Úvod > Aktuality > 10 a více tipů, kam vyrazit o Vánocích - tipy na 24. až 26. prosince 2015

10 a více tipů, kam vyrazit o Vánocích - tipy na 24. až 26. prosince 2015

Vydáno 24. prosince 2015 Památky
Udělejte si o vánočních svátcích hezký výlet! Vánoce jsou pro všechny symbolem klidu. Překonejte lenost, opusťte příjemné teplo domova a prožijte kouzelný vánoční výlet. Poznejte magické kouzlo trhů s tradicemi a zvyky, které jsou s tímto svátkem spjaty, netradiční prohlídky zoo nebo letiště, užijte si svátečně vyzdobené hrady a zámky nebo zábavu na bruslích. Prohlédnout si během Vánoc můžete i řadu nádherných betlémů, kde se člověk musí klanět umu našich předků.
Vánoční prohlídky zámku Lysice (1)

Vánoční prohlídky zámku Lysice

Zpestřete si vánoční svátky prohlídkou svátečně vyzdobeného zámku Lysice. Prohlídky se konají 25. a 31. prosince od 10 do 16 hodin.

Štědrý den na zámku Zbiroh

Štědrý den na zámku Zbiroh

Otevřeno je i na Štědrý den! Provedeme Vás historií zbirožského zámku od dob jeho vzniku na sklonku 12. století až do jeho novodobých dějin. Výklad historie zdejšího místa je obohacen také o historii templářského řádu s některými zcela unikátními exponáty.

Vánoční Zoo Dvůr Králové nad Labem

Vánoční Zoo Dvůr Králové nad Labem

Přijďte si odpočinout na tradiční Vánoční zoo, kde uvidíte, jak žijí v zimě africká zvířata a oko potěší slavnostně vyzdobená a nasvícená zoo. Přijeďte do zoo Dvůr Králové nad Labem v termínu od 17. prosince do 1. ledna.

Na Štěpána otevřená brána na hradě Buchlov

Na Štěpána otevřená brána na hradě Buchlov

Již 10. ročník tradiční zimní akce se uskuteční 26. prosince na hradě Buchlov. Těšit se můžete na živý betlém, zpívání koled, vánoční výstavy, podávání čaje z „lípy neviny“, domácí zabijačku a další dobroty.

Zámek Loučeň - zámek, kde to žije

Zámek Loučeň - zámek, kde to žije

Zámek Loučeň – romantický zámek s rozlehlým parkem, labyrintáriem a celou řadou dalších zajímavostí. Expozice české větve rodiny Thurn-Taxis a života na zámku na přelomu 19. a 20. století. Dozvíte se tak nikoli suchá fakta, ale příběh života na zámku zhruba před sto lety.

Lidové Vánoce v Polabí 2016

Lidové Vánoce v Polabí 2016

V areálu skanzenu ožívají chalupy scénkami ze života našich předků. V interiérech všech staveb se předvádějí starobylé adventní a vánoční zvyky. Uvidíte zde starodávné přástky a dračky, barborky a lucky, věštění na Štědrý den, nechybí také předvánoční trhy.

Vánoční prohlídky zámeckých interiérů Sychrova

Vánoční prohlídky zámeckých interiérů Sychrova

Prohlídky vánočně vyzdobených sychrovských zámeckých interiérů, doplněné o původní historické betlémy a vánoční stromečky s originálními ručně malovanými ozdobami, se konají od 26. prosince do 6. ledna.

Vánoční Pohádková kovárna v Selibově 2016

Vánoční Pohádková kovárna v Selibově 2016

Hastrmánci i čerti se stejně jako vy již moc těší na Vánoce. Uklízejí světničky, čerti si pucují kopýtka a medvědice Máša začala péct to nejlepší vánoční cukroví.

Vánoční trhy Praha 2016

Vánoční trhy Praha 2016

Největší vánoční trhy v České republice můžete letos už po třinácté navštívit na Staroměstském a Václavském náměstí. Tradice, vánoční atmosféra, dětská dílnička, bohatý vánoční program a dobré jídlo.

Zpívání koled na Štědrý den na zámku Hluboká

Zpívání koled na Štědrý den na zámku Hluboká

Každoroční sváteční setkání v zimní zahradě zámku Hluboká nad Vltavou.