Úvod > Aktuality > Těšíte se také na ukládání hastrmanů k zimnímu spánku a Štrůdlování?

Těšíte se také na ukládání hastrmanů k zimnímu spánku a Štrůdlování?

Vydáno 28. září 2012 Zážitky
V sobotu 29. září od 14 hodin se na vás budou těšit kamarádi z Pohádkové kovárny v Selibově. Tentokrát budou ukládat své hastrmánky k zimnímu spánku a na dobrou noc jim zahrají hezkou hastrmanskou pohádku.

Čerti si již začali čistit kožich i kopýtka a hastrmani leštit rybičkám šupinky, protože je čeká velká sláva - v tento den v  Pohádkové kovárně přivítají autora těch nejkrásnějších pohádkových ilustrací, akademického malíře Karla Frantu, a společně pokřtí novou knihu Vladimíra Hulpacha Pohádkové vandrování s ilustracemi právě Karla Franty

Zasedne tu i vodnický sněm, který bude volit nejmilejšího a nejšikovnějšího hastrmana roku. Ale odměny dostanou všichni, kteří přijdou v pohádkovém převleku. 

Zájemci si budou moci zasoutěžit o nejlepší jablečný štrúdl. Pokud tedy rodiče či děti rádi pečou, ať připraví o jeden víc a donesou ho do kovárny.

Odborná porota s předsedou Vlastou Harapesem vybere vítěze, na kterého čeká hlavní cena, možná v podobě věnce buřtů, čertovského pohlazení nebo třeba tance s baletním mistrem!

Kdo ví, v pohádce se dějí věci…

Pohádková kovárna v Selibově

Pohádková kovárna v Selibově

Chcete-li vstoupit do pohádky, navštivte starobylou kovárnu v Selibově, která se nachází na půli cesty mezi Pískem a Protivínem. V malebné vesničce uprostřed návsi si dali dostaveníčko čerti, hastrmani a víly z nedalekého Tálínského rybníka, a jiná pohádková havěť.