Úvod > Aktuality > Užijte si s dětmi báječný sobotní večer na Kunětické hoře

Užijte si s dětmi báječný sobotní večer na Kunětické hoře

Vydáno 24. srpna 2017 Zážitky
Chcete si užít pohádkovou atmosféru se vším všudy? Přijďte 26. srpna na Rumburakův hrad v pohádkovém kostýmu! Sraz účastníků ve 20.00 na parkovišti pod hradem. Lampiony s sebou!
Kunětická horaV sobotu vás na Kunětické hoře čekají večerní prohlídky nasvíceného paláce, jehož součástí je výstava desítek původních kostýmů a rekvizit z řady oblíbených českých pohádek.

Hradozámeckou noc na Kunětické hoře zahájí v sobotu 26. srpna lampionovým průvodem z podhradí k paláci, sraz účastníků ve 20 hodin na hradním parkovišti, lampiony určitě s sebou! Děti  pomohou rozsvítit hrad a pak už budou následovat večerní prohlídky zpestřené o doprovodný program.
Hrad Kunětická hora - Kuňka

Hrad Kunětická hora - Kuňka

Pozdně gotický hrad slavného rodu Pernštejnů vznikl přestavbou starého opevnění na přelomu 15. a 16. století. Výrazně jej poničila švédská vojska. Kunětická hora byla veřejnosti nepřístupná od roku 1973 do roku 1993. Dnes se z Kunětické hory stalo kulturní centrum Pardubicka.

Běžíme na hrad Kunětická hora (3)

Běžíme na hrad Kunětická hora

Běžíme na hrad je běžecký seriál, spojující sport, kulturu, zlevněné vstupné na hrad, ale i doprovodný program pro dospělé a děti (Pohádková cesta, kvíz Tajemství hradu, skákací hrad, tombola a další..) Běží se závod na 5 km, 15 km a dětské závody dle věkových kategoriích.