Úvod > Aktuality > Vydejte se do Zlína na Expedici středověk

Vydejte se do Zlína na Expedici středověk

Vydáno 2. listopadu 2017 Kultura
Chcete se přenést mnoho století zpátky, toužíte zažít na vlastní kůži, jak probíhal život na hradě, v klášteře nebo na bitevním poli? Prožijte středověk mezi exponáty na výstavě Expedice středověk na zlínském zámku. Otevřeno je od 1. do 30. listopadu, denně od 8:00 do 18:00 hodin.
Středověk v kláděZážitková výstava Expedice středověk na zámku ve Zlíně návštěvníky přenese do období temného středověku. Na vlastní kůži si mohou vyzkoušet, jak se asi žilo na hradě i na bitevním poli. Pro děti jsou zde k dispozici repliky dobových oděvů, předměty ze středověké kuchyně, hudební nástroje, hry, pomůcky útrpného práva, zemědělské nářadí a mnohé další exponáty.

Ale pozor! Exponáty v zasklených vitrínách se nechystají. Naopak, na téměř všechny předměty je možné sáhnout, vše se dá vyzkoušet. Na malé bojovníky čeká osedlaný kůň pro turnajového rytíře, repliky zbroje a zbraní či fragment husitské vozové hradby. Zajímavé bude nahlédnout, jak vypadala středověká kuchyně nebo jaké slasti a strasti stýkal řeholní život v klášteře.

Pro školní kolektivy i zájemce o danou problematiku z řad široké veřejnosti je k výstavě připraven atraktivní program, kterým návštěvníky provedou lektoři zážitkového středověku v dobových kostýmech. Atmosféra bude umocněna středověkou hudbou. Připraveno je mnoho doplňujících informací, pracovních listů a úkolů. Užít si středověk na vlastní kůži můžete ve Zlínědo 30. listopadu 2017.
Zámek Zlín

Zámek Zlín

Zlín je vlastně stále z historického hlediska nový a mladý. Více jak 95% má své předky jen ve třetí či čtvrté generaci a město má jen pár domů starších sta let, které zůstaly zachovány v původní podobě. Budova zámku se zdmi starými 500 let je jedinou hmotnou spojkou s dávnou minulostí.

Další aktuality

18.10.
2018
Nejmenší pálenici na světě najdete ve Vlčnově

Nejmenší pálenici na světě najdete ve Vlčnově

Východní Morava | Kultura
17.10.
2018
Hostýn zažije Mysliveckou svatohubertskou pouť

Hostýn zažije Mysliveckou svatohubertskou pouť

Východní Morava | Kultura
14.9.
2018
Děti rozzáří Luhačovice písní a tancem

Děti rozzáří Luhačovice písní a tancem

Východní Morava | Kultura