Úvod > Aktuality > Rakovník bude o víkendu patřit cyklistům

Rakovník bude o víkendu patřit cyklistům

Vydáno 14. července 2014 Letní sporty
Cyklisté a příznivci cyklistiky se každoročně schází v Rakovníku. Rakovnické cyklování je akcí pro všechny, kdo mají rádi cyklistiku v kterékoli její verzi, ať už rychlostní, silniční, terénní nebo rekreační. Všichni, kdo sem zavítají o prázdninovém víkendu 18. 7. – 20. 7. 2014 si přijdou na své, ať už jsou to děti i dospělí, závodníci i diváci, profesionálové i amatéři, ženy i muži.

Orientační závod dvojic je pořádán pro radost z pohybu, proto se bude líbit hlavně rekreačním sportovcům turistům, dětem a rodičům, kteří umí jezdit na kole a alespoň trochu se vyznají v turistické mapě (nebo znají Rakovník a jeho okolí).

Sjezd na horských kolech je závod na horských kolech stylem „z kopce dolů co nejrychleji". Tohoto závodu se mohou zúčastnit všichni zájemci a je určen hlavně pro širokou diváckou veřejnost. Start závodu je na asfaltovém chodníku u sochy Sv. Vojtěcha nad lesoparkem v Jamce. Jede se dolů po panelové sinici, Mýtskou ulicí dále Lišanskou ulicí, Vysokou Bránou a městskou tržnicí na náměstí kde je cíl. Na trati je několik přírodních a umělých překážek, včetně velkého skoku, který bude vybudován v ulici nad Nad Jamkou a nového hliněného skoku na parkovišti nad Vysokou bránou a skoku při vjezdu do cíle na náměstí.

Cross country je závod na horských kolech na uzavřené trati (okruhy) ve stylu motocrossu. Závodu se mohou zúčastnit jak příchozí tak výkonnostní cyklisté. Městský okruh se jede ze 3/4 na pevném povrchu jako je dlažba a asfalt a z ¼ po trávě. Téměř celý okruh je sjízdný i pro příchozí kromě

Závod horských kol (MTB) na 30 a 50 kilometrů je určen široké veřejnosti. Celé trasy jsou bez větších problémů sjízdná nejen pro kola horská, ale i pro kola trekinková. Převýšení dlouhé trasy je cca 1000 metrů a krátké 600 metrů.

Závod silničních kol je také určen široké veřejnosti, závodí se na okruhu kolem rakovnického náměstí. Jeden okruh měří cca 700 m. Jede se systémem „hladký závod a vítězem  závodu se stává ten jezdec, který v daném limitu 40 minut + 1 kolo projede cílem jako první.

Horsefeatherts dirt contest je akrobatický závod na horských kolech ve skocích na hliněných překážkách.

 

 

Pivo Bakalář – značka, která proslavila staročeské pivo daleko za hranicemi

Pivo Bakalář – značka, která proslavila staročeské pivo daleko za hranicemi

Doporučujeme k ochutnání všechna rakovnická piva, vařená tradičním způsobem, dobře chmelená rakovnickým chmelem, zvláště pak jubilejní osmnáctistupňové pivo, vařené k letošnímu 555. výročí založení pivovaru a také pivo kvasnicové, které je na čepu v restauraci U Zlatého hroznu v Rakovníku.

Rabasova galerie v Rakovníku

Rabasova galerie v Rakovníku

Rabasova galerie má sídlo v nejznámější židovské kulturní památce v Rakovníku, v budově bývalé synagogy. Po rozsáhlé rekonstrukci celého objektu sem byla umístěna stálá expozice díla Václava Rabase.

Muzeum T. G. M. Rakovník

Muzeum T. G. M. Rakovník

Městské muzeum v Rakovníku vzniklo v souvislosti s Národopisnou výstavou českoslovanskou v roce 1895. Prohlédnete si zde expozice věnované vývoji Rakovnicka od pravěku do 19. století či expozici rakovnické továrny vyrábějící keramický obkladový materiál nesoucí světoznámou značku RAKO.

Pražská brána v Rakovníku s expozicí rakovnických ostrostřelců

Pražská brána v Rakovníku s expozicí rakovnických ostrostřelců

Pražská brána se nachází na místě původní brány Zákostelské. Vystavěna byla jako součást kamenného městského opevnění v roce 1516 a roku následujícího mistr Jakub Městecký svázal pozoruhodný krov se čtyřmi nárožními arkýři.