Svatováclavské slavnosti opět roztančí Český Krumlov

Vydáno: 22. 9. 2013 8:48
Kategorie: Kultura
Hodnocení: Počet hvězdiček je: 0/5. Hodnoceno: 0x.Počet hvězdiček je: 0/5. Hodnoceno: 0x.Počet hvězdiček je: 0/5. Hodnoceno: 0x.Počet hvězdiček je: 0/5. Hodnoceno: 0x.Počet hvězdiček je: 0/5. Hodnoceno: 0x.
Region: Jižní Čechy
Oblast: Jižní Čechy
Město: Český Krumlov
Svatováclavské slavnosti ve dnech 27. – 29. září 2013 září opět roztančí a rozveselí město Český Krumlov. Letošní ročník bude významný. Návštěvníci budou mít např. příležitost nahlédnout do nově zrekonstruované Synagogy a Regionálního muzea, jejichž poutavé expozice jsou součástí letošní přeshraniční Zemské výstavy nesoucí název „Dávné stopy - nové cesty". Zájemce o sakrální památky a jejich historii přivítá kostel sv. Víta s kaplí sv. Václava. Pro odvážnější návštěvníky bude po celé tři dny v provozu adrenalinová lanová dráha z parku za Městským divadlem.
12. ročník Svatováclavských slavností nabízí opět bohatý program, který bude v pátek zahrnovat hudební vystoupení folkových i rockových kapel, svatováclavský jarmark s tradičním zbožím a pochutinami i netradiční prohlídky českokrumlovských památek.

Hlavní program je připraven na sobotu 28. září, kdy si v zahradách pivovaru Eggenberg si přijdou na své jak děti tak dospělí - nebude zde chybět divadlo a nejrůznější atrakce pro děti. Výtvarných dílem se mohou zúčastnit také rodiče, kteří si zde spolu s dětmi zkusí vyrobit loutky či ruční tisk na trička a tašky.

V rámci slavností nebude chybět ani návštěvníky oblíbená Svatováclavská noc otevřených muzeí a galerií. Ve 20:00 hod. muzea a galerie zdarma otevřou své brány a vznikne jedinečná možnost nahlédnout do zajímavých expozic, jakými bezesporu jsou Egon Schiele Art Centrum, Regionální muzeum v Českém Krumlově, věž na II. nádvoří Státního hradu a zámku Český Krumlov, Galerie Doxa, Museum Fotoateliér Seidel, R. galerie a Muzeum stavebních dějin.
Takřka po celou dobu slavností rozezní malebné náměstí a uličky města folklórní hudba a bude se také tančit. Děti se vydovádí při hrách a soutěžích. V rámci programu v noci ze soboty na neděli otevřou své brány českokrumlovská muzea a galerie.

Organizátoři chystají i další lákadla. Návštěvníci budou mít např. příležitost nahlédnout do nově zrekonstruované Synagogy a Regionálního muzea, jejichž poutavé expozice jsou součástí letošní přeshraniční Zemské výstavy nesoucí název „Dávné stopy - nové cesty". Zájemce o sakrální památky a jejich historii přivítá kostel sv. Víta s kaplí sv. Václava. Pro odvážnější návštěvníky bude po celé tři dny v provozu adrenalinová lanová dráha z parku za Městským divadlem.

Nebude chybět ani oblíbené setkání všech Václavů a Václavek, koncerty (Cigánski Diabli (SK), Abigail, Švejk Band, Dyškanti,...), vinný dvůr, divadelní prohlídky a Svatováclavské fotografování v Museu Fotoatelier Seidel, prohlídky města, Svatováclavský podvečerník se starostou města a mnoho dalšího.

Zaujala Vás aktualita Svatováclavské slavnosti opět roztančí Český Krumlov?
Podívejte se, co všechno nabízí >
Museum Fotoateliér Seidel v Českém Krumlově
Jedinečné místo, kde v 19. století vznikla tradice fotografie, místo, kde se zastavil čas. Odborníci i laici se mohou seznámit s unikátním fotografickým dílem Josefa Seidla a jeho syna Františka, které čítá téměř 140 tisíc skleněných desek i celuloidových negativů.
Regionální muzeum v Českém Krumlově
Bohaté archeologické, umělecké, řemeslné, etnografické a umělecko-průmyslové sbírky dokumentují historii města Českého Krumlova.
Pivovar Eggenberg v Českém Krumlově
Tradice vaření piva v Českém Krumlově sahá k samým počátkům města. V roce 1560 je vystavěn v předhradí nový pivovar a o rok později sem regent Jakub Krčín zavádí nezávadnou, velmi kvalitní vodu, jejíž zdroj pivovar využívá pro vaření piva dodnes.
Egon Schiele Art Centrum - mezinárodní kulturní centrum v Českém Krumlově
Vedle dokumentace o životě a díle Egona Schieleho a celoroční výstavy jeho prací nabízí Egon Schiele Art Centrum na ploše 4 000 m² výměnné výstavy klasického a současného umění 20. století.
Hrad a zámek Český Krumlov - prohlídka perly UNESCO
Státní hrad a zámek Český Krumlov je významným a velmi vyhledávaným turistickým místem. Veřejnosti je otevřen od dubna do října. Celý areál hradu a zámku je průchozí, veřejnosti přístupný a v sezóně, zvláště v podvečer, je nevšedním zážitkem procházka jednotlivými nádvořími.

Nejnovější aktuality Jižní Čechy

Nenechte si ujít světovou módní přehlídku World Fashion show v Jindřichově Hradci

Nenechte si ujít světovou módní přehlídku World Fashion show v Jindřichově Hradci

Vydáno 22. července 2014 | Jižní Čechy | Zážitky

V Jindřichově Hradci proběhne ve čtvrtek 24. července na III. nádvoří Státního hradu a zámku World Fashion show u příležitosti konání Miss – Mister deaf world and Europe 2014. Předvádět módní oblečení bude více než 70... celá aktualita

Za Selskými slavnostmi jeďte do Holašovic

Za Selskými slavnostmi jeďte do Holašovic

Vydáno 22. července 2014 | Jižní Čechy | Kultura

Jedním z míst, které je zapsané na seznamu památek UNESCO, je jihočeská vesnice Holešovice, kde turisté obdivují tzv. selské baroko. V této mimořádně půvabné vesnici se konají každým rokem Selské slavnosti, které leto... celá aktualita

Mezinárodní hudební festival Český Krumlov začíná dnes

Mezinárodní hudební festival Český Krumlov začíná dnes

Vydáno 18. července 2014 | Jižní Čechy | Kultura

Od 18. července do 16. srpna čeká Český Krumlov nápor špiček hudebního oboru. Už potřiadvacáté organizátoři připravili v tomto nezaměnitelném městě Mezinárodní hudební festival, který se za dobu svého trvání zařadil m... celá aktualita

Všechny aktuality v regionu Jižní Čechy >

Další tipy z kategorie Kultura