Úvod > Aktuality > Barum Czech Rally bude velkolepá

Barum Czech Rally bude velkolepá

Vydáno 21. srpna 2018 Zážitky
Ve Zlíně se pojede opět v závěru letních prázdnin slavná Barum Czech Rally Zlín. Letošní již 48. ročník legendární automobilové rally, konaný ve dnech 24. až 26. srpna 2018, se pojede opět jako součást seriálu FIA Mistrovství Evropy jezdců v rally (ERC) a zároveň jako Autoklub Mistrovství České republiky v rally 2018 (MCR). Barum Czech Rally Zlín patří k nejvýznamnějším automobilovým soutěžím v Evropě a na území České republiky.
BarumPoslední srpnový víkend bude na Zlínsku patřit rychlým vozům. Od 24. do 26. srpna se tam utkají nejlepší závodníci evropského okruhu. Barum Czech Rally Zlín přinese opět dech beroucí souboje na silnici i zajímavé zážitky pro návštěvníky.

Samotná rally odstartuje večerní páteční diváckou Super RZ v ulicích Zlína, po které budou následovat dva plnohodnotné závodní dny. Po páteční Super RZ se v sobotu pojedou rychlostní zkoušky s názvy Březová, Semetín, Rajnochovice a Kudlovice. V neděli bude následovat úseky Halenkovice, Maják a Kašava. Všechny erzety s výjimkou Super RZ Zlín se pojedou dvakrát.

Barum ralleyCelá rally bude zahrnovat 215 km rychlostních zkoušek s asfaltovým povrchem, přičemž nejvzdálenější místo je od centra soutěže pouze 50 km daleko. Přihlášených je 138 posádek, z 26 zemí světa, v rámci evropské klasifikace pojede 80 posádek z nichž 54 má prioritu. Připočítáme-li k soudobým vozům dalších 93 přihlášených v rámci Star Rally Historic a Rally Legend, pojede Barumku v hlavních dvou závodech úctyhodný počet 231 soutěžících. V rámci seriálu ME je šestou v pořadí a přihlásilo se 36 týmů ve špičkových vozech kategorie R5.

Větší davy diváků než obvykle přiláká na rallye charismatický Španěl Dani Sordo, hlavní hvězda letošního závodu. Spolu s ním se vydá na trasu také rychlý ruský automobilový závodník Alexej Vasiljevič Lukjaňuk. České barvy bude hájit šestinásobný vítěz Barumky Jan Kopecký. Nejmladším účastníkem letošního ročníku bude osmnáctiletý Erik Cais z Fryštáku, který má za sebou sedm závodů.
 

Baťovo impérium

ZlínPo sportovních zážitcích se vydejte na procházku městem, je totiž rozhodně o co stát. Zlín je ojedinělým souborem funkcionalistické architektury, který podle amerického vzoru vybudovala obuvnická firma Tomáše Bati. Hlavní atraktivitou je muzeum bot a botiček všech typů z nejrůznějších dob i koutů světa. Významnou stavbou je sedmnáctipatrový Baťův mrakodrap neboli Jednadvacítka, která byla své doby jednou z nejvyšších budov v Evropě. Jedinečnost této stavby objevíte ve výtahu, který ukrývá pojízdnou kancelář. Tato kancelář nesloužila jedinému člověku, ale používali ji různí manažeři, kteří jezdili do jednotlivých pater a šetřili tak čas svých podřízených.

Zlín však není jen město obuvnických památek. Předností Zlínského kraje je zámek a zoologická zahrada v Lešné, která se vyznačuje originálním členěním areálu podle kontinentů. Během jednoho dne tak můžete navštívit Afriku, Yucatán, Amazonii či Etiopii.

Lázně Luhačovice - nejoblíbenější lázně na Moravě

Lázně Luhačovice - nejoblíbenější lázně na Moravě

Lázně Luhačovice jsou čtvrté největší lázně České republiky a nejnavštěvovanější lázně Moravy s více než 300 let trvající lázeňskou tradicí. Luhačovice jsou pravým místem k celoroční relaxaci a aktivnímu odpočinku s pestrými možnostmi kulturního i sportovního vyžití.

Baťova vila ve Zlíně

Baťova vila ve Zlíně

Vila Tomáše Bati se začala stavět v roce 1909 a dokončena byla v roce 1911. Nechal si jej postavit geniálni podnikatel Tomáš Baťa, zakladatel Baťových obuvnických závodů. Chtěl pro sebe a svou rodinu vybudovat příjemné sídlo, kde by mohl odpočívat a stále vidět svou továrnu.

21 - Jednadvacítka aneb Zlínský mrakodrap

21 - Jednadvacítka aneb Zlínský mrakodrap

Správní budova číslo 21 Baťových závodů, dokončená roku 1938 dle projektu V. Karfíka, byla jednou z prvních výškových staveb v Evropě. Raritou, kterou jinde v Česku nespatříte, je výtah a zároveň kancelář šéfa firmy Baťa o rozměrech 6 x 6 m s umývadlem a klimatizací.