Úvod > Aktuality > V Mladé Boleslavi se o Adventu projedete na ruském kole či obřím kolotoči

V Mladé Boleslavi se o Adventu projedete na ruském kole či obřím kolotoči

Vydáno 28. listopadu 2017 Zážitky
Mladá Boleslav pro letošní období Adventu připravila hned několik novinek. Tradiční adventní trhy se nebudou konat na Staroměstském náměstí jako dosud, ale přesunou se do parku u Výstaviště. Podvečerní adventní trhy se tu budou konat od 1. do 23. prosince. Netradiční součástí adventních trhů bude ruské kolo a řetízkový kolotoč.
Mladoboleslavské adventní trhy můžete navštívit v parku u Výstaviště v předvánočním čase denně od 16 do 21 hodin. Každý den bude zajištěn kulturní program pro návštěvníky ve formě vystoupení pěveckých sborů, jednotlivců či divadelních souborů. Netradiční součástí trhů bude 16 metrů vysoké ruské kolo a řetízkový kolotoč, který vás vyveze do výšky 26 metrů. V parku bude stát devět vánočních stánků, kde si budete moci zakoupit vánoční zboží či občerstvení.

Vánoční strom v Mladé Boleslavi, který bude slavnostně rozsvícen 3. prosince v 17 hodin, bude i letos stát na Staroměstském náměstí. Doplní jej jako již tradičně betlém a stánek s vánočním občerstvením. Pro děti zde bude připraven historický kolotoč. Tradiční Mikulášské odpoledne, určené hlavně dětem, proběhne 5. prosince také na Staroměstském náměstí.

Na 5. prosince připravila Mladá Boleslav také čertovské řádění Krampus, které pochází z Rakouska. Děsivě vypadající čerti se vydají na průvod městem v 17 hodin od obchodního domu Kaufland a zhruba v 19 hodin by měli dorazit na náměstí Míru, aby zde vymítili zlé duchy v předvánočním čase.

V době Adventu můžete v městě automobilů navštívit i další zajímavá místa. Škoda Muzeum má otevřeno celoročně a předvánoční čas si zde můžete zpestřit putováním za Mikulášem (4.12.) nebo koncertem Swingové Vánoce (14.12.). Muzeum Mladoboleslavska připravilo na 16. prosince Putování k betlému a ve Vzdělávacím centru na Karmeli se 19. prosince vydáte s dětmi Po stopách sněhové královny.
 
Městský palác Templ - gotika v Mladé Boleslavi

Městský palác Templ - gotika v Mladé Boleslavi

Městský palác Templ patří k nejstarším zachovalým stavbám v Mladé Boleslavi a podle pověsti byl postaven pro řád Templářů. V současné době se v něm nachází multimediální muzejní expozice. Na parkánu je vybudováno interaktivní archeologické hřiště pro děti.

Letecké muzeum Metoděje Vlacha v Mladé Boleslavi

Letecké muzeum Metoděje Vlacha v Mladé Boleslavi

Letecké muzeum Metoděje Vlacha v Mladé Boleslavi nabízí návštěvníkům nevšední podívanou na historii letectví. Sbírka více než 25 letadel se skládá z historických i současných strojů.

Metalová cesta Mladou Boleslaví - naučná stezka městem automobilů

Metalová cesta Mladou Boleslaví - naučná stezka městem automobilů

Naučná stezka upozorňuje na krásy Mladé Boleslavi, které bývají turisty velmi často opomíjeny. Po Metalové cestě vás budou provázet audiovizuální informační panely - kromě klasických informačních panelů i infopanely s překrásnými motivy z dílny Davida Szalaye.

Muzeum Mladoboleslavska se sídlem na hradě v Mladé Boleslavi

Muzeum Mladoboleslavska se sídlem na hradě v Mladé Boleslavi

V historickém centru Mladé Boleslavi se nachází hrad, který stojí na místě rozsáhlého hradiště, které bylo v 11. až 12. století správním i obchodním centrem celého Pojizeří. Gotický hrad tu nechal po roce 1320 postavit významný český šlechtický rod, páni z Michalovic, jako své rodové sídlo.

Škoda Muzeum

Škoda Muzeum

Automobilka ŠKODA AUTO se jako jedna z mála může pochlubit více než stodvacetiletou nepřerušenou výrobní tradicí. Muzeum vám představí její příběh, který se od roku 1895 odehrává v Mladé Boleslavi.