Úvod > Aktuality > Prožijte podzimní podvečer na květinovém zámku Nebílovy

Prožijte podzimní podvečer na květinovém zámku Nebílovy

Vydáno 24. října 2017 Památky
Nebílovský zámek je příkladem čisté, vídeňsky orientované barokní architektury. Původně renesanční zámeček byl v roce 1706 přestavěný na barokní zámek Květinový zámek nenabízí jen běžné prohlídky, ale také výstavy, gastronomické akce nebo koncerty – už v sobotu 28. října se do Nebílov můžete vypravit na sváteční koncert.
Málokde se rostlinné motivy ve výzdobě noblesních interiérů uplatnily v takové míře jako na barokním zámku v Nebílovech. Unikátní nástěnné a nástropní malby jsou dílem pražského malíře Antonína Tuvory, který v Nebílovech vytvořil skutečný zázrak. Obdiv vyvolává zejména taneční sál s iluzivní malbou tropické krajiny s fantastickými městy, antickými zříceninami a exotickými ptáky. Rostlinné motivy najdete i na obrazech, na intarziích nábytku, na grafických listech, na porcelánu a dokonce i na benátských lustrech.

Květinový zámek nenabízí jen běžné prohlídky, ale také výstavy, gastronomické akce nebo koncerty – například 28. října se do Nebílov můžete vypravit na sváteční koncert. Vystoupí Vít Aschenbrenner (varhanní pozitiv), Aneta Rottová (housle) a Soňa Bařtipánová (housle). Těšit se můžete na varhanní pozitiv, jehož tóny v tanečním sále zámku Nebílovy zazní vůbec poprvé.

Program je složen ze skladeb Johann Sebastian Bacha, Johanna Pachelbela, Giovanniho Battisty Bassaniho, George Philippa Telemanna a Johanna Heinricha Schmelzera.
Zámek Nebílovy

Zámek Nebílovy

Nebílovský zámek je příkladem velmi čisté, vídeňsky orientované barokní zámecké architektury. Osobnost hraběte Prokopa Vojtěcha Czernina, majitele nebílovského zámku, který zastával od roku 1790 úřad nejvyššího lovčího Království českého, přibližuje zpřístupněný lovecký pokoj.

Další aktuality

6.9.
2018
Vydejte se do Plzně za interiéry Adolfa Loose!

Vydejte se do Plzně za interiéry Adolfa Loose!

Plzeňsko a Český les | Památky
3.9.
2018
Na plzeňském letišti se chystá Letecký den

Na plzeňském letišti se chystá Letecký den

Plzeňsko a Český les | Památky
19.7.
2018
V Plzni si prohlédnete skvosty s vůní benzínu

V Plzni si prohlédnete skvosty s vůní benzínu

Plzeňsko a Český les | Památky