Úvod > Aktuality > Románskou dobu poodhalí Noc kostelů na hradě Landštejn

Románskou dobu poodhalí Noc kostelů na hradě Landštejn

Vydáno 4. června 2017 Památky
Během páteční noci 9. června 2017 budou mít zájemci jedinečnou příležitost zavítat v rámci Noci kostelů na hrad Landštejn. Pro rodiče i děti je od 19 hodin připraven zajímavý tvůrčí program.
Menší návštěvníci si budou moci na hradě Landštejn vyzkoušet postavit románský oblouk nebo psát husím brkem gotická písmena. Dospělí naopak přivítají možnost postavit si románskou baziliku. Během této tvůrčí činnosti se navíc dozvědí, jak například chodívali lidé oblečení v době románské a odhaleny budou i další zajímavosti související přímo s románskou hradní kaplí.

Během Noci kostelů na Landštejně  se zdi hradní kaple rozezní dobovou duchovní hudbou z přelomu 12. a 13. století. Zároveň je pro návštěvníky připravené povídání o spojitostech mezi románskou bazilikou a římským tržištěm. A ochuzeni nezůstanou ani o představení konkrétních autentických románských prvků v kapli.
Přírodní park Česká Kanada

Přírodní park Česká Kanada

Českou Kanadou je nazývána příhraniční oblast mezi městy Slavonice, Nová Bystřice a Kunžak. Její rozloha činí cca 250 km². Přírodní park Česká Kanada zde byl vyhlášen roku 1994.

Hrad Landštejn - unikátní hrad z doby románské

Hrad Landštejn - unikátní hrad z doby románské

Při prohlídce areálu dnešní zříceniny hradu Landštejn můžete obdivovat ukázky rané hradní architektury, která patří v českých zemích k nejpozoruhodnějším. Vystoupat lze také na vyhlídkovou věž, odkud se vám naskytne nádherný výhled na široké okolí.