Užijte si lední bruslení v Praze!

Vydáno: 15. 2. 2014 15:31
Kategorie: Zimní sporty
Hodnocení: Počet hvězdiček je: 4,55/5. Hodnoceno: 11x.Počet hvězdiček je: 4,55/5. Hodnoceno: 11x.Počet hvězdiček je: 4,55/5. Hodnoceno: 11x.Počet hvězdiček je: 4,55/5. Hodnoceno: 11x.Počet hvězdiček je: 4,55/5. Hodnoceno: 11x.
Region: Praha
Oblast: Praha
Město: Praha 9
Hledáte finančně nenáročný zimní sport, který nezávisí na proměnách počasí a dá se provozovat přímo v metropoli? Pak zkuste lední bruslení - Kudy z nudy vám tentokrát přináší tipy, kde si v Praze zabruslit nejen na krytých stadionech, ale také na venkovních kluzištích. Nezbývá než oprášit brusle a vzhůru na led! Pokud vlastní vybavení nemáte, nevadí. Na většině pražských kluzišť si brusle můžete půjčit anebo si své vlastní nechat perfektně nabrousit.

Bruslení venku i na střeše

Bruslení na střeše OC Harfa patří k nevšedním zážitkůmKe známým místům patří kluziště na Františku. Na ledové ploše o rozměrech 40 x 20 metrů můžete zabruslit od 22. listopadu každý den v týdnu, k využití je i půjčovna bruslí a jejich broušení. Sportovní areál se nachází jen kousek od nemocnice. Otevírací doba záleží na dni v týdnu, nejdéle je otevřeno v sobotu, a to od 12 do 21 hodin.

Od 6. prosince si v centru Prahy si zabruslíte na oblíbeném Ovocném trhu. Ledová plocha bude otevřena veřejnosti denně od 10 do 22 hodin. Kluziště bude v provozu až do 31. ledna a navíc vás zde čeká řada kulturních akcí, které probíhají převážně o víkendech. Vstupné na led je zdarma, k dispozici je zde také půjčovna bruslí.

Také tradice bruslení na Štvanici opět ožila! Na místě zbouraného zimního stadionu bude otevřena venkovní ledová plocha, na které si můžete skvěle zabruslit, a to od 20. prosince. Bruslí se na venkovní ledové ploše o rozměru 30x15 m až do 20. března každý den dle otevírací doby.
 
Neobvyklým zážitkem bude bruslení na střeše obchodního centra Galerie Harfa, které můžete vyzkoušet od 23. listopadu. Vstupné se zde neplatí a brusle si můžete půjčit přímo na kluzišti. Pro děti je tu navíc připravena škola bruslení pro děti s profesionálním trenérem. Na střeše Galerie si zabruslíte každý den od 15 do 18:30 hodin, o víkendech již od 13 hodin. V pátek a v sobotu se tu koná večerní bruslení od 19:30 do 22 hodin.

Na Františku si zabruslíte až do 21 hodinVe sportovním areálu Gutovka je od začátku prosince všem bruslařům k dispozici 400 m2 upravené ledové plochy, kde je možné bruslit klasickým způsobem nebo si vyzkoušet lední hokej, a to i ve večerních hodinách, kdy je prostor osvětlen. Otevřeno je zde obvykle od 10 do 17:30 hod., za vstup zaplatíte 60 Kč. K dispozici je zde půjčovna bruslí.
 
Dům dětí a mládeže v Karlíně nabízí také od začátku prosince venkovní ledovou plochu v atriu Karlínského Spektra. Bruslení je zdarma. Otevřeno je každý pracovní den od 10 do 18 hodin.
 

Za ledovou plochou na stadion

Ice Areně Letňany máte možnost zabruslit si po celý rok! Od září do června je stadion pro veřejnost otevřen vždy v pondělí, ve čtvrtek a o víkendech. V sobotu je možné bruslit až do 22 hodin. Na stadionu nechybí půjčovna a brusírna bruslí. Za vstup na led zaplatíte 80 Kč.
 
V Ice Aréně Letňany můžete bruslit po celý rok
Také ostatní pražské zimní stadiony nabízí možnost bruslení pro veřejnost. Na Nikolajce v Praze 5 si zabruslíte každou sobotu a neděli od 14 do 16 hodin. K dispozici je půjčovna bruslí a prodejna hokejových potřeb včetně bazaru. Stadion také pořádá kurzy ledního hokeje a krasobruslení. Za vstup na stadion zaplatíte 40 Kč. Stadion Kobra Novodvorská na Praze 4 nabízí svou ledovou plochu veřejnosti vždy dvě hodiny o víkendu – v sobotu od 13 do 15 a v neděli od 12:30 do 14:30 hodin, vstupné činí 100 Kč.

ZS Hvězda na Praha 6 disponuje ledovou plochou o rozměrech 60x30 m a za 50 Kč nabízí víkendové veřejné bruslení v sobotu od 18:30 do 20:30 a v neděli od 17:30 do 19:30 hodin. V areálu stadionu najdete také půjčovnu a možnost broušení. Na brusle můžete vyrazit také do Malé sportovní haly Incheba na Výstavišti v Holešovicích. Zabruslit si zde na vlastních bruslích můžete v sobotu od 10:00 do 13:00 hod. a v neděli od 10:00 do 12:00 hod. K bruslení lze využít také zimní stadion v hotelu Hasa ve Vršovicích, kde si večer ve všední dny můžete zahrát i amatérský hokej.
Zaujala Vás aktualita Užijte si lední bruslení v Praze!?
Podívejte se, co všechno nabízí >
Ice Arena Letňany - 2 ledové plochy s celoročním provozem
Region: Praha
Oblast: Praha
Město: Praha 9
Ice Arena Letňany je moderní hokejový areál s celoročním provozem. V areálu naleznete 2 hokejové haly, fitness centrum, restauraci, sportovní obchod, půjčovnu bruslí a brusírnu.

Nejnovější aktuality Praha

Tipy na zajímavé akce na víkend v Praze a okolí

Tipy na zajímavé akce na víkend v Praze a okolí

Vydáno před 19 hodinami | Praha | Zážitky

V Praze a okolí se pořád něco děje - jestliže máte ve svých plánech volné místo a hledáte akce na tento víkend, nechte se inspirovat našimi tipy. Další inspiraci na výlety z Prahy i do Prahy a ze středních Čech najdet... celá aktualita

Svatovítská katedrála slaví 670 let

Svatovítská katedrála slaví 670 let

Vydáno 20. listopadu 2014 | Praha | Památky

Dne 21. listopadu 1344, tedy před 670 lety, přijal v chrámu sv. Víta odznaky arcibiskupského důstojenství první pražský arcibiskup Arnošt z Pardubic. Po skončení obřadu byl za přítomnosti krále Jana Lucemburského a je... celá aktualita

V Zoo Praha si můžete vyrobit adventní věnec

V Zoo Praha si můžete vyrobit adventní věnec

Vydáno 19. listopadu 2014 | Praha | Zážitky

Vánoce se blíží a s nimi i období adventu s tradiční dekorací bytu, adventním věncem. Uvažujete o tom, že si letos ten svůj adventní věnec vyrobíte vlastnoručně? Je to snadné… stačí se v sobotu 22. nebo 29. listopadu ... celá aktualita

Všechny aktuality v regionu Praha >

Další tipy z podkategorie Brusle a sáňky