Úvod > Aktuality > Třebíč slaví výročí a láká na dobovou akci Slavnosti tří kápí

Třebíč slaví výročí a láká na dobovou akci Slavnosti tří kápí

Vydáno 18. srpna 2017 Památky
Středověké městečko, dobová tržnice, vojenské ležení, historický průvod, hudba i tanec… To je pouze ochutnávka toho, co zažijete ve dnech 18. až 20. srpna 2017 na Středověkých slavnostech v Třebíči. Oslava 14. výročí zápisu Baziliky sv. Prokopa, židovské čtvrti a židovského hřbitova na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO nabídne zajímavý program. Lidová veselice letos navíc připomene první písemnou zmínku o Třebíči, od níž uplynulo 740 let.

Podzámecká niva v Třebíči ožije bitevní vřavou, kterou přiblíží skupiny historického šermu. Dobovou hudbu během slavností Tří kápí zahraje několik skupin a v historickém ležení uvidíte dobový tábor, vyzkoušíte si zbroj a zbraně, děti se pobaví při soutěžích. Čekají na vás také komentované ukázky v dobovém táboře, řemesla, zbraně, zbroje a středověká kuchyně.

Velkolepý středověký rytířský turnaj se uskuteční v sobotu odpoledne. Připraví jej skupina Štvanci, která chystá nejen souboje na koních s dřevci, ale také zajímavé ukázky výcviku dravých ptáků. Diváckou lahůdkou budou letos fríští koně.

 

Židovská čtvrť v Třebíči - zapsána na seznam Unesco

Židovská čtvrť v Třebíči - zapsána na seznam Unesco

Je unikátním souborem 123 dochovaných domů. Mezi ně patří například 2 synagogy, židovské muzeum, budova židovské radnice, rabinátu, dále pak chudobinec, nemocnice a dvě školy. Židovská čtvrť je volně přístupná.

Naučná stezka Po stopách opatů a rabínů v Třebíči

Naučná stezka Po stopách opatů a rabínů v Třebíči

V Třebíči se projdete naučnou stezkou Po stopách opatů a rabínů, která propojuje místní památky - baziliku sv. Prokopa a židovské město se hřbitovem - zapsané do seznamu UNESCO.

Muzeum Vysočiny Třebíč - expozice na třebíčském zámku

Muzeum Vysočiny Třebíč - expozice na třebíčském zámku

Původně benediktinský klášter později přestavěn na renesanční zámek stojí v severozápadní části Třebíče, nad levým břehem řeky Jihlavy. Třebíčský zámek s bazilikou tvoří dobře viditelnou dominantu města.

Slavnosti tří kápí v Třebíči 2018

Slavnosti tří kápí v Třebíči 2018

Historické oslavy zápisu třebíčských památek na seznam UNESCO. Návštěvníci se mohou těšit na koncerty, středověkého historické městečko, velký historický průvod, velkolepý ohňostroj a celou řadu atrakcí pro děti i dospělé.