Úvod > Aktuality > V sobotu můžete v Zoo Ostrava prožít Den první pomoci

V sobotu můžete v Zoo Ostrava prožít Den první pomoci

Vydáno 8. září 2017 Zážitky
Jak ošetřit zraněného, jak zafixovat zlomeninu, jak provést nepřímou masáž srdce? To všechno se dozvědí návštěvníci, kteří se v sobotu 9. září vydají do ostravské zoologické zahrady. A budete toho ještě více. Kromě praktických ukázek první pomoci si zájemci mohou nechat změřit tlak nebo nahlédnout do auta záchranářů.
Den první pomoci v ZooAkce věnovaná zásadám první pomoci se uskuteční v ostravské zoo již poněkolikáté. Sobotní program bude probíhat u expozice Na statku mezi 9. a 15. hodinou. Pro malé i velké návštěvníky budou připraveny ukázky poskytování první pomoci.

Zájemci si na figurínách budou moci sami prakticky vyzkoušet, jak správně ošetřit zraněného, jak provést masáž srdce či jak zafixovat zlomenou končetinu. Rovněž bude možné nahlédnout do vozu záchranného týmu a seznámit se s vybavením zdravotnické záchranné služby. Na místě bude probíhat měření krevního tlaku a množství cukru v krvi. Akce se uskuteční pouze za pěkného počasí.
Zoologická zahrada Ostrava - příroda na dosah

Zoologická zahrada Ostrava - příroda na dosah

Rozsáhlá Zoo leží v lesoparku v městské části Stromovka. Nejcennějšími chovanými zvířaty jsou vzácné druhy lemurů, např. lemuři Sclaterovy nebo lemuři rudobřiší. Ostravská Zoo je jedinou zahradou v ČR, která je chová. Mezi populární expozice patří Safari asijských kopytníků, Amazonie nebo Mokřady.