Úvod > Aktuality > V ostravské zoo proběhne oblíbený Den pro antilopu Derbyho

V ostravské zoo proběhne oblíbený Den pro antilopu Derbyho

Vydáno 24. srpna 2017 Příroda
V sobotu 26. srpna proběhne v ostravské zoologické zahradě akce věnovaná největší a zároveň nejohroženější antilopě světa – antilopě Derbyho. Zoo Ostrava tento záchranný projekt podporuje od roku 2010 a od loňského roku i každý návštěvník zoo prostřednictvím projektu Koruna ze vstupu.
Antilopa DerbyhoNávštěvníci ostravské zoo se na sobotní akci seznámí s antilopou Derbyho a a zároveň se od přímých účastníků projektu dozvědět aktuální novinky ze Senegalu, kde projekt probíhá. Děti se mohou pomocí malování na obličej proměnit v malé antilopy či jiná zvířátka. Dále pro ně budou připraveny i jiné antilopí aktivity – omalovánky, kreslení na chodník, tetování a další zábava. Prohlédnout si budou moci i různé přírodniny.

Nebude chybět ani antilopa v životní velikosti na plachtě, u které se budou moci malí i velcí návštěvníci poměřit. Již tradičně budou u antilopího stánku také nejrůznější prodejní předměty s motivem antilop, jako jsou magnetky, samolepky či trička.

Veškerý zisk z této akce putuje přímo na záchranný program, který trvá už více než 15 let.
 
Zoo Ostrava je od roku 2012 členem spolku Derbianus Conservation. Od 1. ledna 2016 je tento záchranný projekt podporován mezi jinými i prostřednictvím projektu Koruna ze vstupu. To znamená, že ze  vstupu každého návštěvníka Zoo Ostrava putuje 1,- Kč na speciální účet, který je čerpán výhradně na podporu projektů věnujících se záchraně a ochraně ohrožených druhů zvířat a rostlin ve volné přírodě.  

Západní poddruh antilopy Derbyho (Taurotragus derbiaus derbianus) žije v přírodě pouze v Senegalu v Národním parku Niokolo Koba v počtu menším okolo 200 kusů. V lidské péči žije pod dohledem českých odborníků jen několik desítek jedinců v senegalských rezervacích Bandia a Fathala. Antilopa Derbyho je ohrožena ponejvíce pytláctvím a úbytkem životního prostoru v důsledku rozšiřování zemědělských oblastí.
Zoologická zahrada Ostrava - příroda na dosah

Zoologická zahrada Ostrava - příroda na dosah

Rozsáhlá Zoo leží v lesoparku v městské části Stromovka. Nejcennějšími chovanými zvířaty jsou vzácné druhy lemurů, např. lemuři Sclaterovy nebo lemuři rudobřiší. Ostravská Zoo je jedinou zahradou v ČR, která je chová. Mezi populární expozice patří Safari asijských kopytníků, Amazonie nebo Mokřady.

Další aktuality

10.7.
2018
Lysá hora: krátké i dlouhé výlety pěšky, na kole nebo autobusem

Lysá hora: krátké i dlouhé výlety pěšky, na kole nebo autobusem

Severní Morava a Slezsko | Příroda
3.7.
2018
Udělejte si výlet po hřebenovce Pustevny - Radhošť

Udělejte si výlet po hřebenovce Pustevny - Radhošť

Severní Morava a Slezsko | Příroda
18.6.
2018
Ostravská zoo láká na roztomilá mláďata puštíků

Ostravská zoo láká na roztomilá mláďata puštíků

Severní Morava a Slezsko | Příroda