Úvod > Aktuality > Užijte si lední bruslení v Praze!

Užijte si lední bruslení v Praze!

Vydáno 21. ledna 2015 Zimní sporty
Hledáte finančně nenáročný zimní sport, který nezávisí na proměnách počasí a dá se provozovat přímo v metropoli? Pak zkuste lední bruslení - Kudy z nudy vám tentokrát přináší tipy, kde si v Praze zabruslit nejen na krytých stadionech, ale také na venkovních kluzištích. Nezbývá než oprášit brusle a vzhůru na led! Pokud vlastní vybavení nemáte, nevadí. Na většině pražských kluzišť si brusle můžete půjčit anebo si své vlastní nechat perfektně nabrousit.

Bruslení venku i na střeše

Bruslení na střeše OC Harfa patří k nevšedním zážitkůmKe známým místům patří kluziště na Františku. Na ledové ploše o rozměrech 40 x 20 metrů můžete zabruslit každý den v týdnu, k využití je i půjčovna bruslí a jejich broušení. Sportovní areál se nachází jen kousek od nemocnice. Otevírací doba záleží na dni v týdnu, nejdéle je otevřeno o víkendu.

Kluziště na Švanici a Ovocném trhu letos nejsou otevřena. Neobvyklým zážitkem je naopak bruslení na střeše obchodního centra Galerie Harfa, které je konečně v provozu od 26. prosince. Nově otevřené je i kluziště v Mahlerových sadech pod Žižkovskou věží. Ledová plocha je ozvučena a v odpoledních hodin také osvětlena. U kluziště je také možné si brusle půjčit nebo si nechat své nabrousit. Otevřené bude každý den od 9.00 do 21.00.

Ve sportovním areálu Gutovka je od 6. prosince všem bruslařům k dispozici 400 m2 upravené ledové plochy, kde je možné bruslit klasickým způsobem nebo si vyzkoušet lední hokej, a to i ve večerních hodinách, kdy je prostor osvětlen. Jak je otevřeno, zjistíte na stránkách provozovatele, za vstup zaplatí dospělí 60 Kč a děti 30 Kč. K dispozici je zde půjčovna bruslí.
 
Na Františku si zabruslíte až do 21 hodinDům dětí a mládeže v Karlíně nabízí od 8. prosince venkovní ledovou plochu v atriu Karlínského Spektra. Bruslení je zdarma. Otevřeno je každý pracovní den od 10 do 20 hodin. Provoz o víkendech je třeba předem dojednat na čísle 222 333 888, podrobnosti najdete také na webu provozovatele. 

Venkovní kluziště najdete letos také u Parkhotelu na Praze 7. Bezplatné kluziště je v prostoru před hotelem v provozu do 28. února 2015. Zabruslit si zde můžete od pondělí do středy od 13 do 20 a od čtvrtka do neděle od 10 do 20 hodin. Pokud nemáte vlastní brusle tak vám je zde za poplatek půjčí. Zájemce o bruslení upozorňujeme, že do 28. ledna probíhá v Parkhotelu rekonstrukce a bruslení není možné. Otevřeno zde bude opět od 29. ledna 2015.

V Praze 4 na Pankráci je otevřeno kluziště před OC Arkády. A letos se jedná dokonce o největší pražské kluziště! Bruslí se zde denně i o víkendech od 9 do 21 hodin a za každého počasí. Vstup na plochu činí 50 Kč, brusle v různých velikostech jsou k zapůjčení za 80 Kč na osobu.
 

Za ledovou plochou na stadion

Ice Areně Letňany máte možnost zabruslit si po celý rok! Od září do června je stadion pro veřejnost otevřen vždy v pondělí, ve čtvrtek a o víkendech. V sobotu je možné bruslit až do 22 hodin. Na stadionu nechybí půjčovna a brusírna bruslí. Za vstup na led zaplatíte 80 Kč.
 
V Ice Aréně Letňany můžete bruslit po celý rok
Také ostatní pražské zimní stadiony nabízí možnost bruslení pro veřejnost. Na Nikolajce v Praze 5 si zabruslíte každou sobotu a neděli od 14 do 16 hodin. K dispozici je půjčovna bruslí a prodejna hokejových potřeb včetně bazaru. Stadion také pořádá kurzy ledního hokeje a krasobruslení. Za vstup na stadion zaplatíte 40 Kč. Stadion Kobra Novodvorská na Praze 4 nabízí svou ledovou plochu veřejnosti vždy dvě hodiny o víkendu – v sobotu od 14.30 do 16.30 a v neděli od 14.45 do 16.45 hodin, vstupné činí 100 Kč.

ZS Hvězda na Praha 6 disponuje ledovou plochou o rozměrech 60x30 m a za 100 Kč nabízí víkendové veřejné bruslení v sobotu od 18.30 do 20.30 a v neděli od 17.30 do 19.30 hodin. V areálu stadionu najdete také půjčovnu a možnost broušení. Na brusle můžete vyrazit také do Malé sportovní haly Incheba na Výstavišti v Holešovicích. Zabruslit si zde na vlastních bruslích můžete v sobotu a  neděli od 16:45 do 18:45 hod. Avšak pozor - brusle si zde nelze vypůjčit! K bruslení lze využít také zimní stadion v hotelu Hasa ve Vršovicích, kde si večer ve všední dny můžete zahrát i amatérský hokej.
Ice Arena Letňany - 2 ledové plochy s celoročním provozem

Ice Arena Letňany - 2 ledové plochy s celoročním provozem

Ice Arena Letňany je moderní hokejový areál s celoročním provozem. V areálu naleznete 2 hokejové haly, fitness centrum, restauraci, sportovní obchod, půjčovnu bruslí a brusírnu.

Sportovní areál Horní Počaply

Sportovní areál Horní Počaply

Sportovní areál Horní Počaply se nachází se na okraji obce Horní Počaply ležící při levém břehu dolního toku řeky Labe.

Bruslení v Malé sportovní hale na Výstavišti Praha Holešovice

Bruslení v Malé sportovní hale na Výstavišti Praha Holešovice

Malá sportovní hala je multifunkční objekt, který v zimní sezoně nabízí možnost veřejného bruslení, tréninků ledního hokeje a krasobruslení. Bruslení pro veřejnost zde probíhá každý víkend.

Bruslení v hotelu Hasa

Bruslení v hotelu Hasa

Zimní stadion v hotelu Hasa ve Vršovicích nabízí denně bruslení pro veřejnost s možností zapůjčení i nabroušení bruslí. Půjčovna bruslí je přímo na ZS Hasa, kde mají všechny velikosti (pánské i dámské).

Bruslení na zimním stadionu Hvězda

Bruslení na zimním stadionu Hvězda

ZS Hvězda disponuje ledovou plochou o rozměrech 60x30 m. Nabízí veřejné bruslení ve vyhrazených dnech a hodinách. V areálu je také fitnesscentrum, spinning, restaurace s výhledem na ledovou plochu, bar a prodejna sportovních potřeb.

Bruslení na zimním stadionu Nikolajka

Bruslení na zimním stadionu Nikolajka

Bruslení pro veřejnost probíhá každou sobotu a neděli. Nabídka bruslení i rekreačního hokeje pro veřejnost a školy, dále bruslení pro rodiče s malými dětmi a pro seniory. K dispozici je půjčovna bruslí a prodejna hokejových potřeb včetně bazaru.

Kluziště Na Františku

Kluziště Na Františku

Ledová plocha v areálu na Františku v Praze 1 bude opět v provozu od 26. listopadu. Na venkovním kluzišti o rozměrech 40 x 20 metrů můžete zabruslit každý den v týdnu, k využití je i půjčovna bruslí a jejich broušení.

Bruslení pod žižkovskou věží

Bruslení pod žižkovskou věží

Vůně svařáku, vybrané grilované speciality, pravé italské bombardino, prvotřídní servis a skvělá zábava na bruslích.

Kluziště v Galerii Harfa

Kluziště v Galerii Harfa

Přijďte si zabruslit s vašimi dětmi na ledovou plochu na střeše Galerie Harfa. Čeká na vás i škola bruslení pro děti s profesionálním trenérem - kurzy zajiš´tuje Monkeys Gym. Pravděpodobný termín zahájení bruslení je 4.12.

Další aktuality