Úvod > Aktuality > Šumavský Špičák zahájí letní sezonu už tuto sobotu

Šumavský Špičák zahájí letní sezonu už tuto sobotu

Vydáno 1. června 2017 Zážitky
Ve znamení samých jedniček se nese zahájení letošní letní sezony na šumavském Špičáku. V létě se rozjede sedačková lanovka pojedenácté a sportovní areál Ski&Bike Špičák bude mít otevřeno přesně 111 dnů, které jsou vymezeny daty 3.6. (start) a 29.10. (konec). Prvních 14 dnů bude otevřeno po dohodě s CHKO jen o víkendech. Od 15. června se však pojede už každý den až do 17. září, a pak znovu jen víkendy až do neděle 29. října. V sobotu 3. června areál pořádá večerní party včetně koncertu kapel Cheers a Swallow’s Rose, který začne v 21 hodin.
Bikepark ŠpičákŠumavský Špičák zahajuje letní sezónu a pro své návštěvníky si připravil řadu novinek a vylepšení. Kompletní přestavbou například prošla nejobtížnější trať bikeparku Struggle, na níž se pravidelně jezdí a také letos opět pojede iXS European Downhill Cup. Provozovatelé si na ní dali opravdu záležet a slovníkem bikerů je teď parádně "vyjšejpovaná". Kompletní údržbu včetně výměny kabelů má za sebou sedačková lanovka. V půjčovně se na vás těší úplně nová kola pro downhill i běžné svezení od značky Kona. Samozřejmostí je také možnost půjčení elektrokol.     
 
Ve středisku si letos dali práci a sami vytvořili různé programy pobytu pro rodiny s dětmi. Na webu Špičáku nebo v infocentrech na pokladnách získáte zdarma tipy včetně plánků cest na nejzajímavější výlety po okolí, ať už pěšky nebo na kole. Po vzoru zimní lyžařské školy bude na Špičáku letní Gravity Academy neboli výuka jízdy na bikovém kole pro všechny věkové kategorie. Letos se tady nově postarají i o celé skupiny včetně firemních akcí i naplánování aktivit pro ně na celý víkend/týden.
 

Jak letos pojede lanovka a kolik stojí lístek    

BikeparkLanovka v létě jezdí od 9 do 17 hodin, v pátek a sobotu až do 18 hodin. Základní ceny – jedna jízda na vrchol Špičáku je 130 Kč pro dospělé, 60 Kč pro dítě. Tam i zpět se svezete za 160 Kč a dítě za 70 Kč. V bikeparku přijde celodenní jízdenka dospělého bikera na 570 Kč, mládež a seniory na 470 Kč, děti pak na 240 Kč.
 
Ski&Bike Špičák také stále jako jediné středisko v ČR vydává a akceptuje tzv. Gravity Card, což je společná jízdenka pro už 16 nejlepších bikeparků v několika zemích Evropy (ta vyjde na 11 890 Kč/439 Eur). Léta spolupráce také letos přinesla dohodu na celosezónní společné jízdence pro léto s německým Geisskopfem (dospělí 7 830 Kč, mládež 6 750 Kč, děti a senioři 4 320 Kč).
Lanovka na Špičák v Železné Rudě

Lanovka na Špičák v Železné Rudě

Lanovka vás přepraví ze Sport areálu Špičák až na vrchol Špičáku (1202 m). Přepraví zde bez problémů pěší i cykloturisty, paraglidisty a tělesně postižené turisty. Přeprava kol a kočárků je zde zdarma.

Bikepark Špičák v Železné Rudě

Bikepark Špičák v Železné Rudě

Šumava nabízí stovky kilometrů tras pro horská kola. Bikepark Ski&bike Špičák - Železná Ruda se nachází v pohoří Šumavy ve Sport areálu Špičák, který je vzdálen 5 km od Rudy směrem na Nýrsko. Užít si můžete také společnou jízdenku s přeshraničním bikeparkem Geisskopf.

Rozhledna šumavský Špičák

Rozhledna šumavský Špičák

Rozhledna postavená roku 2014 na šumavském Špičáku měří 26,5 metru a na její vrchol vede celkem 135 schodů. Svou výškou převyšuje všechny okolní stromy a nabízí tak jedinečný výhled na Šumavu z obou stran, za jasného počasí lze dohlédnout i Dachsteinské Alpy.