Svatováclavské slavnosti opět roztančí Český Krumlov

Vydáno: 22. 9. 2013 8:48
Kategorie: Kultura
Hodnocení: Počet hvězdiček je: 0/5. Hodnoceno: 0x.Počet hvězdiček je: 0/5. Hodnoceno: 0x.Počet hvězdiček je: 0/5. Hodnoceno: 0x.Počet hvězdiček je: 0/5. Hodnoceno: 0x.Počet hvězdiček je: 0/5. Hodnoceno: 0x.
Region: Jižní Čechy
Oblast: Jižní Čechy
Město: Český Krumlov
Svatováclavské slavnosti ve dnech 27. – 29. září 2013 září opět roztančí a rozveselí město Český Krumlov. Letošní ročník bude významný. Návštěvníci budou mít např. příležitost nahlédnout do nově zrekonstruované Synagogy a Regionálního muzea, jejichž poutavé expozice jsou součástí letošní přeshraniční Zemské výstavy nesoucí název „Dávné stopy - nové cesty". Zájemce o sakrální památky a jejich historii přivítá kostel sv. Víta s kaplí sv. Václava. Pro odvážnější návštěvníky bude po celé tři dny v provozu adrenalinová lanová dráha z parku za Městským divadlem.
12. ročník Svatováclavských slavností nabízí opět bohatý program, který bude v pátek zahrnovat hudební vystoupení folkových i rockových kapel, svatováclavský jarmark s tradičním zbožím a pochutinami i netradiční prohlídky českokrumlovských památek.

Hlavní program je připraven na sobotu 28. září, kdy si v zahradách pivovaru Eggenberg si přijdou na své jak děti tak dospělí - nebude zde chybět divadlo a nejrůznější atrakce pro děti. Výtvarných dílem se mohou zúčastnit také rodiče, kteří si zde spolu s dětmi zkusí vyrobit loutky či ruční tisk na trička a tašky.

V rámci slavností nebude chybět ani návštěvníky oblíbená Svatováclavská noc otevřených muzeí a galerií. Ve 20:00 hod. muzea a galerie zdarma otevřou své brány a vznikne jedinečná možnost nahlédnout do zajímavých expozic, jakými bezesporu jsou Egon Schiele Art Centrum, Regionální muzeum v Českém Krumlově, věž na II. nádvoří Státního hradu a zámku Český Krumlov, Galerie Doxa, Museum Fotoateliér Seidel, R. galerie a Muzeum stavebních dějin.
Takřka po celou dobu slavností rozezní malebné náměstí a uličky města folklórní hudba a bude se také tančit. Děti se vydovádí při hrách a soutěžích. V rámci programu v noci ze soboty na neděli otevřou své brány českokrumlovská muzea a galerie.

Organizátoři chystají i další lákadla. Návštěvníci budou mít např. příležitost nahlédnout do nově zrekonstruované Synagogy a Regionálního muzea, jejichž poutavé expozice jsou součástí letošní přeshraniční Zemské výstavy nesoucí název „Dávné stopy - nové cesty". Zájemce o sakrální památky a jejich historii přivítá kostel sv. Víta s kaplí sv. Václava. Pro odvážnější návštěvníky bude po celé tři dny v provozu adrenalinová lanová dráha z parku za Městským divadlem.

Nebude chybět ani oblíbené setkání všech Václavů a Václavek, koncerty (Cigánski Diabli (SK), Abigail, Švejk Band, Dyškanti,...), vinný dvůr, divadelní prohlídky a Svatováclavské fotografování v Museu Fotoatelier Seidel, prohlídky města, Svatováclavský podvečerník se starostou města a mnoho dalšího.

Zaujala Vás aktualita Svatováclavské slavnosti opět roztančí Český Krumlov?
Podívejte se, co všechno nabízí >
Museum Fotoateliér Seidel v Českém Krumlově
Jedinečné místo, kde v 19. století vznikla tradice fotografie, místo, kde se zastavil čas. Odborníci i laici se mohou seznámit s unikátním fotografickým dílem Josefa Seidla a jeho syna Františka, které čítá téměř 140 tisíc skleněných desek i celuloidových negativů.
Regionální muzeum v Českém Krumlově
Bohaté archeologické, umělecké, řemeslné, etnografické a umělecko-průmyslové sbírky dokumentují historii města Českého Krumlova.
Pivovar Eggenberg v Českém Krumlově
Tradice vaření piva v Českém Krumlově sahá k samým počátkům města. V roce 1560 je vystavěn v předhradí nový pivovar a o rok později sem regent Jakub Krčín zavádí nezávadnou, velmi kvalitní vodu, jejíž zdroj pivovar využívá pro vaření piva dodnes.
Egon Schiele Art Centrum - mezinárodní kulturní centrum v Českém Krumlově
Vedle dokumentace o životě a díle Egona Schieleho a celoroční výstavy jeho prací nabízí Egon Schiele Art Centrum na ploše 4 000 m² výměnné výstavy klasického a současného umění 20. století.
Hrad a zámek Český Krumlov - prohlídka perly UNESCO
Státní hrad a zámek Český Krumlov je významným a velmi vyhledávaným turistickým místem. Veřejnosti je otevřen od dubna do října. Celý areál hradu a zámku je průchozí, veřejnosti přístupný a v sezóně, zvláště v podvečer, je nevšedním zážitkem procházka jednotlivými nádvořími.

Nejnovější aktuality Jižní Čechy

Bartolomějské posvícení a Milevské městské slavnosti doplní řada doprovodných akcí

Bartolomějské posvícení a Milevské městské slavnosti doplní řada doprovodných akcí

Vydáno 19. srpna 2014 | Jižní Čechy | Kultura

Město Milevsko slaví v letošním roce 830 let od první písemné zmínky. Oslavy tohoto výročí probíhají po celý rok, jistě nejvýznamnější akcí je ale Bartolomějské posvícení – Milevské městské slavnosti 2014, které se us... celá aktualita

V Třeboni vypuknou tradiční Rybářské slavnosti

V Třeboni vypuknou tradiční Rybářské slavnosti

Vydáno 18. srpna 2014 | Jižní Čechy | Gurmánská turistika

Předposlední prázdninový víkend zavítejte na Rybářské slavnosti do Třeboně. Devátý ročník slavností se uskuteční ve dnech 22. až 24. srpna 2014. Hlavní část programu bude probíhat na louce u Zlaté stoky. Kromě rybářsk... celá aktualita

Mezinárodní dudácký festival Strakonice rozezvučí nejenom místní dudáci

Mezinárodní dudácký festival Strakonice rozezvučí nejenom místní dudáci

Vydáno 14. srpna 2014 | Jižní Čechy | Kultura

Mezinárodní dudácký festival Strakonice opět nabídne zajímavý program za účasti mnoha domácích i zahraničních dudáckých souborů i samostatných dudáků. Svým specifickým zaměřením na dudy a folklor spjatý s tímto nástro... celá aktualita

Všechny aktuality v regionu Jižní Čechy >

Další tipy z kategorie Kultura