Úvod > Aktuality > Velkým svátkem pro hodonínskou zoo se stane poslední březnové nedělní odpoledne

Velkým svátkem pro hodonínskou zoo se stane poslední březnové nedělní odpoledne

Vydáno 23. března 2014 Příroda
Nejenže zahájí novou návštěvnickou sezonu, ale hlavně slavnostně přivítá své v současnosti snad nejobdivovanější obyvatele – pár bílých jihoafrických lvů, samečka Sambu a jeho kamarádku Nadiru. Veřejnosti je přitom představí v jejich novém působišti, pavilonu velkých kočkovitých šelem. V České republice je Zoo Hodonín jedinou, která je chová.
hodonin_zoo.jpgKdo přijde hravé a atraktivní lví dorostenceneděli 30. března odpoledne pozdravit a přivítat, může si v areálu zoo U Červených domků od 13.30  užít aktivit připraveného programu. Zejména dětem je určena soutěž s názvem Lví stezka, výtvarný workshop zaměřený na výrobu hraček pro lví oslavence anebo malování na chodníku. O příjemnou atmosféru tamtéž se postará hudební skupina Helemese. Vyvrcholením odpoledne bude samotné slavnostní uvítání lvíčků, které přijde na řadu v 16.00 u pavilonu velkých koček.

Čtrnáctiměsíční Samba, který do zoo přišel z Jihoafrické republiky, i o měsíc starší Nadira z polského Borysewa při něm dostanou dárky v podobě hraček, jež pro ně vyrobí děti v odpoledním programu.


Lev jihoafrický, který je zapsán v seznamu Červené knihy ohrožených zvířat, si svou majestátností nikterak nezadá se lvem berberským. Stejně jako on a na rozdíl od lva indického dospělec mívá bohatou hřívu, jež mu sahá až ke slabinám. Příslušníci tohoto poddruhu žijí ve Svazijsku, jižním Mosambiku a Krugerově národním parku a jeho okolí. Vyskytují se ve třech formách zbarvení srsti – od tmavě hnědožluté až po bílou. Právě tou se honosí i mladí lvi v Zoo Hodonín. Nejde přitom o albinizmus, jejž způsobuje porucha tvorby melaninu, nýbrž o tzv. leucizmus, kdy pigmentové buňky jedince v těle či jeho části zcela chybějí.
Zoologická zahrada Hodonín

Zoologická zahrada Hodonín

Zoologická zahrada Hodonín se nachází v severozápadní části města. Rozkládá se na sedmi a půl hektaru rovinné plochy, což předznamenává příjemnou a pohodlnou procházku. Zoologická zahrada v Hodoníně má chovný pár vzácných lvů jihoafrických, kterým se pro jejich srst přezdívá bílí.