Úvod > Aktuality > Šermování v Mníšku pod Brdy připravují již tradičně na začátek července

Šermování v Mníšku pod Brdy připravují již tradičně na začátek července

Vydáno 2. července 2015 Památky
Přáli byste si mít stroj času? Co takhle vydat se do doby třicetileté války? Výlet se uskuteční v sobotu 4. července na zámku v Mníšku pod Brdy. Zámek v Mníšku pod Brdy nabízí celoročně programy, které jsou určeny především dětem, ale nejenom jim. O prázdninách si můžete od úterý do neděle společně s vašimi ratolestmi projít zámek tak, aby vás prohlídka bavila všechny, něco jste zažili a něco se také dozvěděli.
Dobývání zámku švédskými vojsky bude volnou rekonstrukcí bitvy, která proběhla za třicetileté války roku 1639, kdy byl zámek dobyt a vypálen švédskými vojsky generála Bannera.

Kromě vystoupení skupin historického šermu mohou návštěvníci zhlédnout vojenský tábor z období třicetileté války i s polním lazaretem, vidět práci sokolníka, prohlédnout si výzbroj mušketýra. Chybět nebude ani bohatý středověký jarmark s chutným občerstvením.

Již od 11. 00 na vás bude čekat program plný vystoupení skupin historického šermu, divadelních spolků, dobové hudby a tance. Nebudou chybět historické přednášky a to nejen o zbraních. Bitva o zámek začne od 18 hodin.
 
Vyslechněte si během dne na zámku příběh ševce Serváce, který ke šlechtickému titulu a zámku přišel. Prohlédněte si pokoje posledních majitelů v tom stavu, jak je opustili. Nebo jen relaxujte v zámeckém parku či kavárně.
 
Klasicistní zámek se třemi nárožními věžemi leží v centru města, přitom je obklopen parkem s rozlehlým rybníkem. Zámek byl sídlem nižší šlechty, která tu setrvala až do období první republiky. A právě atmosféru této doby můžete na zámku zažít.

Prohlídkové trasy vás provedou reprezentačními místnostmi se zámeckou kaplí nebo soukromými pokoji posledních majitelů z rodu Kastů.
 
Vydejte se do Mníšku za zážitkem!
Prohlídky pro děti v Mníšku pod Brdy

Prohlídky pro děti v Mníšku pod Brdy

Děti, projděte se zámkem v Mníšku pod Brdy a bavte se u toho. Sáhněte si na krásně zdobená klasicistní kachlová kamna, na látky, ze kterých jsme ušili závěsy a potahy. Poslouchejte zvuky. Uslyšíte meluzínu? Zvoneček pro služebnou? Hrací skřínku? Bude vás to bavit!

Cyklobus Brdy: Dobřichovice - Mníšek pod Brdy - Kytín

Cyklobus Brdy: Dobřichovice - Mníšek pod Brdy - Kytín

Autobus s vlekem na jízdní kola vyrazí do terénu i v roce 2018. Jeho cílem je nově vzniklá Chráněná krajinná oblast Brdy, už ne vojenský újezd. Do autobusu se vejde 25 kol. Cyklobus jede z Dobřichovic do Kytína.

Zámek Mníšek pod Brdy - vstupte do období první republiky

Zámek Mníšek pod Brdy - vstupte do období první republiky

Vyslechněte příběh ševce Serváce, který ke šlechtickému titulu a zámku přišel. Prohlédněte si pokoje posledních majitelů v tom stavu, jak je opustili. Nebo jen relaxujte v zámeckém parku.