Úvod > Aktuality > Velkolepě pojaté svátky historie, umění a světla rozzáří Olomouc

Velkolepě pojaté svátky historie, umění a světla rozzáří Olomouc

Vydáno 3. září 2017 Památky
Historie, památky a světlo jsou hlavní náplní sedmi dnů, během nichž se v Olomouci odehrají Dny evropského dědictví 2017. Motto letošního ročníku zní Památky a příroda. Otevření památek je doplněno komentovanými prohlídkami a přednáškami. Kromě toho se ve městě chystají vždy i speciální nasvícení zajímavých objektů a památek. Olomoučané i návštěvníci města se mohou těšit na koncerty, divadla, výstavy nebo StreetArt Festival a mnohé další…
OlomoucDny evropského dědictví (EHD) jsou v Olomouci spojené s bohatým kulturním programem. Pravidelně však především nabízí možnost navštívit památky, instituce a objekty, které jsou mnohdy v průběhu roku veřejnosti běžně nepřístupné.

Celých sedm dní, od 4. do 10. září, bude plných akcí, které mohou zaujmout nejrůznější publikum. Na programu EHD Olomouc jsou jak hudební a divadelní představení, a to ze světa opery, vážné hudby, folkloru i ryze soudobých kapel, tak i různě zaměřené tematické prohlídky města, výstavy nebo oblíbený festival světla Vzáří, který letos proběhne od 9. do 10. září ve Smetanových sadech.
Olomouc region Card - zahrnuje 78 nejzajímavějších míst regionu

Olomouc region Card - zahrnuje 78 nejzajímavějších míst regionu

Hrady, zámky, muzea, zoologické zahrady celého Olomouckého kraje můžete zdarma objevovat s Olomouckou kartou. Již při návštěvě několika turistických cílů ušetříte více peněz, než kolik vás karta stála!

Monumentální barokní sloup Nejsvětější Trojice v Olomouci

Monumentální barokní sloup Nejsvětější Trojice v Olomouci

Barokní 35 metrů vysoký sloup Nejsvětější Trojice na Horním náměstí v Olomouci je nejvelkolepější a nejvyšší stavba svého druhu v České republice.