Úvod > Aktuality > Užijte si lední bruslení v Praze!

Užijte si lední bruslení v Praze!

Vydáno 2. prosince 2015 Zimní sporty
Kudy z nudy vám tentokrát přináší tipy, kde si v Praze zabruslit nejen na krytých stadionech, ale také na venkovních kluzištích. Nezbývá než oprášit brusle a vzhůru na led! Pokud vlastní vybavení nemáte, nevadí. Na většině pražských kluzišť si brusle můžete půjčit anebo si své vlastní nechat perfektně nabrousit.

Bruslení venku i na střeše

Bruslení na střeše OC Harfa patří k nevšedním zážitkůmKe známým místům patří kluziště na Františku. Na ledové ploše o rozměrech 40 x 20 metrů můžete zabruslit každý den v týdnu, k využití je i půjčovna bruslí a jejich broušení. Sportovní areál se nachází jen kousek od nemocnice. Otevírací doba záleží na dni v týdnu, nejdéle je otevřeno o víkendu.

Kluziště na Švanici je již minulostí, naopak se letos po odmlce už 5. 12. otevře kluziště na Ovocném trhu.Neobvyklým zážitkem je naopak bruslení na střeše obchodního centra Galerie Harfa, které by mělo být uvedeno do provozu 4. prosince. Skvělým místem k bruslení je i kluziště v Mahlerových sadech pod Žižkovskou věží. Ledová plocha, na které vám naservírují například pravé italské bombardino, je otevřena v odpoledních hodinách a je osvětlena. U kluziště je také možné si brusle půjčit nebo si nechat své nabrousit. Otevřené bude každý den od 9.00 do 21.00 až do 31. března.
 
Na Františku si zabruslíte až do 21 hodinDům dětí a mládeže v Karlíně by měl 7. prosince otevřít venkovní ledovou plochu v atriu Karlínského Spektra. Podrobnosti však zatím ještě nejsou známy a tak doporučujeme sledovat web provozovatele. 

Venkovní kluziště najdete letos také naproti nákupnímu centru Arkády na Pankráci. Kluziště o velikosti 30 x 15 metrů je v provozu do 28. února 2016. Zabruslit si zde můžete sedm dní v týdnu od devíti ráno do devíti hodin večer. Pokud nemáte vlastní brusle tak vám je zde za poplatek půjčí.

 

Za ledovou plochou na stadion

Ice Areně Letňany máte možnost zabruslit si po celý rok! Od září do června je stadion pro veřejnost otevřen vždy v pondělí, ve čtvrtek a o víkendech. Otevírací doba je specifická pro každý týden, něž vyrazíte bruslit, je zapotřebí zkontrolovat web provozovatele.
 
V Ice Aréně Letňany můžete bruslit po celý rok
Také ostatní pražské zimní stadiony nabízí možnost bruslení pro veřejnost. Na Nikolajce v Praze 5 si zabruslíte každou sobotu a neděli od 14 do 16 hodin. K dispozici je půjčovna bruslí a prodejna hokejových potřeb včetně bazaru. Stadion také pořádá kurzy ledního hokeje a krasobruslení. Za vstup na stadion zaplatíte 40 Kč. Stadion Kobra Novodvorská na Praze 4 nabízí svou ledovou plochu veřejnosti vždy dvě hodiny o víkendu – v sobotu od 14.30 do 16.30 a v neděli od 14.45 do 16.45 hodin, vstupné činí 100 Kč, za půjčení jednoho páru bruslí zaplatíte 80 Kč.

ZS Hvězda na Praha 6 disponuje ledovou plochou o rozměrech 60x30 m a za 100 Kč nabízí víkendové veřejné bruslení v sobotu od 18.30 do 20.30 a v neděli od 17.30 do 19.30 hodin. V areálu stadionu najdete také půjčovnu a možnost broušení. Na brusle můžete vyrazit také do Malé sportovní haly Incheba na Výstavišti v Holešovicích. Zabruslit si zde na vlastních bruslích můžete v sobotu a  neděli od 8 do 10 hodin dopoledne. Avšak pozor - brusle si zde nelze vypůjčit! K bruslení lze využít také zimní stadion v hotelu Hasa ve Vršovicích, kde si večer ve všední dny můžete zahrát i amatérský hokej.
Sportovní areál Horní Počaply

Sportovní areál Horní Počaply

Sportovní areál Horní Počaply se nachází se na okraji obce Horní Počaply ležící při levém břehu dolního toku řeky Labe.

Ice Arena Letňany - 2 ledové plochy s celoročním provozem

Ice Arena Letňany - 2 ledové plochy s celoročním provozem

Ice Arena Letňany je moderní hokejový areál s celoročním provozem. V areálu naleznete 2 hokejové haly, fitness centrum, restauraci, sportovní obchod, půjčovnu bruslí a brusírnu.

Bruslení na zimním stadionu Nikolajka

Bruslení na zimním stadionu Nikolajka

Bruslení pro veřejnost probíhá každou sobotu a neděli od 14:00 do 16:00 hod. Vstupné platí na celé 2 hodiny. K dispozici je půjčovna bruslí a prodejna hokejových potřeb včetně bazaru.