Úvod > Aktuality > Ve Vlašimi od března opět otevírá paraZOO

Ve Vlašimi od března opět otevírá paraZOO

Vydáno 5. března 2017 Zážitky
Od března je veřejnosti opět otevřena paraZOO, expozice vlašimské záchranné stanice pro živočichy. Navštivte tuto netradiční zoologickou zahradu s českými zvířaty a přijďte se poučit, jak jim i vy můžete v přírodě pomáhat.
ParaZOO disponuje také biotopemParaZOO najdete snadno. Rozprostírá se v zahradě Podblanického ekocentra, které stojí hned naproti turistické dominantě města, vlašimskému zámku. Od března bude otevřena každý den mimo pondělí od 10 do 16 hodin.

Následující měsíce se pak otvírací doba zoo prodlouží až do 17 hodin. Procházet jí můžete samostatně, s průvodcem, anebo si ji děti mohou prohlédnout v rámci některého ze školních výukových programů, které Podblanické ekocentrum nabízí.
 
Navštívit paraZOO může každý. Chodí sem maminky s malými dětmi, školky, školy, v létě především táborníci a turisté. Mnozí z nich se opakovaně vrací.

Největším lákadlem jsou v paraZOO bezesporu vydry a rys. Když ji ale navštívíte, oblíbíte si ihned i ostatní zvířata. Bystré dravce, mohutné výry, sýčka, veverky. Naučíte se od sebe rozeznávat hned všechny tři velké černé opeřence, havrana, vránu a krkavce. Nechybí zde ani jejich příbuzní, kavky, straky a sojky. Kromě těchto a dalších zvířat zde na vás čeká také expozice ptačích budek, slaměná pec, nefalšovaná kompostovací kadibudka a tak dále a tak dále. Pro unavené výletníky je zde po včasné domluvě i možnost noclehu. Tak neváhejte a hurá na výlet!
ParaZOO na záchranné stanici pro živočichy ve Vlašimi

ParaZOO na záchranné stanici pro živočichy ve Vlašimi

Přijďte si prohlédnout zvířata České republiky, dovědět se více o příčinách jejich zraňování v důsledku lidské činnosti a především se naučit, jak je můžete chránit.

Další aktuality

20.2.
2018
Tipy kam o víkendu s dětmi

Tipy kam o víkendu s dětmi

Střední Čechy | Zážitky
15.1.
2018
Zámek Radim má otevřeno i v zimě!

Zámek Radim má otevřeno i v zimě!

Střední Čechy | Zážitky