Úvod > Aktuality > Vodáci otevřou řeku Vltavu pro letošní sezónu

Vodáci otevřou řeku Vltavu pro letošní sezónu

Vydáno 6. dubna 2015 Letní sporty
Již v sobotu 11. dubna zahájí vodáckou sezónu na Vltavě tradiční akce Odemykání Vltavy. Odemykat se bude ve Vyšším Brodě a v Českém Krumlově.

vltava se otevírá vodáciZájemci o plavbu z Vyššího Brodu do Rožmberku mají sraz v kempu Pod Hrází, kde si v čase od 9.30 do 10.30 hodin můžou od Ingetour zdarma po předchozí rezervaci zapůjčit lodě včetně vybavení. O dobrou náladu se bude starat vodník Brodimil, patron Vltavy.

Samotné odemknutí řeky vypukne v 10.30 hod. a poté řece Vltavě i všem vodákům požehná představený vyšebrodského kláštera. V 11.00 hodin začíná splouvání a končí se v odpoledních hodinách v kempu v Rožmberku nebo Nahořanech. Na jezech Herbertov a Rechle v Českém Krumlově budou instalovány šupny pro snadné splutí a dokončena je také přestavba jezu Jelení lávka, takže nebude nic bránit v klidné plavbě.

Na VltavěVodáci si však mohou vybrat i splutí nenáročné trasy z Českého Krumlova do Zlaté Koruny. V areálu pivovaru Eggenberg v Českém Krumlově si můžete od 9.00 do 9.45 hodin po předchozí rezervaci zdarma zapůjčit lodě či rafty, případně nechat zaparkované auto. Sraz účastníků je v 10.00 hodin v kempu Krumlov (U Trojice). Slavnostní odemknutí řeky proběhne v 11.00 hodin. Po cestě je plánována příjemná zastávka v občerstvení U Milana, kde je možnost si na ohni opéci něco z vlastních zásob nebo si koupit klobásku a doplnit tekutiny. Hrát bude hudba, zajištěno bude občerstvení a pro zaregistrované i doprava a zapůjčení lodí a raftů zdarma.

Půjčovna lodí Surfsport - jednodenní výlety po řece Vltavě

Půjčovna lodí Surfsport - jednodenní výlety po řece Vltavě

Půjčovna kompletního vybavení a odvoz na místo startu nebo transport osob i lodí z cíle plavby. Českokrumlovský Surfsport zajišťuje také jedno a vícedenní výlety na řece Vltavě.

Sjezd či splutí řeky Vltavy na lodích a raftech Odysea

Sjezd či splutí řeky Vltavy na lodích a raftech Odysea

Máte-li rádi vodu a chystáte-li se na Vltavu, pojeďte s námi! Půjčovny lodí, kanoí a raftů - Odyseatour na řece Vltavě nabízí skvělé služby. Naše půjčovna lodí a raftů sídlí v Českých Budějovicích - Šindlovy Dvory 58 a působí od roku 1994. Specializujeme se především na řeku Vltavu.

Ingetour – kompletní vodácký servis na Vltavě

Ingetour – kompletní vodácký servis na Vltavě

Tradiční vodácká řeka Vltava je celoročně sjízdná z Vyššího Brodu. V místech, kde se většinou plavba zahajuje nebo končí, máme vlastní loděnice (celkem je jich 7). Pokud si v těchto loděnicích lodě zapůjčíte a vrátíte, máte v ceně i dopravu lodí.

Vltava - česká vodácká klasika

Vltava - česká vodácká klasika

Česká vodácká klasika, nejnavštěvovanější řeka splavná pod Lipnem po celý rok. Řeka příjemně teče krajinou a zkouší zručnost kormidelníků v četných peřejkách, které však nepřekročí obtížnost WW I. Na jezech jsou vorové propusti, které zaručují sjízdnost a oživují plavbu.

Klášter Zlatá Koruna - historie na vás dýchne ze všech stran

Klášter Zlatá Koruna - historie na vás dýchne ze všech stran

Několik kilometrů od Českého Krumlova stojí na ostrohu, obtékaném ze tří stran řekou Vltavou, půvabný cisterciácký klášter, jeden z nejcennějších komplexů gotické architektury ve střední Evropě. Místo vyzařuje zvláštní poklidnou atmosféru, tolik odlišnou od hektického tempa dnešního světa.

Pivovar Krumlov v Českém Krumlově - bývalý Eggenberg

Pivovar Krumlov v Českém Krumlově - bývalý Eggenberg

Tradice vaření piva v Českém Krumlově sahá k samým počátkům města. V roce 1560 je vystavěn v předhradí nový pivovar a o rok později sem regent Jakub Krčín zavádí nezávadnou, velmi kvalitní vodu, jejíž zdroj pivovar využívá pro vaření piva dodnes.