Úvod > Aktuality > Léto mezi labyrinty zámku Loučeň bude bosé

Léto mezi labyrinty zámku Loučeň bude bosé

Vydáno 25. července 2018 Zážitky
Odložte v labyrintáriu zámku Loučeň své kecky, žabky, sandály, botky či boty a s nimi i stud. Zámek Loučeň vás zve na další ročník oslavy Mezinárodního dne turistiky naboso, který se bude konat v sobotu 28. července.

Vyzkoušejte na zámku Loučeň v sobotu 28. 7. 2018 nový životní styl naboso a novou formu zdravé a pohodové turistiky – turistiku naboso a využijte k ní své nohy, 6 milionů let vyvíjené mistrovské dílo evoluce. Odnesete si mnoho poznatků a zážitků … a boty v ruce.
 

Návrat k přírodě zažijete na zámku Loučeň

LoučeňZámecký park na Loučeni ožije během poslední červencové soboty bosými aktivitami. V průběhu dne si budou moci návštěvníci vyrobit bosé sandály, ozdoby nohou, objevit a pořídit si bosé boty či kořenový koberec. V obří noze, tedy palisádovém bludišti číslo 6 pak poznat tajemství reflexní terapie, vyzkoušejte obratnost svých nohou v bosé dílně, užijte si malování na nohy či chůzi ve střepech. Nebude chybět ani chůze se po hmatovém chodníčku.

Mimo to se chystá také bosý výlet o déle 4 km (trasa mimo areál zámku k prameni Dobrá voda), chůze poslepu pískovcovým labyrintem, bosá prohlídka zámku s hmatovým překvapením nebo chůze po žhavých uhlících. Kdo má zájem pouze o výlet k prameni Dobrá voda neplatí vstupné do areálu, ale počká před hlavní branou. Odchod je stanoven na 13:55 hodin.

Zámek LoučeňMezinárodní den turistiky naboso je zařazen do akcí IVV (Internationaler Volkssportverband), což je mezinárodní organizace pro lidový sport (nevýkonnostní, odpočinkový, nenáročný, cenově dostupný sport, bez omezení věku či výkonnosti). Pořadatelé chtějí touto akcí uprostřed vrcholícího léta nechat návštěvníkům poznat a připomenout to, co již možná dávno zapomněli, jak je příjemné chodit bosky. Zámecký park poskytuje různé povrchy, kde si chůzi naboso můžete užít a skutečně procítit.
Labyrintárium Loučeň - první v České republice, jediné v Evropě

Labyrintárium Loučeň - první v České republice, jediné v Evropě

Jestliže hledáte něco, co nemá obdoby v Čechách, ba ani v Evropě, pak jste se ocitli na správné adrese. Přesně takovou raritou, kterou hledáte, ať už vědomě, či podvědomě, je labyrintárium, umístěné v loučeňském zámeckém parku.

Zámek Loučeň - zámek, kde to žije

Zámek Loučeň - zámek, kde to žije

Zámek Loučeň – romantický zámek s rozlehlým parkem, labyrintáriem a celou řadou dalších zajímavostí. Expozice české větve rodiny Thurn-Taxis a života na zámku na přelomu 19. a 20. století. Dozvíte se tak nikoli suchá fakta, ale příběh života na zámku zhruba před sto lety.