Úvod > Aktuality > Užijte si s dětmi báječný sobotní večer na Kunětické hoře

Užijte si s dětmi báječný sobotní večer na Kunětické hoře

Vydáno 23. srpna 2018 Zážitky
Chcete si užít pohádkovou atmosféru se vším všudy? Přijďte 25. srpna na Rumburakův hrad v pohádkovém kostýmu! Sraz účastníků ve 20.00 na parkovišti pod hradem. Lampiony s sebou!
Kunětická horaHradozámeckou noc na Kunětické hoře zahájí v sobotu 25. srpna tradičním lampionovým průvodem z podhradí k paláci, sraz účastníků ve 20 hodin na hradním parkovišti, lampiony určitě s sebou!

Letošní program se ponese v duchu oslav stého výročí založení Československa a pětadvacátého výročí znovuotevření hradu pro veřejnost. Na stěnu palácového nádvoří se budou promítat němé dokumentární filmy z 20. a 30. let natáčené na Kunětické hoře a hudebníci během večera přehrají známé prvorepublikové melodie.

Aby iluze byla dokonalá, mohou návštěvníci přijít na hrad v dobových kostýmech: vítáni jsou všichni dandyové a flapperky, prvorepublikoví elegáni a samozřejmě elegantní dámy V paláci i mimo něj lze navíc stále zhlédnout výstavu unikátních historických fotografií hradu s názvem Taková byla...
Hrad Kunětická hora - Kuňka

Hrad Kunětická hora - Kuňka

Pozdně gotický hrad slavného rodu Pernštejnů vznikl přestavbou starého opevnění na přelomu 15. a 16. století. Výrazně jej poničila švédská vojska. Kunětická hora byla veřejnosti nepřístupná od roku 1973 do roku 1993. Dnes se z Kunětické hory stalo kulturní centrum Pardubicka.