Správu některých památek převezme Muzeum hlavního města Prahy

Vydáno: 3.6.2012 14:09
Kategorie: Památky
Hodnocení: Počet hvězdiček je: 5/5. Hodnoceno: 1x.Počet hvězdiček je: 5/5. Hodnoceno: 1x.Počet hvězdiček je: 5/5. Hodnoceno: 1x.Počet hvězdiček je: 5/5. Hodnoceno: 1x.Počet hvězdiček je: 5/5. Hodnoceno: 1x.
Region: Praha
Oblast: Praha
Město: Praha 8
Správu Prašné brány, Petřínské rozhledny, mosteckých věží a několika dalších památek převezme od července Muzeum hlavního města Prahy.
Několik památek, které nyní spadají pod správu Pražské informační služby převezme pod svá křídla Muzeum hlavního města Prahy. Pražská informační služba je pronajímala firmě ABL, kterou vlastní bratr nepravomocně odsouzeného poslance Věcí veřejných Víta Bárty. Muzeum se bude starat o Prašnou bránu, Staroměstskou a Malostranskou mosteckou věž, věž chrámu svatého Mikuláše na Malé Straně, bludiště a rozhlednu na Petříně, novomlýnskou vodárenskou věž a areál zámku ve Ctěnicích. Pražská informační služba pronajímá i Staroměstskou radnici, ta ale zůstane ve správě hlavního města. Důvodem je mimo jiné to, že město prostory často využívá k reprezentačním účelům.

Muzeum hlavního města Prahy získalo  jedinečnou možnost vystavovat a představovat předměty dosud uložené v depozitáři, které lidé zatím nemohli vidět, protože chyběly potřebné prostory. V nových prostorách muzeum pro turisty připraví také zajímavé doprovodné programy a tematické výstavy. 
 
Zaujala Vás aktualita Správu některých památek převezme Muzeum hlavního města Prahy?
Podívejte se, co všechno nabízí >
Malostranská mostecká věž
Region: Praha
Oblast: Praha
Město: Praha 1
Stavba z opuky a byla součástí levobřežního opevnění Prahy. Na začátku 15. století bylo ve věži zřízeno vězení pro nejtěžší provinilce. V 18. století sloužila jako celní úřad a od roku 1893 patří městu. Dnes je věž však z důvodu oprav dlouhodobě uzavřena.
Svatomikulášská městská zvonice
Region: Praha
Oblast: Praha
Město: Praha 1
Zvonice, která sloužila zároveň i jako požární hláska a sídlo ponocného, byla sice budována spolu s kostelem sv. Mikuláše, ale její větší část byla postavena až po dokončení chrámu.
Staroměstská mostecká věž
Region: Praha
Oblast: Praha
Město: Praha 1
Startoměstská mostecká věž tvoří bránu do Starého Města Pražského. Při korunovační cestě do chrámu sv. Víta na Pražském hradějí procházeli čeští králové.
Prašná brána v Praze
Region: Praha
Oblast: Praha
Město: Praha 1
Prašná brána je jednou z nejvýznamnějších památek středověké Prahy. Právě zde začínala pražská královská cesta a sem vedla významná silnice z Kutné Hory, kde se těžilo stříbro do královské pokladny.
Petřínská rozhledna - mladší sestra Eiffelovy věže
Region: Praha
Oblast: Praha
Město: Praha 8
Petřínská rozhledna (378 m.n.m.) se tyčí nad starým centrem Prahy. Nejspíš také proto je jedním z nejoblíbenějších návštěvních míst turistů i samotných Pražanů. Okolí rozhledny je ideálním místem procházek a pikniků.
Zrcadlové bludiště Petřín - zábava pro malé i velké
Region: Praha
Oblast: Praha
Město: Praha 1
Bludiště na Petříně bylo původně zbudováno jako pavilon Klubu českých turistů na pražské Jubilejní zemské výstavě 1891.
Staroměstská radnice v Praze - prohlídka historických prostor i orloje
Region: Praha
Oblast: Praha
Město: Praha 1
Historické sály s cennými malbami, gotická kaple s pohledem na figury apoštolů, gotická věž s vyhlídkou, orloj i románsko-gotické podzemí radnice s náznakovou historickou expozicí, to vše se skrývá ve Staroměstské radnici.
Zámek Ctěnice - romantika na okraji Prahy
Region: Praha
Oblast: Praha
Město: Praha
Ve Ctěnicích, na severovýchodním okraji Prahy, najdete romantický zámecký areál, který je ideálním cílem pro cyklisty a rodiny s dětmi. Zámek se od srpna 2012 opět otevírá veřejnosti.
Malostranský chrám sv. Mikuláše v Praze
Region: Praha
Oblast: Praha
Město: Praha 1
Kostel Sv. Mikuláše na Malé Straně patří k nejpřednějším barokním stavbám Evropy a bývá označován za nejkrásnější stavbu českého baroka. Jeho mohutná kupole a štíhlá věž jsou neodmyslitelnou součástí panoramatu Pražského hradu. Zážitkem je také výstup na zvonici, která poskytuje impozantní výhled.

Nejnovější aktuality Praha

Výstava plakátů Alfonse Muchy je nejnavštěvovanější výstavou výtvarného umění v historii České republiky!

Výstava plakátů Alfonse Muchy je nejnavštěvovanější výstavou výtvarného umění v historii České republiky!

Vydáno před 16 hodinami | Praha | Kultura

Výstava díla Alfonse Muchy ze sbírky tenisty Ivana Lendla v Obecním domě se stala nejnavštěvovanější výstavou výtvarného umění v historii České republiky. V úterý 18. června 2013 krátce po 10. hodině, kdy bude výstava... celá aktualita

V chomutovském železničním depozitáři uvidíte technické unikáty

V chomutovském železničním depozitáři uvidíte technické unikáty

Vydáno před 16 hodinami | Praha | Kultura

Přijďte si v sobotu 22. a v neděli 23. června prohlédnout exponáty depozitáře Národního technického muzea v Chomutově! Navštívíte tak běžně nepřístupné prostory, kde jsou deponována historická kolejová vozidla. celá aktualita

Žluté lázně v Podolí se opět otevírají pro veřejnost

Žluté lázně v Podolí se opět otevírají pro veřejnost

Vydáno 16. června 2013 | Praha | Letní sporty

Žluté lázně v Podolí jsou opět otevřeny! Pouze dva týdny po povodni se podařilo areál otevřít v částečně omezeném provozu. Areál nabízí od soboty 15. června občerstvení a posezení ve venkovních restauracích i vstup zd... celá aktualita

Všechny aktuality v regionu Praha >

Inspirujte se jinde na Kudyznudy.cz

< >