Úvod > Aktuality > Ski areál Monínec pořádá závod Dark Snow - zkuste si zazávodit v nočním sjezdu na lyžích!

Ski areál Monínec pořádá závod Dark Snow - zkuste si zazávodit v nočním sjezdu na lyžích!

Vydáno 19. února 2018 Zimní sporty
Jednou z největších sportovní akcí letošní zimy pro veřejnost bude v pátek 23. února Dark snow, tedy noční závod ve sjezdu. Pořádá jej Ski areál Monínec a přihlásit se do něj může opravdu kdokoliv. Vítěz a vítězka získá nejnovější prototyp lyží Sporten, edice Ondřej Bank. Právě Ondřej Bank je totiž tvůrcem a testérem těchto nových závodních lyží. V ceně startovného je navíc jeden celodenní skipas do skiareálu Monínec, který můžete využít třeba následující den.
Monínec Dark snowDark Snow Monínec je závod, který nemá v Česku obdoby. Ze dvou hlavních důvodů – je to sjezd pro veřejnost (pravda, nikoli náročný jako Kitzbühel, ale i tak) a jede se v noci! Navíc se odehrává na Monínci, což umožňuje Středočechům a Pražanům udělat si v pátek večerní výlet a do něho vtěsnat nejen lyžařské zážitky.

Další ročník večerního závodu ve sjezdu Sporten Dark Snow Monínec se pojede tradičně v pátek 23. února 2018. Letos se pojede nově v osvětlené trati - na každé brance bude led svítilna patřičné barvy. Nestane se tak, že by se někdo ztratil.

MonínecPojede se celá monínecká sjezdovka vedle lanovky ve vymezené trati o přibližných parametrech sjezdu. Závodí se dvoukolově s tím, že do druhého finálového kola postupují pouze čtyři nejlepší muži a čtyři nejlepší ženy. Podle celkového počtu účastníků a časových možností je možné si dokoupit jednu opravnou jízdu (á 200 Kč). Probíhat bude i závod týmů. Tým tvoří tři lidé s tím, že v něm musí být zástupci obou pohlaví (tedy buď žena + muž + muž, nebo žena + žena + muž). Stačí už jen vymyslet název a uvést ho do přihlašovacího formuláře. Pravidla budou upřesněna podle aktuálních podmínek.

Startovné činí 550 Kč při platbě převodem a 650 Kč při platbě na místě (na označeném registračním místě v restauraci M2, pouze v případě volné kapacity).
 

Na Monínci si užijete skvělou lyžovačku

ski monínecSportrelax centrum Monínec najdete na Javorové skále 70 km jižně od Prahy na pomezí Středočeského a Jihočeského kraje nedaleko města Sedlec-Prčice. Pro děti je tu připraven skipark se 100 m dlouhým kobercem a tubingovou dráhou. Otevřeno je každý den a sněhu na letošní zimu opravdu hodně! Aktuálně 75 cm.

Hlavní monínecká sjezdovka nabízí lyžařům 1,2 km sjezdového lyžování. Je pravidelně upravovaná dvěma rolbami. Čtyřsedačková lanovka s přepravní kapacitou 2400 osob za hodinu je v provozu v zimě i v létě. V horní části této sjezdovky zvyšuje komfort lyžování 600 m dlouhá dvoukotva. Celý svah je zasněžován a osvětlen pro večerní lyžování.
Dark snow Ski areál Monínec

Dark snow Ski areál Monínec

Největší sportovní akcí letošní zimy bude 23. února Dark snow, tedy noční závod ve sjezdu.

Ski areál Monínec - celoroční sportovní ráj a skvělé lyžování nedaleko Prahy

Ski areál Monínec - celoroční sportovní ráj a skvělé lyžování nedaleko Prahy

Ski středisko uprostřed Čech v oblasti zvané Česká Sibiř je vybaveno nejmodernější technologií. Rozprostírá se v nadmořské výšce 724 metrů a z Prahy je vzdálen pouhých 80 kilometrů. Nabízí svým návštěvníkům dvě červené sjezdovky s celkovou délkou 1 800 metrů, Hotelovou sjezdovku i snowpark.

Další aktuality

16.2.
2018
Kde se dá lyžovat v okolí Prahy?

Kde se dá lyžovat v okolí Prahy?

Střední Čechy | Zimní sporty
5.1.
2018
Ski areál Chotouň je v provozu, přijeďte si zalyžovat

Ski areál Chotouň je v provozu, přijeďte si zalyžovat

Střední Čechy | Zimní sporty