Úvod > Aktuality > Do Průhonic za krásami Japonska a rozkvetlých trvalek

Do Průhonic za krásami Japonska a rozkvetlých trvalek

Vydáno 30. května 2017 Zážitky
První červnový víkend patří v botanické zahradě Chotobuz i Průhonickém parku k těm nejatraktivnějším. Ten letošní víkend bude věnován trvalkám a japonské kultuře. Čekají vás komentované prohlídky a další program i pro menší návštěvníky.
V areálu zámku Průhonice bude v sobotu 3. června probíhatod 10 do 18:30 bohatý program v japonském stylu. Můžete se těšit na přednášky, výstavu ikebany, ukázky japonského tance, divadlo kjógen, dílny kaligrafie, origami, japonské pochoutky a další.

Vstupné je v ceně vstupenky do parku.
Průhonický park - zahrady s puncem UNESCO

Průhonický park - zahrady s puncem UNESCO

Pohádková příroda pouze pár kilometrů od hranic hlavního města - to je Průhonický zámecký park, ve kterém byla natočena řada pohádek. Jeden z největších přírodně krajinářských parků v Evropě s rozlohou 240 hektarů se nachází v členitém údolí meandrující říčky Botič.

Dendrologická zahrada v Průhonicích

Dendrologická zahrada v Průhonicích

Unikátní sbírka okrasných rostlin v blízkosti průhonického parku. Dendrologická zahrada Výzkumného ústavu Silva Taroucy pro krajinu a okrasné zahradnictví je ojedinělou sbírkou okrasných dřevin. V průběhu roku nabízí zahrada výstavy květin, ale také řadu osvětově vzdělávacích aktivit.

Zámek Průhonice - neorenesanční klenot v nádherném zámeckém parku

Zámek Průhonice - neorenesanční klenot v nádherném zámeckém parku

Průhonický zámek několik kilometrů jihovýchodně od Prahy je otevřen veřejnosti pouze částečně. Zpřístupněna je zde expozice Průhonický zámek a park - dílo přírody a lidského ducha, pamětní síň zakladatele parku Arnošta Emanuela hraběte Silva Taroucy. Ostatní prostory využívá Akademie věd ČR.