Úvod > Aktuality > Šumavský Špičák zahájí letní sezonu už tuto sobotu

Šumavský Špičák zahájí letní sezonu už tuto sobotu

Vydáno 30. května 2018 Zážitky
Léto na šumavském Špičáku začíná letos v sobotu 2. června (i s párty včetně koncertů kapel) a potrvá do konce října. O víkendu 2. a 3. června se také poprvé rozjede lanovka na vrchol Špičáku. V létě jezdí od 9 do 17 hodin, v pátek a sobotu až do 18 hodin.
Bikepark ŠpičákŠumavský Špičák zahajuje letní sezónu a pro své návštěvníky si připravil řadu novinek a vylepšení.

Všech 6 hlavních tratí různé náročnosti od hobby až po profi kategorie jezdců prošlo před letošním létem jako vždy modernizací a také letos opět pojede iXS European Downhill Cup. Pravidelný závod v rámci Evropského poháru v downhillu se pojede o víkendu 20.-22.července 2018. Letos jsou úplně nové všechny dřevěné „klopenky“ (klopené zatáčky), několik lávek či skoků a přibyla nová skoková sekce „Jump park“ s velkým nafukovacím vakem („Bag Jump“ nebo též „Big Air Bag“) pro trénink doskoků.
 
Letní půjčovna kol v areálu má široký výběr a nabízí jak klasická horská kola (včetně dětských), tak speciály pro downhill značky Kona (plus veškeré další vybavení pro jezdce a výuku downhillu) nebo elektrokola. Poblíž lanovky je též dětské hřiště.
 

Jak letos pojede lanovka    

BikeparkTrochu pozdní začátek letní sezony v porovnání s jinými horskými středisky v ČR i zahraničí jde tradičně na vrub respektování pravidel zdejší Chráněné krajinné oblasti Šumava, kde areál leží. I proto bude lanovka opět v provozu prvních 14 dnů v červnu jen o víkendech (v sobotu a neděli).

Každý den pak počínaje 15. červnem až do 16. září. Potom opět až do koce října jen o víkendech. Tyto termíny kopíruje i otvírací doba rozhledny. Letní sezona skončí přesně v den 100.výročí vzniku Československa v neděli 28.října 2018.   
iXS European Downhill Cup na šumavském Špičáku

iXS European Downhill Cup na šumavském Špičáku

Podeváté v řadě pojedou na Špičáku bikerská esa v závodě iXS European Downhill Cupu (20.-22. července 2018). O body do tohoto seriálu tady vždy bojují cyklističtí sjezdaři z téměř 30 zemí světa např. i z Austrálie, Nového Zélandu, USA, Venezuely či Jižní Afriky.

Lanovka na Špičák v Železné Rudě

Lanovka na Špičák v Železné Rudě

Lanovka vás přepraví ze Sport areálu Špičák až na vrchol Špičáku (1202 m). Přepraví zde bez problémů pěší i cykloturisty, paraglidisty a tělesně postižené turisty. Přeprava kol a kočárků je zde zdarma.

Bikepark Špičák v Železné Rudě

Bikepark Špičák v Železné Rudě

Šumava nabízí stovky kilometrů tras pro horská kola. Bikepark Ski&bike Špičák - Železná Ruda se nachází v pohoří Šumavy ve Sport areálu Špičák, který je vzdálen 5 km od Rudy směrem na Nýrsko. Užít si můžete také společnou jízdenku s přeshraničním bikeparkem Geisskopf.

Rozhledna šumavský Špičák

Rozhledna šumavský Špičák

Rozhledna postavená roku 2014 na šumavském Špičáku měří 26,5 metru a na její vrchol vede celkem 135 schodů. Svou výškou převyšuje všechny okolní stromy a nabízí tak jedinečný výhled na Šumavu z obou stran, za jasného počasí lze dohlédnout i Dachsteinské Alpy.