhat v 11 a 14 hodin, dospělí se mohou podívat na projekci k výzkumu na D11 v 9:30 a v 15:30 hodin.

Vyzkoušíte si také práce s detektorem kovů, rekonstrukci pravěké nádoby nebo datování pomocí letokruhů stromů. Program začíná po oba dny vždy v 9 hodin a končí v 17 hodin. Vstupenka pro dospělé stojí 100 Kč, pro děti a studenty 60 Kč, děti do tří let mají vstup zdarma.

Archeopark pravěku Všestary

Archeopark pravěku Všestary

Archeopark Všestary se snaží interaktivní a názornou formou návštěvníky seznámit s životem v pravěku. Pravěk ožívá při Dnech živé archeologie, Tvůrčích dílnách i během běžných návštěvních dnů. Budova muzea i pravěká vesnice je uzpůsobena všem věkovým kategoriím, jednotlivců i školním exkurzím.