Úvod > Aktuality > Prototyp oživí Brno, čekají vás hudební vystoupení a performance

Prototyp oživí Brno, čekají vás hudební vystoupení a performance

Vydáno 9. listopadu 2017 Kultura
Prototyp je festival umění, vědy a technologií, který se už počtvrté v Brně postará o program plný interaktivních instalací, workshopů, přednášek i živých vystoupení. Novinkou letošního ročníku jsou večerní živá hudební vystoupení a performance v pátek 10. 11. i v sobotu 11. 11. 2017. Prototyp se opět uskuteční na novém místě, kterým je letos Tržnice Brno a Stará radnice. .
Ambicí festivalu Prototyp je propojit v rámci dramaturgie dva zdánlivě nesourodé světy - racionální vědecko-technický a estetickými zážitky naplněný svět umělecký - a poukázat na možná spojení mezi moderními technologiemi a současnými uměleckými díly.

Prototyp vás vezme opět na nové místo v centru Brna. Nově otevřená Tržnice Brno na Zelném trhu vytvořila v kombinaci se Starou radnicí zajímavý prostor, ve kterém se setkává historie s moderní dobou. V pátek večer přehlídku otevře párty s hudbou a módní přehlídkou. Sobotní program tvoří zejména tvůrčí dílny pro děti i dospělé, večer přijde na řadu znovu hudba. Neděle bude patřit odborným přednáškám.
 
Brněnský drak - symbol města Brna

Brněnský drak - symbol města Brna

Povídá se, že brněnského draka, kterého najdete zavěšeného u Staré radnice, dovezli ze svých výprav křižáci, anebo že ho pánům na radnici daroval turecký sultán. Samotní Brňané jsou přesvědčeni, že draka nikdo nepřivezl, ale že kdysi žil u řeky Svratky, kde měl svoji jeskyni.

Stará radnice v Brně

Stará radnice v Brně

Nejstarší světskou stavbou v Brně je budova Staré radnice. Areál je v současnosti využíván ke kulturním a společenským účelům. Z věže s renesančním ochozem je možné shlédnout centrum města Brna.

Festival Prototyp 2018

Festival Prototyp 2018

Prototyp je festival umění, vědy a technologií, který se už popáté v Brně postará o program plný interaktivních instalací, workshopů, přednášek i živých vystoupení. Letos jsou na programu opět večerní živá hudební vystoupení a performance v pátek 9.11. i v sobotu 10. 11. 2018.

Hrad a pevnost Špilberk v Brně

Hrad a pevnost Špilberk v Brně

Hrad Špilberk vytváří už více než sedm staletí výraznou dominantu města Brna, kterému v minulosti poskytoval ochranu a pocit bezpečí. Kasematy patří ke stavebním kuriozitám hradu Špilberku a představují jednu z nejnavštěvovanějších turistických atraktivit v Brně.