Úvod > Aktuality > Šumavský park otevře srub v obůrce Beranky u Srní na pozorování jelenů

Šumavský park otevře srub v obůrce Beranky u Srní na pozorování jelenů

Vydáno 8. ledna 2017 Zážitky
Sněhové podmínky v Národním parku Šumava již brzy umožní opět otevřít veřejnosti jeden z pozorovacích srubů, z nichž lze v zimním období sledovat jeleny, srnce a další zvěř ve volné přírodě. Šumavská divoká zvířata můžete pozorovat v přezimovacích obůrkách nebo během výprav do divočiny. Ty letos povedou třeba kolem Kvildy nebo Stožce, kam se můžete vypravit za poznáním krásné zimní přírody i historie. Registrovat se na některý termín pozorování jelenů v obůrce Beranky u Srní již můžete pomocí telefonu a brzy bude spuštěna také on-line rezervace. Podle sněhových podmínek se bude také možné od konce ledna přihlásit na podobný program i v přezimovacích obůrkách na Borové Ladě a Jeleních Vrších.
Návštěvníci šumavského parku prostřednictvím projektu zoologického programu „Pozorování zvěře“ sledovat jeleny, srnce a další zvěř v jejím přirozeném prostředí. Povětrnostní a sněhové podmínky, které na Šumavě v posledních dnech panují, dovolují otevřít zatím pouze jeden z pozorovacích srubů, a to v lokalitě poblíž obce Srní, která se nazývá Beranky.

Na pozorování jelenů se můžete registrovat v termínu 17. ledna až 31. března. Výprava za jeleny je možná v úterý, čtvrtek a sobotu od 12.00 do 15:30 hodin.Na akci je nutné předchozí objednání na telefonním čísle 376 599 009. Zájemci o pozorování zvěře by si neměli nechat doma dalekohled, vhodné je také teplé oblečení. Vstup se psy bohužel není možný. Skupiny od 10 do 30 osob si mohou sjednat i jiné termíny.

daněkPozorování jelenů patří k nejoblíbenějším programům ze zimní nabídky na Šumavě. V Srní je  možné spatřit i nejsilnějšího jelena, přezdívaného Král lesa. Sraz účastníků je v uvedenou dobu na parkovišti u Hotelu Vydra v Srní. Určitě si doma nezapomeňte dalekohled, vhodné je také teplé oblečení. Vstup se psy bohužel není možný.

Další zimní pozorovací sruby, které se nachází v lokalitě Jelení Vrchy – U Herciána (u Nové Pece) u Borových Lad, budou pro veřejnost otevřeny na konci ledna.
Průvodci divočinou v Národním parku Šumava

Průvodci divočinou v Národním parku Šumava

Toužili jste navštívit zakázaná místa národního parku a zažít na vlastní kůži túru pravou šumavskou divočinou? Za poznáním "šumavské divočiny" vás vezmou místní vyškolení průvodci.

Šumavské safari - jedinečný zážitek z pozorování jelenů v přirozeném prostředí

Šumavské safari - jedinečný zážitek z pozorování jelenů v přirozeném prostředí

Na Šumavě vzniklo unikátní středoevropské safari, kde lze ze speciálních srubů pozorovat volně jelení zvěř. Do uzavřených výběhů se postupně vrátí i šelmy. Safari je u nás naprosto ojedinělý projekt. V NP jsou nyní k dispozici tři speciální pozorovatelny v Srní, Borové Ladě a Jeleních Vrších.