Úvod > Aktuality > Užijte si podzim a vyrazte do ZOO Zlín!

Užijte si podzim a vyrazte do ZOO Zlín!

Vydáno 28. září 2017 Příroda
Podzimní zoo má jedinečnou atmosféru, stejně jako lidé i zvířata si užívají slunečních paprsků a zámecký park doslova září barvami. Všechna zvířata zůstávají i nadále ve svých expozicích, otevřeny jsou také všechny pavilony i průchozí expozice. I v letošním orce zlínská zoo připravila atraktivní večerní prohlídky, které proběhnou po čtyři páteční večery. První z nich se bude konat již nyní, v pátek 29. září; další tři pak 6., 13. a 20. října 2017.
Zoo ZlínZlínská zoologická zahrada vás zve i loetos na oblíbené lampionové prohlídky zoo a večerní prohlídky zámku Lešná! Ta první proběhne v pátek 20. září, další tři pak 6., 13. a 20. října 2017. Romantické světlo loučí, atraktivně osvětlený zámek Lešná, tajemné zvuky nesoucí se celým areálem – to vše slibuje neopakovatelné zážitky.

Všichni příznivci zvířat a romantických procházek mohou zavítat do zoo ve zcela netradiční dobu a zažít její večerní atmosféru. 29. září bude hlavní a sezónní vstup otevřen nepřetržitě po celý den až do 19.30 hod., v říjnu bude sezónní vstup k dispozici od 14.00 hod.  Poblíž obou vstupů si můžete zakoupit celou lampiónovou soupravu (tzn. lampion, svíčku a dřevěné držátko).
 

Prohlídky areálu s průvodcem a večerní zámek

Večerní návštěvu zoo zpestří prohlídky areálu s průvodcem. Za doprovodu odborných pracovníků zoo se tak můžete seznámit s chovanými zvířaty a dozvědět se spoustu informací o zlínské zoo. Jedinou podmínkou pro zajištění účasti na prohlídce s průvodcem je dostavit se včas na nádvoří zámku Lešná, odkud budou zmiňované prohlídky začínat. První prohlídka s průvodcem odstartuje v 18.30.

Doporučujeme zavítat také na večerní prohlídky zámku Lešná. Průvodci v dobových kostýmech vás zavedou do 30. let minulého století a představí vám původní obyvatele zámku, hraběcí rod Seilernů. První zámecká prohlídka odstartuje v 18.30 hod., další budou následovat ve dvacetiminutových intervalech.

I letos si děti a dospělí mohou vydlabat svou "dýňovou lampičku". Při všech prohlídkách program začíná v 17.00 hod. na nádvoří zámku Lešná.

Občerstvení zajistí restaurace Tyrol poblíž zámku Lešná, Limpopo u sezónního vstupu, Neapolitáno u tropické haly Yucatan a KefaBar v etiopské části zoo. Otevřeny budou také prodejny suvenýrů. Na závěr ještě jedna malá rada. I když budou cesty a chodníky osvětleny, doporučujeme vzít s sebou kapesní svítilnu. Pokladny zoo se uzavřou v 19.30 hodin, samotná noční ZOO Zlín poté ve 21.30 hod.
Lanáček v ZOO Zlín - dětské lanové centrum

Lanáček v ZOO Zlín - dětské lanové centrum

V areálu ZOO Zlín je připraveno dětské lanové centrum pro děti od 3 do 11 let. Zpříjemněte si návštěvu a nechte děti vyřádit v areálu Lanáčku.

Zámek Lešná - pohádkový zámek ve Zlíně

Zámek Lešná - pohádkový zámek ve Zlíně

Pohádkově vyhlížející zámek patřil rodu Seilern-Aspangů, kteří jej vybudovali koncem 18. století podle návrhu vídeňského architekta Johanna Micka. Nachází se ve Štípě, místní části Zlína, v areálu místní zoologické zahrady. Nádherné interiéry zámku patří mezi nejkrásnější v České republice.

Zoo Zlín - jedno z nejkrásnějších míst celé Moravy

Zoo Zlín - jedno z nejkrásnějších míst celé Moravy

Navštivte zlínskou zoologickou zahradu a nebudete litovat! Nachází se 4 km od Zlína směrem na Holešov a patří k nejnavštěvovanějším zahradám České republiky. Originalitou zoo je členění areálu podle kontinentů.