Úvod > Aktuality > Staroměstské a Václavské náměstí se na Štědrý den ponoří do vůně rybí polévky

Staroměstské a Václavské náměstí se na Štědrý den ponoří do vůně rybí polévky

Vydáno 21. prosince 2015 Gurmánská turistika
Ani v letošním roce nezapomenou v průběhu Štědrého dne pořadatelé největších vánočních trhů v České republice na příjemnou tradici. Ta je spojena s rozléváním rybí polévky návštěvníkům Staroměstského a Václavského náměstí. Štědrovečerní polévku si mohou zájemci vychutnat na obou místech od 11 do 13 hodin.
Vánoční PrahaCelkem 3000 porcí rybí polévky nabídnou kuchaři na Štědrý den na Staroměstském i Václavském náměstí.

Lidé bez domova, potřební, ale i návštěvníci Vánočních trhů v centru města mohou ochutnat tradiční štědrovečerní pokrm od 11 hodin. Originální recept obsahuje také karamel a koňak.
Podle tradice se naběračky na Staroměstském náměstí ujme primátorka Hlavního města Prahy Adriana Krnáčová. Kuchaři připraví 2000 porcí rybí polévky.
 
Štědrovečerní pokrm se bude servírovat také na Václavském náměstí. Tisíc porcí polévky připravené podle stejného receptu nalije všem zájemcům starosta Městské části Praha 1 Oldřich Lomecký s týmem svých spolupracovníků.
 
Tradiční rybí polévka bude připravena podle shodné receptury a bude chutnat stejně jako v předchozích letech. Kromě kaprů do ní kuchaři zpracují přes 100 kilogramů zeleniny, především mrkve, celeru a petržele, 30 kilogramů cibule, 70 kilogramů hladké mouky, 50 kilogramů másla, 45 litrů smetany a 3 litry koňaku.  Celková hmotnost použitých surovin ve štědrovečerní polévce se dosáhne 660 kilogramů.


Štědrý den v duchu tradic s Českou mší vánoční Jakuba Jana Ryby

Program na Staroměstském náměstí pokračuje na Štědrý den od 21 hodin. Na pódiu vystoupí sólisté Národního divadla a Státní opery Praha, kteří zahrají Českou mši vánoční „Hej, mistře“ Jakuba Jana Ryby.
 
V dalších svátečních dnech si pak mohou přijít návštěvníci poslechnout zvonohru Petra R. Manouška. Na děti čeká v sobotu 26. prosince pohádka.
Staroměstské náměstí v Praze - nejstarší a nejvýznamnější pražské náměstí

Staroměstské náměstí v Praze - nejstarší a nejvýznamnější pražské náměstí

Staroměstské náměstí je jednou z povinných zastávek při návštěvě Prahy. V každou celou hodinu se shromáždí davy turistů před Staroměstskou radnicí, aby sledovali pochod apoštolů na historickém orloji. Jiní odpočívají na lavičkách nebo na zahrádkách kaváren a vdechují atmosféru tohoto místa.