Úvod > Aktuality > Svatováclavské slavnosti opět roztančí Český Krumlov

Svatováclavské slavnosti opět roztančí Český Krumlov

Vydáno 22. září 2015 Kultura
Svatováclavské slavnosti ve dnech 25. – 28. září 2015 opět roztančí a rozveselí město Český Krumlov. Příjemnou atmosféru slavností dotváří přehlídka folklorních souborů či svatováclavský jarmark. Dokonalou tečkou za celou akcí může být i zážitek z noční návštěvy muzeí a galerií, umocněný působivým doprovodným programem. Bohaté vyžití nabídne poslední zářijový víkend doslova celé město!

Pestrou nabídku kulturního vyžití přinese do Českého Krumlova poslední zářijový víkend.  Patřit bude oslavám svatého Václava, patrona české země, pivovarníků a vinařů. 14. Svatováclavské slavnosti nabídnou od pátku 25. do pondělí 28. září více než tři desítky zážitků.

Celé město se roztančí již v pátek od 16.00 hod., kdy v ulicích města představí své taneční umění jednotlivé folklórní soubory. O hudební zážitek se postará folkový trojlístek - Nezmaři, Epydemye a Wabi Daněk s Milošem Dvořáčkem.

Na folklórní vlně se ponese také sobotní program. Vystoupení jednotlivých souborů doplní hudba keltské Bretaně v podání kapely Bran. Užijete si také Eggenberskou tancovačku, dětské zábavné odpoledne nebo se dozvíte více o zpracování vinné révy. Od 20.00 hod. se zájemcům zdarma otevřou poutavé výstavy a zajímavé expozice v rámci Svatováclavské noci otevřených muzeí a galerií.
Během neděle se na náměstí odehraje autentický příběh naší země - příběh Cyrila a Metoděje. Tato roadshow zve na divadlo, kvízy, hry, řemesla, hudbu...Za poznání se můžete zdarma vydat i při prohlídce města nebo si užít Eggenberskou „pohodičku".

Slavnosti svátečně uzavře pondělní Svatováclavská mše svatá a mimořádné prohlídky kostela sv. Víta a kaple sv. Václava. Chystají se mimořádné prohlídky památek, podzemí i města, koncerty, podzimní jarmark, adrenalinové zážitky a pestrý program i pro nejmenší návštěvníky.
 

Speciální exkurze vás zavedou na běžně nepřístupná místa

Od pátku do pondělí budete mít příležitost poznat Český Krumlov  na speciálních komentovaných prohlídkách. Průvodci vám ukáží celé město a nechají vás nahlédnout i do míst, která nejsou běžně přístupná.

V sobotu večer vyrazte na Svatováclavskou noc otevřených muzeí a galerií. Mezi 20. a 24. hodinou si můžete prohlédnout třeba českokrumlovský hrad a zámek, Městské divadlo, synagogu, regionální muzeum nebo Museum Fotoateliér Seidel, které přichystalo program také na sobotní a nedělní den. Při takzvaném Svatováclavském fotografování zažijete atmosféru počátku 20. století a získáte historickou fotografii do svého rodinného alba.

V průběhu celých Svatováclavských slavností můžete na Náměstí svornosti navštívit podzimní Svatováclavský jarmark nebo vyrazit na adrenalinovou jízdu na lanové dráze nad řekou Vltavou. Trasa dlouhá 120 metrů vede z parku za Městským divadlem do zahrady pivovaru Egennberg.
Egon Schiele Art Centrum - mezinárodní kulturní centrum v Českém Krumlově

Egon Schiele Art Centrum - mezinárodní kulturní centrum v Českém Krumlově

Vedle dokumentace o životě a díle Egona Schieleho a celoroční výstavy jeho prací nabízí Egon Schiele Art Centrum na ploše 4 000 m² výměnné výstavy klasického a současného umění 20. století.

Pivovar Eggenberg v Českém Krumlově

Pivovar Eggenberg v Českém Krumlově

Tradice vaření piva v Českém Krumlově sahá k samým počátkům města. V roce 1560 je vystavěn v předhradí nový pivovar a o rok později sem regent Jakub Krčín zavádí nezávadnou, velmi kvalitní vodu, jejíž zdroj pivovar využívá pro vaření piva dodnes.

Hrad a zámek Český Krumlov - prohlídka perly UNESCO

Hrad a zámek Český Krumlov - prohlídka perly UNESCO

Státní hrad a zámek Český Krumlov je významným a velmi vyhledávaným turistickým místem. Veřejnosti je otevřen od dubna do října. Celý areál hradu a zámku je průchozí, veřejnosti přístupný a v sezóně, zvláště v podvečer, je nevšedním zážitkem procházka jednotlivými nádvořími.

Svatováclavské slavnosti v Českém Krumlově

Svatováclavské slavnosti v Českém Krumlově

Podzimní jarmark v Českém Krumlově, to je oslava dobrého jídla a pití, divadelní kousky a koncerty k svátku sv. Václava - patrona české země.

Museum Fotoateliér Seidel v Českém Krumlově

Museum Fotoateliér Seidel v Českém Krumlově

Jedinečné místo, kde v 19. století vznikla tradice fotografie, místo, kde se zastavil čas. Odborníci i laici se mohou seznámit s unikátním fotografickým dílem Josefa Seidla a jeho syna Františka, které čítá téměř 140 tisíc skleněných desek i celuloidových negativů.

Regionální muzeum v Českém Krumlově

Regionální muzeum v Českém Krumlově

Bohaté archeologické, umělecké, řemeslné, etnografické a umělecko-průmyslové sbírky dokumentují historii města Českého Krumlova.