Úvod > Aktuality > Na Vinobraní na Grébovce je už připraveno přes 20 tisíc litrů vína a burčáku

Na Vinobraní na Grébovce je už připraveno přes 20 tisíc litrů vína a burčáku

Vydáno 18. září 2017 Gurmánská turistika
Konec září je tradičním termínem vinobraní. Už před lety se však oslavy vína rozšířily z klasických vinařských oblastí také do Prahy. Nejkrásnější vinobraní se letos už jedenáctým rokem pořádá na Grébovce. V krásném parku se bude nejen pít víno a burčák, ale nebudou chybět ani koncerty s divadelními představeními a bohatý program pro děti. Čeká vás prvorepubliková atmosféra a jako hlavní hvězda Aneta Langerová! V pátek na náměstí Míru, v sobotu v Havlíčkových sadech.

Tradiční Vinobraní na Grébovce pořádá městská část Praha 2 v oblíbeném vinohradském parku již pojedenácté, a to ve dnech 22. a 23. září.

Další ročník jednoho z největších pražských vinobraní vás provede historií i současností Prahy 2, a to i co se jejích významných míst týče. Čekejte také koncerty současných kapel a samozřejmě pestrou nabídku vína, burčáku i lahůdek z různých koutů republiky.

Těšit se můžete už v pátek 22. září na cimbálovou muziku a umělecké soubory ze škol a kroužků Prahy 2, které se představí v krátkých programech v průběhu odpoledne. Samozřejmostí jsou kouzelné vinařské stánky na náměstí Míru, představí se zde také stánky řemeslné a vybrané skutečně kvalitní stánky s různorodým občerstvením k vínu. Ale nezapomeňte: páteční program je jen malou ochutnávkou toho, co vás čeká o den později v Havlíčkových sadech!
 

To hlavní se bude dít v sobotu v Grébovce!

VínoPodobně jako vloni se oslavy rozprostřou po celém zrekonstruovaném parku. Návštěvníci tu najdou řemeslné dílny a pomyslná interaktivní stezka zájemce zavede na významná místa Prahy 2. Potěší také atraktivní koncerty, řada historických divadelních představení nebo soutěže pro děti i dospělé.

V celém areálu Grébovky bude z čeho vybírat u 80 vinařských, řemeslných a bio stánků, které budou nabízet dobré jídlo, pití i zajímavé dárkové předměty. Vstup je po oba dny zdarma.

Hlavní hvězdou letošního Vinobraní na Grébovce bude Aneta Langerová!  Vystoupení známé české zpěvačky si můžete přijít poslechnout v rámci Vinobraní na Grébovce zcela zdarma.

Po oba dny budou zajištěné desítky stánků s lahodným vínem, čerstvým burčákem, kvalitním jídlem a s pěknými řemeslnými výrobky. Letošní ročník také dbá na ještě větší pohodlí návštěvníků. Dostatek čistých a osvícených toalet s vodou, baby koutek, recepce nebo přehledná navigace jsou samozřejmostí. Vstup na Vinobraní na Grébovce je po oba dny zdarma.

Kostel sv. Ludmily na náměstí Míru v Praze - novogotická dominanta Vinohrad

Kostel sv. Ludmily na náměstí Míru v Praze - novogotická dominanta Vinohrad

Chrám sv. Ludmily tvoří výraznou dominantu Vinohrad. Dvě věže vysoké 60 metrů jsou jako dvě ruce sepjaté k modlitbě. Kostel je novogotická basilika - trojlodní s transeptem - příční lodí ve tvaru kříže. Ve středu chrámu je sanctusová věžička. Vybudován je ve stylu ranné, severoněmecké gotiky.

Pavilon Grébovka s unikátní historickou vinicí

Pavilon Grébovka s unikátní historickou vinicí

Grébovka, neboli Havlíčkovy sady, je rozsáhlý park na rozhraní Prahy 2 a Prahy 10. Na místě, kde se nyní rozkládá park, se původně nacházely vinice, založené Karlem IV. v druhé polovině 14. století.

Další aktuality

15.6.
2018
8. ročník Apetit pikniku se blíží!

8. ročník Apetit pikniku se blíží!

Praha | Gurmánská turistika
13.6.
2018
Festival minipivovarů ovládne Pražský hrad

Festival minipivovarů ovládne Pražský hrad

Praha | Gurmánská turistika
12.6.
2018
Ochutnejte Pivo na náplavce!

Ochutnejte Pivo na náplavce!

Praha | Gurmánská turistika