Úvod > Aktuality > Na první parní víkend v železničním muzeu v Lužné u Rakovníka se vypravte o tomto víkendu

Na první parní víkend v železničním muzeu v Lužné u Rakovníka se vypravte o tomto víkendu

Vydáno 9. května 2017 Kultura
Už tuto sobotu a neděli 13. a 14. května vypraví České dráhy parní vlak z pražského Masarykova nádraží do Lužné u Rakovníka, kde bude probíhat akce „První parní víkend“. Neopakovatelnou atmosférou historie na kolejích můžete zažít již cestou tam v parním vlaku s lokomotivou “Papoušek”.

Muzeum Českých drah v Lužné u RakovníkaParní vlak do Lužné u Rakovníka v čele s lokomotivou Papoušek vyjíždí v sobotu i v neděli z pražského Masarykova nádraží v 9:06. Příjezd do Lužné u Rakovníka bude v 11:10. Zpět do Prahy se vlak vrací v 16:00, příjezd zpět na Masarykovo nádraží je v 17:41.

Komu nebude stačit první parní jízda do Lužné u Rakovníka, může v sobotu i neděli absolvovat projížďku na úzkorozchodce nebo parní jízdu do Stochova s možností prohlídky prezidentského salonku T. G. M..

V luženském muzeu si návštěvníci prohlédnou historické lokomotivy, vagony a drážní techniku. Pro nejmenší je připravený dětský koutek a na neděli je připravený program pro děti s hrami a soutěžemi.

Muzeum Českých drah v Lužné u Rakovníka - největší železniční muzeum v ČR

Muzeum Českých drah v Lužné u Rakovníka - největší železniční muzeum v ČR

Muzeum v Lužné u Rakovníka je největší tuzemské železniční muzeum. Železniční muzeum Českých drah se nachází v prostorách bývalé výtopny společnosti Buštěhradské dráhy. V areálu je vybudován okruh úzkorozchodného kolejiště o rozchodu 800 mm s možností svezení pro návštěvníky.