Úvod > Aktuality > Ve tvrzích Hůrka a Bouda probíhají mimořádné prohlídky

Ve tvrzích Hůrka a Bouda probíhají mimořádné prohlídky

Vydáno 29. dubna 2017 Památky
Poslední dubnový víkend a na Prvního máje se naplno rozbíhá letošní turistická sezona na tvrzích Hůrka a Bouda, kam můžete zajít na prohlídku speciálních okruhů.
Tvru BoudaV sobotu 29. dubna se zahajuje letošní turistická sezóna v Muzeu čs. opevnění - dělostřelecké tvrzi Bouda. Na prodloužený víkend provozovatelé připraví více vstupů do podzemního systému pevnosti a více typů prohlídek. Připraveny jsou Miniprohlídka (cca 45 min), Kompletní prohlídka (cca 85 min) a v případě 15 a více zájemců, může být zařazen ve vstupech od 10. do 13. hodiny Velký prohlídkový okruh (150-180 min).
 
boudaV sobotu a v neděli jsou začátky prohlídek stanoveny na 10, 11, 12, 13, 14, 15 a 16 hodin. V pondělí v 10, 11, 12, 13, 14 a 15 hodin. Od úterý 2. května jsou garantovány časy vstupů jako každoročně v 11, 13 a 15 hodin každý den až do konce září... Pro návštěvníky, kteří tvrz Boudu navštíví ve dnech zahájení provozu (29. 4. - 1. 5.), bude udržován v odpočinkovém altánu před vchodovým srubem oheň a připraveno základní občerstvení - káva, čaj...
 
Na přístupových trasách z Mladkova, Těchonína a od Kramářovy chaty na Suchém vrchu jsou turistům k dispozici informační tabule v pěti jazykových mutacích.
 

Speciální prohlídky tvrze Hůrka

Tvrz HůrkaTvrzi Hůrka je otevřena ve sobotu, neděli i pondělí. Na vstupy v 11, 13, a 15 hodin jsou připraveny Miniprohlídky (40 min) a Základní prohlídky (80 min) a to v každém vstupu. V sobotu a neděli vstup ve 12 a 14 hodin navíc nabídne Prodloužený okruh (cca 110 min) s výstupem do dělostřeleckého srubu K - S 11 nebo Miniprohlídku (40 min).

Tvrz BoudaV neděli v 10 hodin začíná Speciální prohlídkový okruh s časovou náročností cca 220-240 min - výprava projde většinu podzemního systému, povrch tvrze s výkladem a vystoupí do dvou bojových objektů - pěchotního srubu K - S 10 a dělostřeleckého srubu K - S 11.

Návštěvníci také mohou shlédnout dokument, který přiblíží historii a osudy zdejšího kraje a čs. pevnostního systému. Připomenou dobu horečného budování objektů opevnění, potupný odchod jeho obránců bez boje v říjnových dnech roku 1938, testování zdejších pevnostních staveb německými odborníky v době okupace...

Během prodlouženého májového víkendu můžete v Králické pevnostní oblasti rovněž navštívit Vojenské muzeum Králíky, Pěchotní srub K - S 14,  projít si můžete také Naučnou stezku vojenské historie Králíky nebo naučnou stezku československého opevnění Dolní Morava.
Vojenské muzeum Králíky - nejmodernější vojenské muzeum v České republice

Vojenské muzeum Králíky - nejmodernější vojenské muzeum v České republice

Navštivte celoročně přístupné vojensko-historické expozice věnované armádě, obraně státu a československým opevněním. Muzeum představuje zároveň zázemí pro každoročně pořádané vzpomínkové akce Cihelna.

Naučná stezka vojenské historie Králíky

Naučná stezka vojenské historie Králíky

Naučná stezka Vojenské historie Králíky je situována ve východní polovině Králické pevnostní oblasti, na severním okraji města Králíky. Trasa měří 6,5 km a spojuje Vojenské muzeum v Králíkách, dělostřeleckou pevnost Hůrka a pěchotní srub U Cihelny.

Pěchotní srub K–S 14 U cihelny v Králíkách

Pěchotní srub K–S 14 U cihelny v Králíkách

V legendárním pěchotním srubu "U cihelny" je dochována řada fragmentů původní výbavy. Součástí muzea jsou také dva přístupné lehké objekty vz. 37 (č. 111 a 112).

Orlické hory - dominanta východních Čech

Orlické hory - dominanta východních Čech

Orlické hory jsou horskou oblastí, která se táhne od Olešnice na severozápadě po Heřmanovice na jihovýchodě a která je proťata hlubokými údolími Divoké a Tiché Orlice.

Naučná stezka československého opevnění Dolní Morava

Naučná stezka československého opevnění Dolní Morava

Trasa se sedmi zastávkami vás seznámí s jednotlivými částmi opevnění v obci Dolní Morava. Stejnému tématu se věnuje i 12 km dlouhá okružní stezka se 13 zastávkami, která začíná a končí u železniční stanice Mladkov. Raritou na této trase je převrácený řopík.

Dělostřelecká tvrz Bouda - muzeum čs. opevnění

Dělostřelecká tvrz Bouda - muzeum čs. opevnění

Tvrz Bouda je největším muzeem čs. opevnění na území České republiky. Muzeum je provozováno v dělostřelecké tvrzi Bouda, která byla součástí čs. pevnostního systému budovaného v letech 1935-38.

Muzeum opevnění – dělostřelecká tvrz Hůrka

Muzeum opevnění – dělostřelecká tvrz Hůrka

Tvrz Hůrka je nejlépe dostupnou velkou moderní pevností v České republice (přístupná celoročně). Muzeum je provozováno v dělostřelecké tvrzi Hůrka, která byla součástí čs. pevnostního systému budovaného v letech 1935–38.

Další aktuality

16.7.
2018
Veselý kopec o víkendu ožije jarmarkem

Veselý kopec o víkendu ožije jarmarkem

Východní Čechy | Památky
26.6.
2018
Na Svojanov míří král s družinou

Na Svojanov míří král s družinou

Východní Čechy | Památky