Úvod > Aktuality > V Poděbradech zahájí lázeňskou sezonu

V Poděbradech zahájí lázeňskou sezonu

Vydáno 11. května 2018 Zážitky
V Poděbradech dojde druhý květnový týden, ve dnech 11. až 13. května na zahájení již 110. lázeňské sezóny. Bude se na co dívat, co poslouchat a také co ochutnávat. Na festivalu se představí umělecké osobnosti různých dekád minulého století, včetně stylu odívání, špičkové gastronomie a techniky. Bohatý program započne v páteční odpoledne, poslední akce bude ukončena v nedělní podvečer.
V pátek odpoledne začíná zahájení lázeňské sezóny v 17:00 hodin směsí izraelských písní. Páteční den bude patřit izraelské Netanye – partnerskému městu Poděbrad. Na Lázeňské kolonádě během odpoledne vystoupí Taneční skupina Besamim (izraelské kolové tance), Tremolo Ensemble (izraelské hudební uskupení), Mackie Messer Klezmer Band s tradiční židovskou hudbou a ve 21:00 hodin uvedou studenti a absolventi Pražské konzervatoře program s názvem Evergreen - scénický koncert složený z písní Barbary Streisand.

V sobotu se bude oslavovat od 8:00 do 21:00 hodin. Návštěvníkům Poděbrad se představí rybářský spolek Poděbrady, který letos slaví 100 let. Zajímavé budou výstavy s rybářskou tématikou a zájemce dále čeká doprovodný program na louce u Jezera. Bude možné si i rybolov vyzkoušet. Rybářský program se bude konat do 15:00 hodin. Na kolonádě bude lázeňské hosty i místní bavit od 14:00 Dechová hudba Věnovanka, Apollobeat revival, Petr Kalandra Memory Band a od 20:00 hodin Beatles Revival.

PoděbradyNa neděli 13. května je od 14:00 hodin připraveno slavnostní otevření zrekonstruovaného Havířského kostelíku, Dvořákovy Biblické písně v podání Pěveckého sboru a orchestru Gymnázia Jiřího z Poděbrad a sboru absolventů Collegium 2010 a jeho sólistů. V 16:00 se bude žehnat pramenům u Eliščina pramene za přítomnosti biskupa královéhradeckého Mons. Jana Vokála. V 16:15 si příchozí poslechnou na Lázeňské kolonádě koncert A. Dvořáka: Slovanské tance. Koncert odehraje Filharmonie Hradec Králové pod vedením dirigenta Leoše Svárovského.
 

Poznejte prameny lázeňského města Poděbrady

Lázně PoděbradyVe jménech poděbradských minerálních pramenů, které vesměs mají teplotu kolem čtrnácti stupňů a obsahují hodně železa, objevíte řadu osobností. Ten nejznámější (pramen Hohenlohe, zvaný též Zámecký) najdete v hradním příkopu, další jsou v kryté kolonádě u vodotrysků (pramen profesora Libenského, pramen Bočka z Kunštátu), v altánku proti nádraží (Trnkův pramen), na Riegrově náměstí (Riegrův pramen), nedaleko kostela Povýšení svatého Kříže (Svatojánský pramen) či za nádražím (Žižkův pramen).
Lázně Poděbrady - lázně se stoletou tradicí

Lázně Poděbrady - lázně se stoletou tradicí

Lázně Poděbrady jsou již více než sto let navštěvovanou destinací s mnoha možnostmi. Příjemné prostředí, poklidná atmosféra kolonády obklopená zelení parku, klidný břeh řeky Labe, stylové kavárny, prestižní kulturní či sportovní události jsou základem pro oblíbenost tohoto lázeňského města.

Labská stezka - z Českého Švýcarska až k prameni Labe

Labská stezka - z Českého Švýcarska až k prameni Labe

Labská stezka je součástí sítě evropských tras EuroVelo. V České republice nabízí přibližně 370 kilometrů dobrodružství, úrodných nížin, horských a podhorských údolí a historických obcí a měst, než se dostanete k pramenu řeky v Krkonoších, který může být cílem nebo počátkem vaší cesty.

Pramen Hohenlohe - tzv. poděbradský

Pramen Hohenlohe - tzv. poděbradský "zámecký"

Pramen Hohenlohe v Poděbradech nalezl pruský proutkař baron Karel Bülow v roce 1905 v zámeckém valu. Je nazýván také zámeckým pramenem. Proutkař jej nalezl na přání tehdejšího vlastníka poděbradského zámku knížete Hohenlohe.

Soukromé muzeum historie lázeňství Poděbrady

Soukromé muzeum historie lázeňství Poděbrady

Expozice ve vestibulu budovy v Centrálních lázních Poděbrady je věnovaná historii města Poděbrady. Můžete si zde prohlédnout sbírku dobových předmětů, pohledů a dalších sběratelských unikátů.

Lázeňský park a moderní kolonáda v Poděbradech

Lázeňský park a moderní kolonáda v Poděbradech

Oáza pro procházky, relaxaci a místo, které vám dovolí nasáknout správnou lázeňskou atmosféru při posezení v některé z kavárniček nebo přímo pod vzrostlými stromy v rozlehlém parku. Kolonáda byla zbudována nad pramenem minerální vody (dříve pramen Boček z Kunštátu).