Úvod > Aktuality > Šest podzimních akcí pro zahrádkáře, dřevorubce a sadaře

Šest podzimních akcí pro zahrádkáře, dřevorubce a sadaře

Vydáno 23. září 2017 Životní styl
Tu vyrýpnout, tam přesadit, jinde domluvit, odplevelit nebo přihnojit – činnosti důvěrně známé každému, kdo se stará o zahradu, záhon, balkon nebo alespoň truhlík. Inspiraci pro jejich zvelebení můžete načerpat na podzimních zahradnických výstavách, na které vás zve portál Kudy z nudy.

Zahrada Věžky Podzim 2017

Chcete stihnout podzimní zahrádkářskou a hobby prodejní výstavu ve Věžkách u Kroměříže? Pospěšte si, oblíbená akce v zámeckém parku za doprovodu cimbálovek a dechovek začíná ve čtvrtek 28. září a končí v neděli 1. října. Tak jako jindy vás čeká široký výběr květin, ovoce a zeleniny, okrasných rostlin, ovocných keřů a stromů, k dostání budou i potřeby a pomůcky pro zahradu a dům. Otevřeno je denně od 9 do 17 hodin.
 

Cibulový jarmark v Hořovicích

Každý rok vždy první sobotu v říjnu zaplní město Hořovice spousta stánků s cibulí, česnekem a dalšími zahrádkářskými produkty, navštívit můžete i výstavy ovoce, zeleniny, hub a včelařských výrobků. První Cibulový jarmark se konal v roce 1989 a jeho symbolem se staly cibulové copy; místní zahrádkáři jich každý rok upletou na tisíce a lidé si je odvážejí domů jako stylový a velmi užitečný suvenýr. Součástí letošního jarmarku v sobotu 7. října budou také doprovodné akce s předváděním tradičních řemesel, nakoupíte si i selské sýry a tradiční uzeniny. Atmosféru podpoří mažoretky, hudební vystoupení a zábavný lunapark s atrakcemi pro děti.
 

Výstava Floria v Kroměříži

Tradiční výstavu pro zahradníky a zahrádkáře pořádá každý podzim také výstaviště Floria v Kroměříži. Začíná ve čtvrtek 28. září, potrvá do neděle 1. října a láká například na prodejní expozici okrasných dýní, chilli papriček a jablečných produktů od moštů po štrúdly či prodejní výstavu bonsají.  Příznivce květin na výstavišti Floria potěší expozice okrasných dýní a chryzantém, které budou moci příchozí obdivovat v mnoha podobách. Nejmladší návštěvníky zároveň potěší možnost navštívit venkovní část Dětského světa nebo výstava drobného zvířectva a okrasného ptactva. Výstava je otevřena od 9 do 17 hodin.
 

Praha: podzimní procházky a dýně

Podzim můžete oslavit v Botanické zahraděPraze-Troji, kde se po celý měsíc tradiční velká výstava s názvem Dýňový podzim. Zavítat sem můžete až do 22. října. Pro akce platí běžné vstupné jako do Botanické zahrady, tedy 85 Kč pro dospělé a 45 Kč pro děti od šesti let, studenty a seniory; pokud zároveň chcete navštívit skleník Fata Morgana, je vstupné 150 / 75 Kč.
 

Podzimní Flora v Olomouci nabízí plné sklepy a spíže 

Alespoň tak zní tradiční motto 22. podzimní výstavy ovoce, zeleniny a školkařských výpěstků FloraOlomouci. Sklepy a spíže zaplněné ovocnářskými a zelinářskými výpěstky nejvyšší kvality budou na podzimní Floře od 5. do 8. října k vidění především v hlavní expozici v největším pavilonu A, ale i jinde na výstavišti. Kromě toho se můžete těšit na bohatý program se spoustou lákadel, doplněný oblíbeným festivalem gastronomie a nápojů Olima, Podzimními zahradnickými trhy či degustacemi moravských vín. Otevřeno je denně od 9 do 18 hodin, v neděli do 17 hodin. Plné vstupné je 120 Kč. Důchodci a studenti zaplatí 80 a děti od 6 do 15 let 30 Kč. Rodinné vstupné vás vyjde na 250 Kč.
 
Cibulový jarmark Hořovice 2018

Cibulový jarmark Hořovice 2018

Každoročně první sobotu v říjnu probíhá v Hořovicích Cibulový jarmark. Jarmark se koná na náměstí, v ulicích a kulturních zařízeních města.

Flora Olomouc 2018 - podzimní etapa

Flora Olomouc 2018 - podzimní etapa

Podzim je období, kdy zahrádkáři a sadaři sklízejí plody své práce. Na olomouckém výstavišti čeká všechny návštěvníky od 4. do 7. října také bohatý program se spoustou lákadel doplněný festivalem gastronomie a nápojů Olima, Podzimními zahradnickými trhy, Flora koštem.

Zahrada Věžky - podzim 2018

Zahrada Věžky - podzim 2018

Zahrádkářská a hobby prodejní výstava v zámeckém parku ve Věžkách u Kroměříže.

Podzimní pěstitelská výstava Floria 2018 v Kroměříži

Podzimní pěstitelská výstava Floria 2018 v Kroměříži

Podzimní etapa výstavy pro zahradníky a zahrádkáře se chystá na výstavišti Floria Kroměříž. Návštěvníky čtyřdenní akce čeká také bohatý doprovodný program a navíc možnost pořídit si potřeby pro dům a zahradu.

Výstava fuchsií na zámku v Buchlovicích 2018

Výstava fuchsií na zámku v Buchlovicích 2018

Již tradiční letní prodejní výstavou (od r. 1982) je v zámeckém parku v Buchlovicích každoročně prezentována sbírka fuchsií čítající více než 1400 druhů, starých i nových odrůd od šlechtitelů celého světa včetně slavných českých odrůd "Perle","Márinka" a dalších.

Dýňový podzim v trojské botanické zahradě

Dýňový podzim v trojské botanické zahradě

Zelené bílé, samozřejmě obří oranžové a žluté, hladké, vrásčité, vroubkované, zahnuté, sudovité a hruškovité… Zkrátka rozsáhlý sortiment plodů z čeledi Cucurbitaceae je k vidění v pražské Botanické zahradě hl. m. Prahy v Troji.

Podzimní dýňové hrátky v Botanické zahradě hl. m. Prahy

Podzimní dýňové hrátky v Botanické zahradě hl. m. Prahy

Přijďte se s dětmi inspirovat podzimní přírodou, popusťte uzdu své fantazie a vyrábějte nejrůznější postavičky a zvířátka z toho, co na podzim zahrada nabízí. Ve dnech 20. až 21.10. uskuteční speciální program - Dýňové hrátky. Na rodiny s dětmi čeká bohatý program.