Úvod > Aktuality > Bitva v Budyni nad Ohří připomene Burgundské války 1476

Bitva v Budyni nad Ohří připomene Burgundské války 1476

Vydáno 10. srpna 2018 Zážitky
V Budyni se v sobotu 11. srpna setkáte se švýcarskými žoldnéry, burgundskými vojáky i statečnými obránci hradu. Na programu bude komentovaná prohlídka švýcarského tábora, ukázky zbraní i zbrojí, výcvik vojenské jednotky, ukázka táborového života včetně rekonstrukce polní kuchyně a středověkého stolování. Nebude chybět dobová hudba, tanec, tržiště a občerstvení. V průběhu akce bude kladen důraz na zapojení diváků do probíhajícího děje tak, aby měli po celou dobu pocit, že se nalézají v reálném prostředí.
burgunďané budyněPíše se rok 1476 a na hranicích švýcarských kantonů a Savojska probíhá záškodnická válka – burgundský kapitán Filip de Gris a jeho posádka měří síly se švýcarským praporcem Rattenschwanz pod vedením hejtmana Thomase Langa. Úskok střídá léčku a vrtkavá štěstěna váží, komu přisoudí vítězství…

Do osmého ročníku dospěla bitva na Budyni, která se letos odehraje v sobotu 11. srpna. Areál hraduBudyni nad Ohří se otevře v 10 hodin, hlavní událostí dne zůstává bitva na hradbách, která vypukne v 13. a 16. hodin, za jakéhokoliv počasí.

Budyně nad OhříTak jako v předchozích letech i letos se strhne zuřivá potyčka mezi Švýcary a Burgunďany, jak je kronikáři zaznamenali na konci 15. století. K vidění bude vojenský tábor s kuchyní, dobře vybavená zbrojnice s praktickými ukázkami používání luků a kuší či střelby z ručních zbraní, uvidíte také výcvik švýcarské pěchoty.

Pro děti je připravena tradiční stezka rytířských dovedností s využitím dobových rekvizit a s úkoly, po jejichž úspěšném splnění obdrží glejt hradního zbrojnoše či dvorní dámy, chybět nebude ani pestré dobové tržiště a dobroty z hradní krčmy.
Alchymie na hradě Budyně nad Ohří

Alchymie na hradě Budyně nad Ohří

Čeká tu na vás autentická alchymistická dílna, kde za Jana Zajíce z Hazmburka skutečně pracovali alchymisté. Lákadlem hradu je obnovená alchymistická dílna z počátku 17. století, kde proběhla spousta pokusů o výrobu likéru mládí nebo zlata. Podle pověsti se to podařilo, zlato je uloženo pod hradem.

Další aktuality

3.10.
2018
Na zámku ve Velkém Březně se bude mlsat

Na zámku ve Velkém Březně se bude mlsat

Severozápadní Čechy | Zážitky
3.10.
2018
Na Krásném Dvoře proběhne tradiční Jablečný den

Na Krásném Dvoře proběhne tradiční Jablečný den

Severozápadní Čechy | Zážitky
10.9.
2018
Zoo Děčín nabídne návštěvníkům nové expozice

Zoo Děčín nabídne návštěvníkům nové expozice

Severozápadní Čechy | Zážitky