Úvod > Aktuality > Ski areál Monínec pořádá Sporten Dark Snow - zkuste si zazávodit v nočním sjezdu na lyžích!

Ski areál Monínec pořádá Sporten Dark Snow - zkuste si zazávodit v nočním sjezdu na lyžích!

Vydáno 20. února 2017 Zimní sporty
Jednou z největších sportovní akcí letošní zimy pro veřejnost bude v pátek 24. února Dark snow, tedy noční závod ve sjezdu. Pořádá jej Ski areál Monínec a přihlásit se do něj může opravdu kdokoliv. V sobotu pak budete moci využít skipas, který tradičně dostane každý závodník jako odměnu za svou účast.
Monínec Dark snowDark Snow Monínec je závod, který nemá v Česku obdoby. Ze dvou hlavních důvodů – je to sjezd pro veřejnost (pravda, nikoli náročný jako Kitzbühel, ale i tak) a jede se v noci! Navíc se odehrává na Monínci, což umožňuje Středočechům a Pražanům udělat si v pátek večerní výlet a do něho vtěsnat nejen lyžařské zážitky.

Další ročník večerního závodu ve sjezdu Sporten Dark Snow Monínec se pojede tradičně v pátek 24. února. Že se pojede můžeme tentokrát napsat definitivně, díky unikátnímu systému technického zasněžování Snowfactory, které umožňuje vyrábět sníh i za plusových teplot.

Pojede se celá monínecká sjezdovka vedle lanovky ve vymezené trati o přibližných parametrech sjezdu. Závodí se dvoukolově s tím, že do druhého finálového kola postupují pouze čtyři nejlepší muži a čtyři nejlepší ženy. Podle celkového počtu účastníků a časových možností je možné si dokoupit jednu opravnou jízdu (á 200 Kč). Probíhat bude i závod týmů – ten tvoří tři lidé s tím, že v něm musí být zástupci obou pohlaví (tedy buď žena + muž + muž, nebo žena + žena + muž). Stačí už jen vymyslet název a uvést ho do přihlašovacího formuláře.
 

Kdo trať zvládne a jaké jsou ceny pro vítěze?

MonínecMonínec není vybrán náhodou – je to dlouhý rodinný kopec, který se na závodní promění až při splnění dvou podmínek: musí na něm být volno a branky nesmí být moc blízko u sebe, aby se lyžaři trochu rozjeli. Trať ale zvládne každý lyžař – z nejhoršího si někde trochu víc přibrzdí. Závodit jezdí jak ambiciózní lyžaři se závodními zkušenostmi, tak třeba dámy, které chtějí jen okusit tu specifickou atmosféru a užít si příjemný večer. Nejrychlejší lyžaři dosahovali v minulých ročnících průměrnou rychlost kolem 80 km/h, mnozí ale jeli výrazně pomaleji.
 
Hlavní cena pro nejrychlejší závodníky je ještě atraktivnější než bývala – jsou jí závodní obřačky Sporten! V sobotu pak bude na Monínci následovat prezentační akce lyží Sporten, při níž budete moci vyzkoušet celou aktuální kolekci české značky a také přesvědčit se, že i z českých rukou a na základě českého know-how se rodí plně konkurenceschopné lyže. V sobotu budete moci zároveň využít i skipas, který tradičně dostane každý závodník jako odměnu za svou účast. Startovné činí 500 Kč při platbě převodem a 600 Kč při platbě na místě (na označeném registračním místě v restauraci M2, pouze v případě volné kapacity).
Ski areál Monínec - celoroční sportovní ráj a skvělé lyžování nedaleko Prahy

Ski areál Monínec - celoroční sportovní ráj a skvělé lyžování nedaleko Prahy

Ski středisko uprostřed Čech v oblasti zvané Česká Sibiř je vybaveno nejmodernější technologií. Rozprostírá se v nadmořské výšce 724 metrů a z Prahy je vzdálen pouhých 80 kilometrů. Nabízí svým návštěvníkům dvě červené sjezdovky s celkovou délkou 1 800 metrů, Hotelovou sjezdovku i snowpark.

Další aktuality

12.10.
2017
Sníh v říjnu? Na Monínci ano!

Sníh v říjnu? Na Monínci ano!

Střední Čechy | Zimní sporty
10.1.
2017
Kde se dá lyžovat v okolí Prahy?

Kde se dá lyžovat v okolí Prahy?

Střední Čechy | Zimní sporty