Úvod > Aktuality > Týden sportu v Praze startuje už za dva dny!

Týden sportu v Praze startuje už za dva dny!

Vydáno 23. prosince 2016 Životní styl
Tak jako každý rok i letos připravila Praha krásný vánoční dárek pro všechny své obyvatele. Od 25. prosince až do konce roku se můžete vydat do desítek sportovišť po celém městě, přičemž za vstup nezaplatíte ani korunu.
Praha sportovní připravuje v roce 2015 již posedmé projekt Týden sportu zdarma. V rámci této akce budou mít Pražané možnost v období 25. – 31. prosince navštěvovat vybraná sportoviště zdarma. I když to není pravidlo, na většinu sportovišť je nutné provedení rezervace 48 hodin předem. Je také důležité vědět, že tyto rezervace s dvoudenním předstihem začínají vždy v daný den v 8 hodin ráno. Vzhledem k tomu, že některá sportoviště vypisují na vybrané dny třeba jen osm míst, řada zájemců si při bookingu sportoviště připomene přihlašování na vysokoškolskou zkoušku v online systému univerzity.


Letos se do Týdne sportu zapojuje víc než 100 sportovišť

Do Akce Týden sportu zdarma se letos zapojilo více než 100 sportovišť, to ovšem neznamená, že každé z nich můžete zdarma navštívit kdykoli během otevírací doby. Můžete vybírat ze široké palety sportovních možností. Pokud vás láká fitness zkuste Contours fitness pro ženy na Národní nebo na Florenci, Spinning Arenu v Myslíkově ulici nebo spinning v Radlicích. Pokud by vás spíše lákalo bruslení, můžete si zabruslit na stadionu HC Kobra, Nikolajce, v HC Hvězda nebo na Spartě.

Největší zájem bývá pravidelně o plavecké bazény a umělá lední kluziště. Vydat se můžete například na umělé kluziště v Praze – Holešovicích nebo na zimní stadion Nikolajka. Pokud dáte přednost plavání, mohlo by vás zajímat, že mezi bazény, zapojené do Týdne sportu zdarma, patří ten na Výstavišti, v Hloubětíně, na Barrandově nebo můžete vyrazit také do poměrně nového Aquacentra Šutka.

Vyzkoušet si můžete dále jógu, jezdectví, lezení, fyzioterapeutické služby, bowling, tenis nebo squash. Pro vyhledání sportů je nejjednodušší navštívit přímo web pořadatele, kde si můžete aktivity vyhledávat podle data, místa jejich konání a druhu. Nezapomeňte při tom, že rezervace na většinu aktivit začínají s dvoudenní předstihem v osm hodin ráno a řada z nich je stoprocentně zaplněna během několika minut!
Aquacentrum Šutka

Aquacentrum Šutka

Plavecký areál Šutka byl pro veřejnost otevřen v prosinci roku 2012 a dnes může svým návštěvníkům nabídnout nejen padesátimetrový krytý bazén, ale též vířivku, divokou řeku, 2 tobogány, vodopád, relaxační bazén, dětské brouzdaliště i vodní bar s občerstvením a wellness. Areál je plně bezbariérový...

Bazén Hloubětín - jedinný bazén v Praze s mořskou vodou

Bazén Hloubětín - jedinný bazén v Praze s mořskou vodou

Bazén Hloubětín je jediný pražský bazén s přisolovanou vodou. Vodu čistí australská technologie která přidává do vody mořskou sůl (slanost vody je 0,5%). V Hloubětíně jsou k dispozici dva kryté bazény - sportovní (25 x 15 metrů) a dětský (15 x 7,5 m).

Plavecký bazén Výstaviště Praha

Plavecký bazén Výstaviště Praha

Plavecký bazén se nachází ve spodní části areálu Výstaviště v Holešovicích. Jedná se o krytý 25 m dlouhý plavecký bazén, jehož součástí je také pára. Přístup do bazénu je bezbariérový.

Kosagym v Karlíně - celoroční kurzy kickboxu a bojových sportů

Kosagym v Karlíně - celoroční kurzy kickboxu a bojových sportů

Celoroční kurzy v Praze v klubu bojových umění s celoročním náborem nových členů. Kondiční i závodní kickbox pro děti a dospělé pod vedením mistrů světa.

Aquapark Aquadream Barrandov ve znamení zábavy

Aquapark Aquadream Barrandov ve znamení zábavy

Přijďte se i vy podívat a zabavit do moderně vybaveného vodního centra! Mezi vířivkami, tobogány, brouzdališti, obyčejným 25m bazénem a dalšími atrakcemi si určitě přijde každý člen rodiny na své.

Bruslení na zimním stadionu Kobra

Bruslení na zimním stadionu Kobra

Nová ledová plocha 57 m x 26 m, nové mantinely a ochranná skla. HC Kobra nabízí pro veřejnost víkendové bruslení.

Bruslení na zimním stadionu Hvězda

Bruslení na zimním stadionu Hvězda

ZS Hvězda disponuje ledovou plochou o rozměrech 60x30 m. Nabízí veřejné bruslení ve vyhrazených dnech a hodinách. V areálu je také fitnesscentrum, spinning, restaurace s výhledem na ledovou plochu, bar a prodejna sportovních potřeb.

Bruslení na zimním stadionu Nikolajka

Bruslení na zimním stadionu Nikolajka

Bruslení pro veřejnost probíhá každou sobotu a neděli od 14:00 do 16:00 hod. Vstupné platí na celé 2 hodiny. K dispozici je půjčovna bruslí a prodejna hokejových potřeb včetně bazaru.

Týden sportu zdarma v Praze

Týden sportu zdarma v Praze

V posledním kalendářním týdnu tohoto roku zdarma otevírá dveře řada pražských sportovišť. Využít můžete pestrou nabídku sportů od plavání, bruslení, lezení po spinning, squash, softball, florbal, tenis, jízdu na koni aj. Možnost rezervace od 23.12.

Zimní stadion Nikolajka Praha Smíchov - kurzy bruslení a krasobruslení

Zimní stadion Nikolajka Praha Smíchov - kurzy bruslení a krasobruslení

Otužíte se, zasportujete si a zlepšíte svou koordinaci. Naučíme vás jak na to, abyste uměli bezpečně spadnout, rychle vstát, zastavit, pružně reagovat a vyhnout se tak případné kolizi. Děti si užijí spoustu legrace.