Úvod > Aktuality > Špičácká zimní sezona tento víkend vrcholí oblíbenou jízdou přes louži

Špičácká zimní sezona tento víkend vrcholí oblíbenou jízdou přes louži

Vydáno 9. března 2017 Zimní sporty
V průměru půl metru sněhu leží na sjezdovkách šumavského Ski&Bike Špičák. V horních partiích od cca 1000 metrů nad mořem v minulých dnech i přes den bylo pod nulou. Sjezdovky tak podle výškového profilu nabízely ještě zimní lyžování, v nižších partiích pak typické jarní na firnu. V oblíbeném lyžařském středisku Špičák u Železné Rudy najdou aktuálně příležitost dobře si zalyžovat všechny skupiny lyžařů od začátečníků přes rodiny s dětmi až po lyžařské experty.
ŠpičákVe Ski areálu Špičák nabídnou mimo aktivní sportování sobotní program a divácky nejoblíbenější zimní akci – Jízdu přes louži.

Kdo se nevykoupe, vítězí! To je absolutní neměnné pravidlo špičácké „Jízdy přes louži“, tj. 20 metrů dlouhý a zhruba 1,5 metru hluboký bazén. Vyřazovací sjezd, kde o poraženém nerozhodne horší čas, ale březnová koupel ve vodě z horského potoka, přináší vždy finále zimní sezony ve Ski&Bike Špičák.    
 
Letošní třináctý ročník startuje v 15,30 hodin (přihlášky už od 14 hodin přímo u louže) v prostoru kiosku U Sekyrek. Jako vždy se jedou tři kategorie – lyže, snowboard a speciály. Jedinou podmínkou je dosažení věku 15 let. Startovné stejně jako divácké vstupné se neplatí. 
 
Louže bude u dojezdu sjezdovky číslo 2 U Zalomeného, kousek od nástupu na lanovku (u věže rozhodčích) vyhloubena už v pátek 10. března. Do sobotního odpoledne se napustí až po okraj vodou.  Prosvištět po hladině nebo zasvištět do opravdové horské koupele se pokusí zhruba padesátka aktérů.

Rodinné lyžováníKromě lyžujících otužilců u louže se v sobotu 11. března od 10 hodin v areálu ukáží nejnovější auta různých značek s pohonem všech čtyř kol. Veřejnost si je může vyzkoušet při testovacích jízdách.  

Lyžovat se tady ještě bude ale i v dalších březnových týdnech.
Czech Skipass 2017/2018

Czech Skipass 2017/2018

I v nadcházející sezóně bude pokračovat úspěšný projekt Czech Skipass – lyžařská celosezónní permanentka, která umožňuje lyžovat ve 23 velkých střediscích po celé České republice.

Ski areál Špičák - nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy

Ski areál Špičák - nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy

Areál Ski&bike Špičák - Železná Ruda nabízí nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy. Příležitost si dobře zalyžovat zde najdou všechny skupiny lyžařů od začátečníků přes rodiny s dětmi až po lyžařské experty.

Jízda přes louži na šumavském Špičáku

Jízda přes louži na šumavském Špičáku

Tradiční jízda přes velkou louži na čemkoliv. Přímo u nástupu na lanovku ve Ski areálu Špičák bude postaven bazén o délce zhruba 20m hluboký 1,3m. Začátek se uskuteční cca v 15 hodin u Kiosku U Sekyrek.