Úvod > Aktuality > Užijte si letošní vánoční trhy v Jihlavě

Užijte si letošní vánoční trhy v Jihlavě

Vydáno 5. prosince 2017 Kultura
Vánoční trhy s řemeslnými výrobky, jmelím, stromky, pamlsky a svařeným vínem najdou lidé během adventu na řadě míst Česka. V Jihlavě začal vánoční jarmark již 3. 12. 2017 a skončí den před Štědrým dnem. Trhy na Masarykově náměstí budou všem návštěvníkům otevřeny od osmé do šestnácté hodiny a nabídnou bohatý program.
VánoceNa vánočních trzích najdete mnoho zajímavého zboží, a to vánočního i klasického, které se v daném období hodí. Můžete tam koupit jmelí, cukrovinky, ryby, vánoční stromky, ozdoby, svíčky, adventní věnce, hračky, keramiku, kožené výrobky a mnoho dalších zajímavých produktů.

Pro zahřátí je zde k dispozici nejen svařák, ale i otevřené ohně a římské svíce, atrakce pro děti, ukázka kovářské práce. Jarmark dokreslí po dobu trvání vánoční písně, melodie a koledy.

Dále se můžete těšit v úterý 5. prosince na Mikulášské odpoledne, v sobotu 9. prosince se v 15 hodin předvede Divadlo Kufr. Na Lucii, ve středu 13. prosince proběhne od 18 hodin oblíbená akce Česko zpívá koledy. V sobotu 23. prosince rozezpívá od 16 hodin náměstí paní Naďa Urbánková.


Co si můžete na trzích koupit?

BaňkaNa vánočních trzích najdete mnoho zajímavého zboží, a to vánočního i klasického, které se v daném období hodí. Můžete tam koupit jmelí, cukrovinky, ryby, vánoční stromky, ozdoby, svíčky, adventní věnce, hračky, keramiku, kožené výrobky a mnoho dalších zajímavých produktů.

Samozřejmě nechybí ani tradiční občerstvení, mezi které patří trdelníky, pražené kaštany, svařák, medovina, polévky, sýry, klobásy či bramboráky.

Naopak tam již nenajdete výrobky a zboží ze zahraničí.
Jihlavské podzemí - druhé největší na území republiky

Jihlavské podzemí - druhé největší na území republiky

Chodby vznikly vzájemným propojením sklepů, které byly od konce 13. století tesány ve skále, mnohdy ve třech patrech pod sebou a sloužily k uskladnění piva a řemeslných výrobků. V nejhlubším místě vede trasa 18 metrů pod povrchem, unikátem je fosforeskující chodba.

Muzeum Vysočiny v Jihlavě

Muzeum Vysočiny v Jihlavě

Jihlavské Muzeum Vysočiny nabízí návštěvníkům expozici věnovanou archeologickým nálezům z kraje a kamenným artefaktům ze sbírek muzea, od září 2014 byly otveřeny nově zrestaurované expozice věnované živé přírodě. Nové jsou expozice nejstarších a nejnovějších dějin regionu.