Úvod > Aktuality > Vydejte se v sobotu na tradiční Pivní pouť v Černé Hoře

Vydejte se v sobotu na tradiční Pivní pouť v Černé Hoře

Vydáno 22. září 2017 Gurmánská turistika
Pivovar Černá Hora pořádá již 21. ročník Pivní pouti. Ta se uskuteční již v sobotu 23. září 2017. Těšit se můžete nejen na skvělé černohorské pivo a černohorské limonády, ale také na bohatý hudební program, prohlídky pivovaru nebo na komentovanou degustaci.

Své brány pivovar Černá Hora otevře již v 12 hodin a potrvá až do noci. V rámci festivalu se můžete těšit na kapely Voxel, Rybyčky 48, No Name, Škwor nebo na Janka Ledeckého.

Zájemci si budou moci prohlédnout pivovar a na vlastní oči se podívat, jak se v Černé Hoře vaří pivo. Prohlídky budou probíhat každých 15 minut, začínat se bude před varnou.

Součástí programu bude i prohlídka Muzea historie pivovarnictví.

V Černé Hoře a okolí počítejte s dopravním omezením

Pivovar Černá HoraNávštěvníkům doporučujeme použít posílenou hromadnou dopravu. V den konání Pivní pouti (23.9.2017) bude platit úplná uzavírka pro silniční provoz v průjezdu Černou Horou na silnici: II/377 Tišnov-Černá Hora-Prostějov v úseku od křižovatky s ulicí Úvozek po křižovatku s ulicí Pivovarská a III/0432 v úseku ulice Brněnská (od křižovatky s ulicí Radniční po křižovatku se silnicíII/377) nám. Míru. Uzavírka je platná od 8:00 hodin. Obvyklý provoz bude obnoven ve 24:00 hodin!

Na trati mezi Brnem a Adamovem probíhá vlaková výluka, kdy osobní vlaky jsou v uvedeném úseku nahrazeny autobusy. Mimořádně však v Rájci-Jestřebí zastaví vybrané rychlíky, které umožní rychlé spojení z centra Brna. Pro dopravu z Brna do Černé Hory proto využijte rychlíky linky R19 s odjezdy Brna, hlavního nádraží v 12:57, 14:55 a 16:55, na které bude v Rájci-Jestřebí navazovat autobus linky 235 do Černé Hory. Cesta z centra Brna na Pivní pouť tak díky použití rychlíku zabere pouhých 40 minut. Pro cestu zpět z Černé Hory do centra Brna doporučujeme využít autobusy linky 235 s odjezdy z Černé Hory v časech 18:20, 20:20, 21:00 a 22:00 do Rájce-Jestřebí, odkud budou navazovat buď rychlíky nebo osobní vlaky do Brna, které ve večerních hodinách pojedou již bez omezení.

První muzeum pivovarnictví na jižní Moravě v Černé Hoře

První muzeum pivovarnictví na jižní Moravě v Černé Hoře

Stálá expozice vývoje výroby piva od historie po současnost. Historické prostory v Černé Hoře nabízí nově prohlídku zcela ojedinělých sklepení v České republice, ve kterých bylo vybudováno Muzeum pivovarnictví.

Sladovna - romantický hotel s atmosférou historické sladovny

Sladovna - romantický hotel s atmosférou historické sladovny

Největší wellness v regionu, komfortní ubytování, vyhlášenou restauraci, stylový šenk a prostory pro akce v historickém podzemí i nové části areálu najdete v Hotelu Sladovna. Rodiny s dětmi jsou zde velmi vítány, naleznou zde vše pro své pohodlí, včetně dětského hřiště a vnitřního hracího koutku.

Pivovar Černá Hora - 60 minut s pivem

Pivovar Černá Hora - 60 minut s pivem

Návštěva historických i moderně zařízených provozů Pivovaru Černá Hora, který je nejstarším fungujícím pivovarem na Moravě

Další aktuality

16.7.
2018
Miroslav o víkendu provoní meruňky

Miroslav o víkendu provoní meruňky

Jižní Morava | Gurmánská turistika
2.7.
2018
Velké Pavlovice se o víkendu stanou městem meruněk

Velké Pavlovice se o víkendu stanou městem meruněk

Jižní Morava | Gurmánská turistika
22.6.
2018
Gourmet Brno 2018 zná vítěze

Gourmet Brno 2018 zná vítěze

Jižní Morava | Gurmánská turistika