Úvod > Aktuality > Užijte si neděli v Zoo Praha s gorilami a ohroženými druhy zvířat

Užijte si neděli v Zoo Praha s gorilami a ohroženými druhy zvířat

Vydáno 22. dubna 2018 Příroda
Zoo Praha připravilo pro své návštěvníky na neděli 22. dubna nabitý a pestrý program, který jistě zaujme všechny věkové kategorie. Těšit se můžete na komentovaná krmení, narozeninovou oslavu u goril i představení in-situ projektů pražské zooologické zahrady zábavnou formou.

Velké oslavy u goril

Gorilče AjabuTřetí dubnovou neděli naplánovala Zoo Praha ve znamení Světového dne země, který upozorňuje na ohrožené druhy zvířat. Jedním z nich jsou také gorily nížinné. Ty pražské čeká v neděli dvojitá oslava – nejmladší člen tlupy Ajabu oslaví druhé narozeniny, Kiburi osmé.

Chovatelé jim předají dárky v podobě proutěných košů se zeleninou, rozkvetlých větví špendlíků a kousků bambusu vyplněných zdravými dobrotami. Komentovaná oslava začne v 15 hodin.
 

Vyberte si z komentovaných krmení

Zoo Praha sloniKomentovaná krmení probíhají o víkendech a státních svátcích. Navštivte zvířata tehdy, kdy jsou nejaktivnější, a odhalte zajímavosti z jejich života. Setkání s oblíbenými zvířaty doplněná poutavým vyprávěním se konají po celý den! Venkovní program probíhá za hezkého počasí, takže se dnes máte na co těšit. A že je z čeho vybírat: můžete navštívit hrabáče (Africký dům 10:00), tapíry (10:30), tučnáky (11:00), žirafy (11:30, Africký dům), losů (13:00), varanů (Indonéská džungle 13:00), cvičení lachtanů (13:30), setkání u loriů (pouze neděle 13:30), komentované setkání u plazů (Pavilon šelem a plazů ve 14:00, koná se jen v neděli), setkání u  supů (pouze neděle 14:00), koně Převalského (14:00), lemuři (14:30), sloni (14:30), setkání u ibisů (15.30).
 

Projekty pražské zoo na záchranu ohrožených druhů

Koně PřevalskéhoPo celý den bude Zoo také připomínat Earth Day - významný den upozorňující na ohrožené druhy zvířat a formou her představí in-situ projekty. Pražská zoologická zahrada dnes není jen atraktivním turistickým cílem, ale také institucí, která dlouhodobě usiluje o záchranu ohrožených druhů zvířat. Vede plemenné knihy 14 druhů živočichů a podílí se na projektech ochrany volně žijících populací. Nejenže úspěšně odchovává ohrožené druhy, ale v neposlední řadě je napomáhá chránit přímo v místě jejich přirozeného výskytu.

V mnoha záchranných projektech kombinuje oba přístupy a navrací zvířata odchovaná v Zoo Praha do volné přírody ve své původní domovině. Jedním ze stěžejních in-situ projektů pražské zoo je projekt Návrat divokých koní, jehož cílem je navrácení koní Převalského do Mongolska. Mimoto usiluje o ochranu goril v Africe a gaviála indického v Indii, reintrodukci orlosupů bradatých a supů mrchožravých a ochranu ptáků v jihovýchodní Asii. V Trojské kotlině podporuje ochranu užovek podplamatých.
Parníkem do Zoo Praha

Parníkem do Zoo Praha

Vypravete se do pražské zoo pravidelnou lodní linkou, která jezdí od konce března do konce září. Lodě Pražské paroplavební společnosti budou vyplouvají tradičně z Rašínova nábřeží. Udělejte radost sobě i dětem a vychutnejte si volný den naplno!

Happy Mondays v Zoo Praha 2018

Happy Mondays v Zoo Praha 2018

Každé pondělí od ledna do prosince 2018 nabízí Zoo Praha vstup za výhodné vstupné vybraným skupinám návštěvníků.

Zoo Praha - pátá nejlepší zoo na světě

Zoo Praha - pátá nejlepší zoo na světě

Zoologická zahrada hl. města Prahy se nachází v krásném, členitém terénu Trojské kotliny. Otevřeno má denně (včetně víkendů a svátků) od 9 hodin. Najdete zde 10 pavilonů, 150 expozic, 2 restaurace, 7 občerstvení, lanovou dráhu, vláček i další atrakce pro děti i dospělé.