Úvod > Aktuality > V Poděbradech zahájí lázeňskou sezonu

V Poděbradech zahájí lázeňskou sezonu

Vydáno 9. května 2017 Zážitky
Pojďte se vrátit v čase až do minulého století a zažít Poděbrady trošku jinak. Zavítejte ve dnech 12. - 14. května do Poděbrad na zahájení lázeňské sezóny, které bude letos opravdu velkou společenskou událostí. Bude se na co dívat, co poslouchat a také co ochutnávat. Na festivalu se představí umělecké osobnosti různých dekád minulého století, včetně stylu odívání, špičkové gastronomie a techniky.
V pátek a v sobotu je program nazván  Cesta dobou s vystoupeními Petry Černocké, Jiřího Korna, Stanislava Hložka a dalšími. Neděle je věnována místním sborům a souborům z partnerských měst.
 

Poznejte prameny lázeňského města poděbrady

Ve jménech poděbradských minerálních pramenů, které vesměs mají teplotu kolem čtrnácti stupňů a obsahují hodně železa, objevíte řadu osobností. Ten nejznámější (pramen Hohenlohe, zvaný též Zámecký) najdete v hradním příkopu, další jsou v kryté kolonádě u vodotrysků (pramen profesora Libenského, pramen Bočka z Kunštátu), v altánku proti nádraží (Trnkův pramen), na Riegrově náměstí (Riegrův pramen), nedaleko kostela Povýšení svatého Kříže (Svatojánský pramen) či za nádražím (Žižkův pramen).
Lázně Poděbrady - lázně se stoletou tradicí

Lázně Poděbrady - lázně se stoletou tradicí

Lázně Poděbrady jsou již více než sto let navštěvovanou destinací s mnoha možnostmi. Příjemné prostředí, poklidná atmosféra kolonády obklopená zelení parku, klidný břeh řeky Labe, stylové kavárny, prestižní kulturní či sportovní události jsou základem pro oblíbenost tohoto lázeňského města.

Soukromé muzeum historie lázeňství Poděbrady

Soukromé muzeum historie lázeňství Poděbrady

Expozice ve vestibulu budovy v Centrálních lázních Poděbrady je věnovaná historii města Poděbrady. Můžete si zde prohlédnout sbírku dobových předmětů, pohledů a dalších sběratelských unikátů.

Lázeňský park a moderní kolonáda v Poděbradech

Lázeňský park a moderní kolonáda v Poděbradech

Oáza pro procházky, relaxaci a místo, které vám dovolí nasáknout správnou lázeňskou atmosféru při posezení v některé z kavárniček nebo přímo pod vzrostlými stromy v rozlehlém parku. Kolonáda byla zbudována nad pramenem minerální vody (dříve pramen Boček z Kunštátu).

Labská stezka - z Českého Švýcarska až k prameni Labe

Labská stezka - z Českého Švýcarska až k prameni Labe

Labská stezka je součástí sítě evropských tras EuroVelo. V České republice nabízí přibližně 370 kilometrů dobrodružství, úrodných nížin, horských a podhorských údolí a historických obcí a měst, než se dostanete k pramenu řeky v Krkonoších, který může být cílem nebo počátkem vaší cesty.

Pramen Hohenlohe - tzv. poděbradský

Pramen Hohenlohe - tzv. poděbradský "zámecký"

Pramen Hohenlohe v Poděbradech nalezl pruský proutkař baron Karel Bülow v roce 1905 v zámeckém valu. Je nazýván také zámeckým pramenem. Proutkař jej nalezl na přání tehdejšího vlastníka poděbradského zámku knížete Hohenlohe.

Slavnostní zahájení 110. lázeňské sezony v Poděbradech

Slavnostní zahájení 110. lázeňské sezony v Poděbradech

O květnovém víkendu proběhne v Poděbradech slavnostní zahájení 110. lázeňské sezony se zajímavým kulturním a společenským programem.

Další aktuality

16.3.
2018
Tipy kam o víkendu s dětmi

Tipy kam o víkendu s dětmi

Střední Čechy | Zážitky
3.3.
2018
Ve Vlašimi od března opět otevřelo paraZOO

Ve Vlašimi od března opět otevřelo paraZOO

Střední Čechy | Zážitky