Úvod > Aktuality > 20 a více tipů, kam vyrazit o Vánocích - tipy na 24. až 26. prosince 2016

20 a více tipů, kam vyrazit o Vánocích - tipy na 24. až 26. prosince 2016

Vydáno 23. prosince 2016 Památky
Udělejte si o vánočních svátcích hezký výlet! Vánoce jsou pro všechny symbolem klidu. Překonejte lenost, opusťte příjemné teplo domova a prožijte kouzelný vánoční výlet. Poznejte magické kouzlo trhů s tradicemi a zvyky, které jsou s tímto svátkem spjaty, netradiční prohlídky zoo nebo letiště, užijte si svátečně vyzdobené hrady a zámky nebo zábavu na bruslích. Prohlédnout si během Vánoc můžete i řadu nádherných betlémů, kde se člověk musí klanět umu našich předků.
Pohyblivý sušický betlém

Pohyblivý sušický betlém

Jeden z největších mechanických betlémů v České republice s dominantním znázorněním starobylého města Sušice. Dílo zachycuje život, tradiční řemesla v půvabné šumavské krajině, významné šumavské památky a lidovou architekturu. Jeho hlavními autory jsou Karel Tittl a Pavel Svoboda.

Třebechovické muzeum betlémů

Třebechovické muzeum betlémů

Třebechovické muzeum betlémů má ve svých sbírkách více než 400 betlémů zhotovených z nejrůznějších materiálů a pocházejících ze všech oblastí České republiky, velmi starých, ale i ze současnosti. Návštěvník tak může posoudit, do jakých zajímavých forem se ve své historii betlémářství rozvinulo.

Mechanický betlém Horní Lideč

Mechanický betlém Horní Lideč

Ručně vyřezávaný betlém přibližuje nejzajímavější historické momenty, zvyky a původní řemesla na česko-slovenském pomezí. Betlémská scéna je umístěna na ploše 170 m², z toho samotný betlém má plochu 50 m². V betlému najdete 220 figur včetně 65 pohyblivých a více než 100 vyřezávaných staveb.

Vánoce na hradě a zámku Staré Hrady

Vánoce na hradě a zámku Staré Hrady

Na hradě a zámku Staré Hrady ochutnáte atmosféru vánoční pohádkové prohlídky. Zvýhodněným okruhem pohádkovým hradem a vánoční pohádkou vás provede živá čarodějnice, princezna, čertice nebo hradní čaroděj!

Vánoční tradice na věži v Ostravě (2)

Vánoční tradice na věži v Ostravě

Odpočiňte si na chvíli od štědrovečerních příprav. Stejně jako každý rok si můžete i letos před štědrovečerní večeří vychutnat vánoční atmosféru na Vyhlídkové věži Nové radnice.

Vánoční hrad Bouzov

Vánoční hrad Bouzov

Zveme vás na prohlídku vánočně vyzdobeného hradu a vánoční dílnu pro děti, která se bude konat v úterý 26. a ve středu 27. prosince 2017.

Medvědí Vánoce v Českém Krumlově

Medvědí Vánoce v Českém Krumlově

I medvědice v hradním příkopě slaví vánoční svátky spolu s dětmi i dospělými, kteří jí rádi přinášejí dárky. Vánoční atmosféru umocňuje společné zpívání koled na hradním nádvoří.

Večerní vánoční prohlídky na zámku Loučeň

Večerní vánoční prohlídky na zámku Loučeň

Vychutnejte si atmosféru zámeckých komnat po setmění, kdy vám na cestu honosnými pokoji svítí tak, jako za starých časů, jen desítky voskových svíček a k tomu všemu o vánočních prázdninách.

Zpívání koled na Štědrý den na zámku Hluboká

Zpívání koled na Štědrý den na zámku Hluboká

Každoroční sváteční setkání v zimní zahradě zámku Hluboká nad Vltavou.