Úvod > Aktuality > Vezmi cep, pojď na mlat - Veselý Kopec zve na sobotu

Vezmi cep, pojď na mlat - Veselý Kopec zve na sobotu

Vydáno 11. srpna 2017 Památky
Soubor lidových staveb Vysočina, především expoziční celek Veselý Kopec, se stal místem, které rády navštěvují rodiny s dětmi. Právě pro ně je na sobotu 12. srpna připravena zajímavá akce s názvem Vezmi cep, pojď na mlat. Sobotní program ve skanzenu se bude věnovat tradičnímu hospodaření a některé z činností si můžete i s dětmi vyzkoušet!
Jak se dříve hospodařiloTaké v srpnu patří Veselý Kopec dětem a jejich rodičům, tedy rodinám, které si chtějí společně hrát a prožít příjemné chvíle v zajímavém prostředí expozice lidového stavitelství v přírodě. V sobotu 13. srpna se ve skanzenu odehrává velmi zajímavá akce Vezmi cep, pojď na mlat, která děti i dospělé hravou formou seznámí s tradičním hospodařením na vsi. Úvodními slovy začíná říkanka, jíž se mlatci udržovali v rytmu při mlácení obilí cepy. U chalup budete mít možnost vidět ukázky tradičního zpracování plodin a některé z nich si bude možné také vyzkoušet. Na Veselém Kopci tak ožijí mnohá stavení.
 

Kdo si hraje, nezlobí

Veselý kopecHravé rodiny mají možnost získat v pokladně herní plán, podle něhož mohou samostatně procházet mezi roubenými chaloupkami, hledat odpovědi na otázky, které vás dovedou k rozluštění tajenky a získání malé odměny.

Tyto objevné výpravy mohou děti se svými rodiči podnikat kterýkoliv den od úterý do neděle v rámci běžné otevírací doby. O vybraných víkendech budou mít navíc možnost sledovat při práci různé řemeslníky, dozvědět se od nich mnoho zajímavého, něco si vyzkoušet a odnést domů. Herní plán získáte za 10 Kč v prodejně upomínkových předmětů. Malou odměnu za vyluštěnou tajenku si můžete vyzvednout v pokladně.
Skanzen Veselý Kopec - pohled do vesnické historie

Skanzen Veselý Kopec - pohled do vesnické historie

V malebném kraji na pomezí Železných hor a Žďárských vrchů, jehož rozmanitá přírodní krása okouzlovala a okouzluje mnohé známé malíře, navštivte jediné muzeum v přírodě v Pardubickém kraji, Soubor lidových staveb Vysočina.

Další aktuality

16.7.
2018
Veselý kopec o víkendu ožije jarmarkem

Veselý kopec o víkendu ožije jarmarkem

Východní Čechy | Památky
26.6.
2018
Na Svojanov míří král s družinou

Na Svojanov míří král s družinou

Východní Čechy | Památky