Úvod > Aktuality > V Úštěku bude neděle plná českých řemesel

V Úštěku bude neděle plná českých řemesel

Vydáno 26. října 2018 Kultura
V den státního svátku, 28. října 2018, můžete vyrazit nasát atmosféru první republiky do města Úštěk, kde se uskuteční stylová oslava vzniku samostatného Československa – Den českých řemesel. Můžete se těšit na celodenní program s T. G. Masarykem a legionáři, vtipnou módní přehlídku, retro kapely, výstavu prvorepublikových předmětů, fotoateliér, řemeslné dílničky, loutkovou a pouliční divadelní scéna a samozřejmě velký řemeslný jarmark!
Úštěk_foto Zdeněk CibulkaV neděli 28. října 2018, v den státního svátku, se koná v Úštěku stylová oslava výročí vzniku samostatného Československa a vše se ponese v duchu první republiky. Velký jarmark s dobovými řemesly se otevře již v 9 hodin, kolem 10. hodiny přijede prezident T.G. Masaryk, který zhlédne část programu, projede se po městě na koni a v odpoledních hodinách se zúčastní i průvodu po jarmarku.

V programu nebude chybět zábavná retro módní přehlídka, vystoupení dudácké muziky Psohlavci nebo pohádky nejen pro děti Sváťova divadla na loutkové scéně. 

Na jarmarku najdete více než 170 vybraných českých, moravských i slovenských řemeslníků, výstavu prvorepublikových předmětů hraček i kočárků, expozici tehdejších automobilů včetně hasičské stříkačky, stylový fotoateliér s kostýmy, dílničky pro děti, koně, poníky a další zvířátka, historický kolotoč a mnoho dalšího.
Město Úštěk - nejmenší městská památková rezervace v ČR

Město Úštěk - nejmenší městská památková rezervace v ČR

Úštěk je malé město v severních Čechách, 17 km severovýchodně od Litoměřic. Leží na výrazném pískovcovém návrší v nadmořské výšce kolem 240 m na rozhraní CHKO České středohoří a Kokořínsko.

Další aktuality

6.9.
2019
Ústecko si připomene 206. výročí bitvy u Chlumce

Ústecko si připomene 206. výročí bitvy u Chlumce

Severozápadní Čechy | Kultura
14.8.
2019
Úštěcký jarmark láká na řemesla i hudbu

Úštěcký jarmark láká na řemesla i hudbu

Severozápadní Čechy | Kultura