Úvod > Aktuality > Ski areál Monínec pořádá závod Dark Snow - zkuste si zazávodit v nočním sjezdu na lyžích!

Ski areál Monínec pořádá závod Dark Snow - zkuste si zazávodit v nočním sjezdu na lyžích!

Vydáno 19. února 2018 Zimní sporty
Jednou z největších sportovní akcí letošní zimy pro veřejnost bude v pátek 23. února Dark snow, tedy noční závod ve sjezdu. Pořádá jej Ski areál Monínec a přihlásit se do něj může opravdu kdokoliv. Vítěz a vítězka získá nejnovější prototyp lyží Sporten, edice Ondřej Bank. Právě Ondřej Bank je totiž tvůrcem a testérem těchto nových závodních lyží. V ceně startovného je navíc jeden celodenní skipas do skiareálu Monínec, který můžete využít třeba následující den.
Monínec Dark snowDark Snow Monínec je závod, který nemá v Česku obdoby. Ze dvou hlavních důvodů – je to sjezd pro veřejnost (pravda, nikoli náročný jako Kitzbühel, ale i tak) a jede se v noci! Navíc se odehrává na Monínci, což umožňuje Středočechům a Pražanům udělat si v pátek večerní výlet a do něho vtěsnat nejen lyžařské zážitky.

Další ročník večerního závodu ve sjezdu Sporten Dark Snow Monínec se pojede tradičně v pátek 23. února 2018. Letos se pojede nově v osvětlené trati - na každé brance bude led svítilna patřičné barvy. Nestane se tak, že by se někdo ztratil.

MonínecPojede se celá monínecká sjezdovka vedle lanovky ve vymezené trati o přibližných parametrech sjezdu. Závodí se dvoukolově s tím, že do druhého finálového kola postupují pouze čtyři nejlepší muži a čtyři nejlepší ženy. Podle celkového počtu účastníků a časových možností je možné si dokoupit jednu opravnou jízdu (á 200 Kč). Probíhat bude i závod týmů. Tým tvoří tři lidé s tím, že v něm musí být zástupci obou pohlaví (tedy buď žena + muž + muž, nebo žena + žena + muž). Stačí už jen vymyslet název a uvést ho do přihlašovacího formuláře. Pravidla budou upřesněna podle aktuálních podmínek.

Startovné činí 550 Kč při platbě převodem a 650 Kč při platbě na místě (na označeném registračním místě v restauraci M2, pouze v případě volné kapacity).
 

Na Monínci si užijete skvělou lyžovačku

ski monínecSportrelax centrum Monínec najdete na Javorové skále 70 km jižně od Prahy na pomezí Středočeského a Jihočeského kraje nedaleko města Sedlec-Prčice. Pro děti je tu připraven skipark se 100 m dlouhým kobercem a tubingovou dráhou. Otevřeno je každý den a sněhu na letošní zimu opravdu hodně! Aktuálně 75 cm.

Hlavní monínecká sjezdovka nabízí lyžařům 1,2 km sjezdového lyžování. Je pravidelně upravovaná dvěma rolbami. Čtyřsedačková lanovka s přepravní kapacitou 2400 osob za hodinu je v provozu v zimě i v létě. V horní části této sjezdovky zvyšuje komfort lyžování 600 m dlouhá dvoukotva. Celý svah je zasněžován a osvětlen pro večerní lyžování.
Areál Monínec - celoroční sportovní ráj a skvělé lyžování nedaleko Prahy

Areál Monínec - celoroční sportovní ráj a skvělé lyžování nedaleko Prahy

Středisko uprostřed Čech v oblasti zvané Česká Sibiř je vybaveno nejmodernější technologií. Z Prahy je vzdálen pouhých 80 kilometrů. Nabízí svým návštěvníkům dvě červeno modré sjezdovky s celkovou délkou 1 800 metrů.V létě se nabízí mnoho aktivit: lanový park, tubing, golf, koupaliště a další.

Další aktuality

16.2.
2018
Kde se dá lyžovat v okolí Prahy?

Kde se dá lyžovat v okolí Prahy?

Střední Čechy | Zimní sporty
5.1.
2018
Ski areál Chotouň je v provozu, přijeďte si zalyžovat

Ski areál Chotouň je v provozu, přijeďte si zalyžovat

Střední Čechy | Zimní sporty