Užijte si lední bruslení v Praze!

Vydáno: 30. 11. 2014 19:34
Kategorie: Zimní sporty
Hodnocení: Počet hvězdiček je: 4,07/5. Hodnoceno: 14x.Počet hvězdiček je: 4,07/5. Hodnoceno: 14x.Počet hvězdiček je: 4,07/5. Hodnoceno: 14x.Počet hvězdiček je: 4,07/5. Hodnoceno: 14x.Počet hvězdiček je: 4,07/5. Hodnoceno: 14x.
Region: Praha
Oblast: Praha
Město: Praha 9
Hledáte finančně nenáročný zimní sport, který nezávisí na proměnách počasí a dá se provozovat přímo v metropoli? Pak zkuste lední bruslení - Kudy z nudy vám tentokrát přináší tipy, kde si v Praze zabruslit nejen na krytých stadionech, ale také na venkovních kluzištích. Nezbývá než oprášit brusle a vzhůru na led! Pokud vlastní vybavení nemáte, nevadí. Na většině pražských kluzišť si brusle můžete půjčit anebo si své vlastní nechat perfektně nabrousit.

Bruslení venku i na střeše

Bruslení na střeše OC Harfa patří k nevšedním zážitkůmKe známým místům patří kluziště na Františku. Na ledové ploše o rozměrech 40 x 20 metrů můžete zabruslit každý den v týdnu, k využití je i půjčovna bruslí a jejich broušení. Sportovní areál se nachází jen kousek od nemocnice. Otevírací doba záleží na dni v týdnu, nejdéle je otevřeno o víkendu.

Také tradice bruslení na Štvanici opět ožila! Na místě zbouraného zimního stadionu bude otevřena venkovní ledová plocha, na které si můžete skvěle zabruslit, a to od 20. prosince. Bruslí se na venkovní ledové ploše o rozměru 30x15 m až do 20. března každý den dle otevírací doby.
 
Neobvyklým zážitkem bude bruslení na střeše obchodního centra Galerie Harfa, které prozatím není v provozu. Provozovatelé čekají na lepší podnebné počasí.

Na Františku si zabruslíte až do 21 hodinVe sportovním areálu Gutovka je od 6. prosince všem bruslařům k dispozici 400 m2 upravené ledové plochy, kde je možné bruslit klasickým způsobem nebo si vyzkoušet lední hokej, a to i ve večerních hodinách, kdy je prostor osvětlen. Jak je otevřeno, zjistíte na stránkách provozovatele, za vstup zaplatí dospělí 60 Kč a děti 30 Kč. K dispozici je zde půjčovna bruslí.
 
Dům dětí a mládeže v Karlíně nabízí od 8. prosince venkovní ledovou plochu v atriu Karlínského Spektra. Bruslení je zdarma. Otevřeno je každý pracovní den od 8 do 22 hodin. Provoz o víkendech a o Vánocích najdete na webu provozovatele. 
 

Za ledovou plochou na stadion

Ice Areně Letňany máte možnost zabruslit si po celý rok! Od září do června je stadion pro veřejnost otevřen vždy v pondělí, ve čtvrtek a o víkendech. V sobotu je možné bruslit až do 22 hodin. Na stadionu nechybí půjčovna a brusírna bruslí. Za vstup na led zaplatíte 80 Kč.
 
V Ice Aréně Letňany můžete bruslit po celý rok
Také ostatní pražské zimní stadiony nabízí možnost bruslení pro veřejnost. Na Nikolajce v Praze 5 si zabruslíte každou sobotu a neděli od 14 do 16 hodin. K dispozici je půjčovna bruslí a prodejna hokejových potřeb včetně bazaru. Stadion také pořádá kurzy ledního hokeje a krasobruslení. Za vstup na stadion zaplatíte 40 Kč. Stadion Kobra Novodvorská na Praze 4 nabízí svou ledovou plochu veřejnosti vždy dvě hodiny o víkendu – v sobotu od 13 do 15 a v neděli od 12:30 do 14:30 hodin, vstupné činí 100 Kč.

ZS Hvězda na Praha 6 disponuje ledovou plochou o rozměrech 60x30 m a za 1000 Kč nabízí víkendové veřejné bruslení v sobotu od 18:30 do 20:30 a v neděli od 17:30 do 19:30 hodin. V areálu stadionu najdete také půjčovnu a možnost broušení. Na brusle můžete vyrazit také do Malé sportovní haly Incheba na Výstavišti v Holešovicích. Zabruslit si zde na vlastních bruslích můžete v sobotu od 10:00 do 13:00 hod. a v neděli od 10:00 do 12:00 hod. K bruslení lze využít také zimní stadion v hotelu Hasa ve Vršovicích, kde si večer ve všední dny můžete zahrát i amatérský hokej.
Zaujala Vás aktualita Užijte si lední bruslení v Praze!?
Podívejte se, co všechno nabízí >
Ice Arena Letňany - 2 ledové plochy s celoročním provozem
Region: Praha
Oblast: Praha
Město: Praha 9
Ice Arena Letňany je moderní hokejový areál s celoročním provozem. V areálu naleznete 2 hokejové haly, fitness centrum, restauraci, sportovní obchod, půjčovnu bruslí a brusírnu.
Bruslení na zimním stadionu Nikolajka
Region: Praha
Oblast: Praha
Město: Praha 5
Bruslení pro veřejnost probíhá každou sobotu a neděli. Nabídka bruslení i rekreačního hokeje pro veřejnost a školy, dále bruslení pro rodiče s malými dětmi a pro seniory. K dispozici je půjčovna bruslí a prodejna hokejových potřeb včetně bazaru.
Bruslení v hotelu Hasa
Region: Praha
Oblast: Praha
Město: Praha 10
Zimní stadion v hotelu Hasa ve Vršovicích nabízí denně bruslení pro veřejnost s možností zapůjčení i nabroušení bruslí. Půjčovna bruslí je přímo na ZS Hasa, kde mají všechny velikosti (pánské i dámské).
Sportovní areál Horní Počaply
Sportovní areál Horní Počaply se nachází se na okraji obce Horní Počaply ležící při levém břehu dolního toku řeky Labe.
Týden sportu zdarma v Praze
Region: Praha
Oblast: Praha
Město: Praha 1
V posledním kalendářním týdnu tohoto roku zdarma otevírá dveře řada pražských sportovišť. Využít můžete pestrou nabídku sportů od plavání, bruslení, lezení po spinning, squash, softball, florbal, tenis, jízdu na koni aj.
Kluziště Na Františku
Region: Praha
Oblast: Praha
Město: Praha 1
Ledová plocha v areálu na Františku v Praze 1 bude opět v provozu od 24. listopadu. Na venkovním kluzišti o rozměrech 40 x 20 metrů můžete zabruslit každý den v týdnu, k využití je i půjčovna bruslí a jejich broušení.

Nejnovější aktuality Praha

Na závodišti ve Velké Chuchli se bude opět jezdit na běžkách

Na závodišti ve Velké Chuchli se bude opět jezdit na běžkách

Vydáno 20. prosince 2014 | Praha | Zimní sporty

Dostihové závodiště v pražské Chuchli se letos opět stane rájem běžkařů. SkiPark Velká Chuchle tu už počtvrté vytvoří běžecký okruh. Okruh se otevře všem milovníkům bílé stopy ihned, jakmile to počasí dovolí a bude m... celá aktualita

Letiště Václava Havla v Praze nabídne vánoční exkurze

Letiště Václava Havla v Praze nabídne vánoční exkurze

Vydáno 20. prosince 2014 | Praha | Zážitky

Letiště Václava Havla v Praze nabízí také o Vánocích na dvou trasách prohlídky. Dostanete se do míst, kam se běžně obyčejný cestující nemá šanci dostat. Exkurze letiště pořádá od Štěpána až do konce roku. celá aktualita

Tipy na zajímavé akce na víkend v Praze a okolí

Tipy na zajímavé akce na víkend v Praze a okolí

Vydáno 19. prosince 2014 | Praha | Zážitky

V Praze a okolí se pořád něco děje - jestliže máte ve svých plánech volné místo a hledáte akce na tento víkend, nechte se inspirovat našimi tipy. Další inspiraci na výlety z Prahy i do Prahy a ze středních Čech najdet... celá aktualita

Všechny aktuality v regionu Praha >

Další tipy z podkategorie Brusle a sáňky