Úvod > Aktuality > Svezte se na hrad Kokořín výletním vláčkem

Svezte se na hrad Kokořín výletním vláčkem

Vydáno 22. července 2016 Zážitky
Hrad Kokořín, chlouba CHKO Kokořínsko, stojí opuštěně na pěkně vysokém skalním ostrohu. Pro ty, kterým se nechce ke hradu šlapat pěšky, slouží výletní vláček Kokořík, který je v provozu až do 30. října 2016.
Vláček KokoříkChráněná krajinná oblast Kokořínsko je malebná přírodní oblast skal, překrásných jezírek a vesniček s lidovou architekturou. Perlou této oblasti je romantický hrad Kokořín, tyčící se nad Kokořínským dolem, hlavním údolím Kokořínska. Těm, kdo si chtějí vychutnat jízdu mezi roklemi a unikátními pískovcovými věžemi Kokořínského údolí, slouží po celou letní sezónu vyhlídkový vláček Kokořík, který jezdí hned na třech trasách.

První vede z obce Kokořín kolem restaurace Truhlárna pod hrad Kokořín a dále až k restauraci Pobuda. Druhá začíná i končí u Pobudy se zastávkou u Hospody U Grobiána. I třetí trasa začíná u Pobudy, vede kolem Truhlárny na náves obce Kokořín a zpátky 
k Pobudovi. Výletní vláček Kokořík jezdí vždy o víkendu i ve dnech státních svátků, a to až do  30. října 2016. Nenechte si ujít jeho zahoukání vybízející k nástupu do vagónku a užijte si vyhlídkovou jízdu krásnou krajinou Kokořínska. Ceny jízdného jsou určeny podle jednotlivých tras od 20 Kč do 80 Kč.
Hrad Kokořín - bývalé sídlo loupeživých rytířů

Hrad Kokořín - bývalé sídlo loupeživých rytířů

Hrad Kokořín leží na ostrohu pískovcové skály nad Kokořínským dolem, severně od stejnojmenné obce, uprostřed chráněné krajinné oblasti. Dle pověsti tu sídlili loupeživí rytíři, v čele s Petrovským z Petrovic, kteří byli postrachem celého okolí.

Výletní vláček Kokořík

Výletní vláček Kokořík

Turistický vláček Kokořík křižuje po Kokořínsku a nabízí netradiční projížďku neuvěřitelně krásnou krajinou. Individduální jízdy vyhlídkového vláčku Kokořík je možno objednat na telefonním čísle 602 244 850.V sezóně 2017 vláček pravidelně nejezdí!

Chráněná krajinná oblast Kokořínsko - Máchův kraj

Chráněná krajinná oblast Kokořínsko - Máchův kraj

Malebná přírodní oblast skal, překrásných jezírek a vesniček s lidovou architekturou. Kokořínsko je proslulé romantickými roklemi a unikátními pískovcovými věžemi, branami, okny a dalšími útvary, které se v takové formě a rozsahu nevyskytují v žádné jiné oblasti České republiky.

Další aktuality

17.9.
2018
Tipy kam o víkendu s dětmi

Tipy kam o víkendu s dětmi

Střední Čechy | Zážitky
6.9.
2018
Park Mirakulum slaví šest let!

Park Mirakulum slaví šest let!

Střední Čechy | Zážitky