Užijte si lední bruslení v Praze!

Vydáno: 15. 2. 2014 15:31
Kategorie: Zimní sporty
Hodnocení: Počet hvězdiček je: 4,55/5. Hodnoceno: 11x.Počet hvězdiček je: 4,55/5. Hodnoceno: 11x.Počet hvězdiček je: 4,55/5. Hodnoceno: 11x.Počet hvězdiček je: 4,55/5. Hodnoceno: 11x.Počet hvězdiček je: 4,55/5. Hodnoceno: 11x.
Region: Praha
Oblast: Praha
Město: Praha 9
Hledáte finančně nenáročný zimní sport, který nezávisí na proměnách počasí a dá se provozovat přímo v metropoli? Pak zkuste lední bruslení - Kudy z nudy vám tentokrát přináší tipy, kde si v Praze zabruslit nejen na krytých stadionech, ale také na venkovních kluzištích. Nezbývá než oprášit brusle a vzhůru na led! Pokud vlastní vybavení nemáte, nevadí. Na většině pražských kluzišť si brusle můžete půjčit anebo si své vlastní nechat perfektně nabrousit.

Bruslení venku i na střeše

Bruslení na střeše OC Harfa patří k nevšedním zážitkůmKe známým místům patří kluziště na Františku. Na ledové ploše o rozměrech 40 x 20 metrů můžete zabruslit od 17. listopadu každý den v týdnu, k využití je i půjčovna bruslí a jejich broušení. Sportovní areál se nachází jen kousek od nemocnice. Otevírací doba záleží na dni v týdnu, nejdéle je otevřeno v sobotu, a to od 12 do 21 hodin.

Od 6. prosince si v centru Prahy si zabruslíte na oblíbeném Ovocném trhu. Ledová plocha bude otevřena veřejnosti denně od 10 do 22 hodin. Kluziště bude v provozu až do 31. ledna a navíc vás zde čeká řada kulturních akcí, které probíhají převážně o víkendech. Vstupné na led je zdarma, k dispozici je zde také půjčovna bruslí.

Také tradice bruslení na Štvanici opět ožila! Na místě zbouraného zimního stadionu bude otevřena venkovní ledová plocha, na které si můžete skvěle zabruslit, a to od 20. prosince. Bruslí se na venkovní ledové ploše o rozměru 30x15 m až do 20. března každý den dle otevírací doby.
 
Neobvyklým zážitkem bude bruslení na střeše obchodního centra Galerie Harfa, které můžete vyzkoušet od 23. listopadu. Vstupné se zde neplatí a brusle si můžete půjčit přímo na kluzišti. Pro děti je tu navíc připravena škola bruslení pro děti s profesionálním trenérem. Na střeše Galerie si zabruslíte každý den od 15 do 18:30 hodin, o víkendech již od 13 hodin. V pátek a v sobotu se tu koná večerní bruslení od 19:30 do 22 hodin.

Na Františku si zabruslíte až do 21 hodinVe sportovním areálu Gutovka je od začátku prosince všem bruslařům k dispozici 400 m2 upravené ledové plochy, kde je možné bruslit klasickým způsobem nebo si vyzkoušet lední hokej, a to i ve večerních hodinách, kdy je prostor osvětlen. Otevřeno je zde obvykle od 10 do 17:30 hod., za vstup zaplatíte 60 Kč. K dispozici je zde půjčovna bruslí.
 
Dům dětí a mládeže v Karlíně nabízí také od začátku prosince venkovní ledovou plochu v atriu Karlínského Spektra. Bruslení je zdarma. Otevřeno je každý pracovní den od 10 do 18 hodin.
 

Za ledovou plochou na stadion

Ice Areně Letňany máte možnost zabruslit si po celý rok! Od září do června je stadion pro veřejnost otevřen vždy v pondělí, ve čtvrtek a o víkendech. V sobotu je možné bruslit až do 22 hodin. Na stadionu nechybí půjčovna a brusírna bruslí. Za vstup na led zaplatíte 80 Kč.
 
V Ice Aréně Letňany můžete bruslit po celý rok
Také ostatní pražské zimní stadiony nabízí možnost bruslení pro veřejnost. Na Nikolajce v Praze 5 si zabruslíte každou sobotu a neděli od 14 do 16 hodin. K dispozici je půjčovna bruslí a prodejna hokejových potřeb včetně bazaru. Stadion také pořádá kurzy ledního hokeje a krasobruslení. Za vstup na stadion zaplatíte 40 Kč. Stadion Kobra Novodvorská na Praze 4 nabízí svou ledovou plochu veřejnosti vždy dvě hodiny o víkendu – v sobotu od 13 do 15 a v neděli od 12:30 do 14:30 hodin, vstupné činí 100 Kč.

ZS Hvězda na Praha 6 disponuje ledovou plochou o rozměrech 60x30 m a za 50 Kč nabízí víkendové veřejné bruslení v sobotu od 18:30 do 20:30 a v neděli od 17:30 do 19:30 hodin. V areálu stadionu najdete také půjčovnu a možnost broušení. Na brusle můžete vyrazit také do Malé sportovní haly Incheba na Výstavišti v Holešovicích. Zabruslit si zde na vlastních bruslích můžete v sobotu od 10:00 do 13:00 hod. a v neděli od 10:00 do 12:00 hod. K bruslení lze využít také zimní stadion v hotelu Hasa ve Vršovicích, kde si večer ve všední dny můžete zahrát i amatérský hokej.
Zaujala Vás aktualita Užijte si lední bruslení v Praze!?
Podívejte se, co všechno nabízí >
Ice Arena Letňany - 2 ledové plochy s celoročním provozem
Region: Praha
Oblast: Praha
Město: Praha 9
Ice Arena Letňany je moderní hokejový areál s celoročním provozem. V areálu naleznete 2 hokejové haly, fitness centrum, restauraci, sportovní obchod, půjčovnu bruslí a brusírnu.

Nejnovější aktuality Praha

Dušičkové a halloweenské tipy na víkend nejen v Praze a okolí

Dušičkové a halloweenské tipy na víkend nejen v Praze a okolí

Vydáno před 14 hodinami | Praha | Zážitky

Přelom října a listopadu je ve znamení Halloweenu a dušiček. Je to období plné tajemných rituálů a podivuhodných setkání, při kterých se prolíná svět živých se světem mrtvých. Halloween nemá v Česku takovou tradici ja... celá aktualita

Katedrála svatého Víta připomene 25. výročí od svatořečení Anežky České

Katedrála svatého Víta připomene 25. výročí od svatořečení Anežky České

Vydáno před 16 hodinami | Praha | Památky

Čtvrtstoletí od zapsání královské dcery Anežky České na seznam svatých je jednou z nejvýznamnějších společenských událostí letošního podzimu. Slavnostní mši 15. listopadu v katedrále svatého Víta, Václava a Vojtěcha v... celá aktualita

Trojskou botanickou zahradu rozzáří halloweenská světla

Trojskou botanickou zahradu rozzáří halloweenská světla

Vydáno 29. října 2014 | Praha | Zážitky

Botanická zahrada v Praze – Troji, chystá pro malé i velké na poslední říjnový den zábavné odpoledne. V duchu halloweenských tradic se zde budou vyřezávat dýně a tento keltský svátek zakončí návštěvníci průvodem setmě... celá aktualita

Všechny aktuality v regionu Praha >

Další tipy z podkategorie Brusle a sáňky